משק 25

משק 25 היה בעברו רפת וגם לול, ונראה כי העבר מציץ בו מכל מקום - קורות עץ עתיקות בתקרה, כדי חלב, גיגיות פח, ספסל ישן וחלקים מהלול ומהרפת הישנים. המקום הוא תוצאה של שיתוף פעולה משפחתי והחלום הפרטי של דנה יריב=רויניק למקום שיאחד את כל הדברים שהיא אוהבת - עיצוב, ישן, חדש וחיבור למקום, ליישוב ולעמק. משק 25 משמש חנות לממכר פריטי עיצוב לבית ולילדים, שאת רובם יצרו אמנים בני המקום, בית קפה ונקודת יציאה לסיורים חווייתיים שיריב=רויניק ובני משפחתה מדריכים. החזון הוא לחבר את האנשים לאדמה ולעמק, להכיר להם את הסיפורים של המקומות ההיסטורים, את החקלאות והייצור המקומיים, שאת יבולם, ובו יינות, ריבות, שמן זית ודבש, אפשר לקנות בחנות.

משק 25, כפר יהושע, שני-חמישי 18:00-10:00, שישי 13:00-10:00, שבת 17:00-10:00, סיורים והפעלות בתיאום מראש, 052-4661535

עמק יזראל, משק תצוגה (צילום: ליבת רות)
הרפת והלול הפכו לחנות מעוצבת. משק 2 | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, משק מבט כללי (צילום: ליבת רות)
החזון: לחבר בין האנשים לעמק. משק 2 | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, משק מדפים (צילום: ליבת רות)
כל הדברים שאוהבים במקום אחד. משק 2 | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, משק, מגירות (צילום: ליבת רות)
פריטי עיצוב לבית ולילדים. משק 25 | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, משק (צילום: ליבת רות)
יש גם סיורים במקום.משק 25 | צילום: ליבת רות
מירי בויום

מירי בויום היא אמנית וציירת הבודקת את הקשר שבין אמנות ובין ריצה. הכול התחיל אצלה בבחירת הנושא לעבודת המסטר שלה, לקבלת תואר שני באמנות, וממשיך ללוות אותה עד היום. באימונים למרתון גילתה בויום כי ככל שהיא משתפרת בריצה, כן יכולות הציור והרישום שלה משתפרות. בויום בודקת חומרים וטכניקות מגוונות ומתנסה בהם, וכל ריצה מביאה לעוד מחשבות ושאלות, לציורים ורישומים נוספים. לדוגמה, היא מציירת בעיפרון שחור בנייר שחור תחושות בעת ריצת לילה בעלטה מוחלטת. רבים מאתנו משלבים ספורט ואמנות, ואם גם אתכם מעניין ומסקרן החיבור הזה, תוכלו להגיע לסטודיו, להתרשם ולהיחשף לאמנות והעשייה הייחודית של בויום, המנחה גם סדנאות ציור, רישום ופיתוח מודעות עצמית וחשיבה יצירתית באמצעות הציור למבוגרים ולילדים.

נחלים 8, שמשית, הגעה בתיאום מראש, 054-3141714

עמק יזראל, מירי בוים מציירת (צילום: ליבת רות)
מציירת ויוצרת, מירי בוים | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, מירי בוים ציור (צילום: ליבת רות)
שילוב בין ספורט לאמנות | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, מירי בוים סטודיו (צילום: ליבת רות)
מתנסה בחומרים ובטכניקות ייחודיות | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, מירי בוים (צילום: ליבת רות)
השתפרה במהלך המרתון. מירי בוים | צילום: ליבת רות
בוידם

