קולקציית הקפסולה של מעצב העל טום דיקסון לאיקאה, שהוצגה בשבוע העיצוב במילאנו בפברואר 2017, תגיע בחודש הבא סוף סוף לחנויות הרשת. דיקסון, מעצב תעשיתי ללא השכלה רשמית בתחום, שולח ידו כמעט בכל תחומי העיצוב – ממנורות ועד מסעדות, והוא אחד המעצבים הידועים בעולם. הוא עיצב לאיקאה קולקציה מוגבלת שבמרכזה רהיט הנקרא Delaktig ויכול לשמש כספה (או מיטה) מודולארית שאפשר לשנות ולהתאים באינסוף צורות.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

Delaktig מורכב ממסגרת אלומיניום קלה ובת קיימא בסגנון תעשייתי ובשלוש וריאציות – מושב אחד, שניים או שלושה – עם כריות בגוני אפור וכחול. אפשר לחבר את הרהיטים הבסיסיים בצורות שונות וגם להוסיף להן משענות, כריות, שולחנות צד ואפילו מנורות. דיקסון הגדיר אותה כ"פלטפורמת קוד פתוח למגורים".

פירוש המילה Delaktig בשוודית הוא "מעורבות" והשם מתייחס לא רק לאנשים הרבים שהיו מעורבים בתהליך העיצוב - דיקסון וצוותו, מעצבים מאיקאה וכן 75 סטודנטים לעיצוב מרחבי העולם – אלא גם את האופן שבו הצרכנים יכולים להיות מעורבים ביצירת הרהיט המתאים להם. דיקסון אמר שהוא קיבל השראה לספה מה-IKEA Hacks – השינויים שאנשים עורכים ברהיטי החברה. "רציתי לחקור את האופו שבו האנשים האלה הופכים את המוצרים של איקאה למשהו מיוחד ואישי", הסביר.

A post shared by IKEA Kungens Kurva (@ikeakungenskurva) on

<< רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

A post shared by IKEA Sverige (@ikeasverige) on

A post shared by DECO IDEES I ACTIEF WONEN (@decoidees_actiefwonen) on

לדברי החברה, ה-Delaktig מתאימה במיוחד לחללים קטנים ומאפשרת גמישות ושינויים. מאיקאה בישראל נמסר כי מרבית פריטי הקולקציה יימכרו בארץ אך המחירים עדיין לא נקבעו.