בוידם היא חנות קטנה ומקסימה שמעוצבת בטוב טעם, ובה מתקני תצוגה מקוריים הכוללים שולחן ומדפים מתריסים ישנים, מתלה לתיקים עם ענפים טבעיים, וחלקי חביות המשמשים לתצוגה על הקיר. בכל מקום שמסתכלים יש עניין ואופי, ובעלות המקום אביטל כהן ועדי אהרוני, שהן גם אחיות, משלבות בחנות את הישן והחדש. לצד רהיטים וחפצי וינטג' שהן מלקטות בשווקים, משפצות ומרפדות, השתיים גם מוכרות עבודות של אמנים ויוצרים ותיקים וצעירים שעבודותיהן נותנות דגש על עיצוב, מחזור ומקוריות. בין השאר תוכלו למצוא שם איורים מקסימים לבית ולחדרי ילדים, אהילים משאריות בדים ומנייר תות, תיקים מבדי פיקה ורשת, ארנקים מעיתונים ישנים, כלי קרמיקה ועוד. בהחלט מקום למצוא בו מתנה מקורית וייחודית ולנשום עיצוב בעמק יזרעאל.

ישי סנטר, אזור התעשייה רמת ישי, ראשון, רביעי, חמישי 19:00-10:00, שלישי 16:00-10:00, שישי 14:30-9:30, 052-6515516

Edinburgh Design

עמק יזראל, בוידם מנורות (צילום: ליבת רות)
מקום עם אופי. בוידם | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, בוידם תיקים (צילום: ליבת רות)
שולחן ומדפים מתריסים ישנים. בוידם | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, בוידם (צילום: ליבת רות)
חנות שמשלבת בין ישן לחדש | צילום: ליבת רות

האחים עופר ואסנת אדינבורג, הוא מעצב תעשייתי והיא ציירת ומורה לשעבר, שילבו כוחות ויצרו קו מוצרים מיוחד של חפצי נוי הבנויים מחלקי זכוכית אקרילית או מעץ בחיתוך לייזר. הדיוק והפרטים הקטנים מביאים את קו המוצרים לרמה גבוהה ביותר. כמה מהמוצרים מוכנים ואפשר לקנותם במקום, ויש גם אפשרות להזמין פריטים בעיצוב אישי. במקום תוכלו לקנות גם קיטים להרכבה עצמית בבית, הארוזים בקופסאות שהן אמנות בפני עצמה, ויש גם סדנאות וחוגים למבוגרים ולילדים, שאסנת מנחה. המבוגרים יוכלו ללמוד איך להכין מדף, שעון או מראה, והילדים יוכלו להכין מסוק, גיטרה או קייאק - מרכיבים, מדביקים, צובעים ויוצאים עם מוצר מקסים. מוצרים חדשים מתווספים כל הזמן.

הפלג 32, שמשית, הגעה בתיאום מראש, 054-9930550

עמק יזראל, אנדינבורג (צילום: ליבת רות)
קו של מוצרי נוי עשוים מזכוכית אקרילית ועץ בחיתוך לייזר. Edinburgh | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, אנדינבורג, משוטים (צילום: ליבת רות)
ניתן לרכוש את הפריטים במקום או להזמין. Edinburgh | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, אנדינבורג, אוטובוס (צילום: ליבת רות)
במקום נערכות סדנאות יצירה.Edinburgh | צילום: ליבת רות
חלונות שמביאים אור

כמו כל דבר טוב, גם התמונות של אורלי אייזנר נולדו מתוך צורך ורצון למצוא חלופה למה שהיה קיים בשוק. אייזנר, מעצבת פנים בהכשרתה, יוצרת תמונות מיוחדות מחלונות ישנים המשמשים מסגרת לתמונה. על המסגרת היא מותחת רשת לולים ומשלבת חתיכות פורמייקה צבועות, תחרות, ענפים וכפתורים. המגוון רחב, ובו בין השאר חבורת ינשופים יושבים על ענף, ציפורים, לבבות ובבושקות מתוקות. הסטודיו שלה מואר וצבעוני, העניים משוטטות ואינן יודעות במה להתמקד, הכול מושך, מיוחד ויפה. את התמונות אפשר לקנות מהמלאי בסטודיו או להזמין לפי הגודל והטעם. לצד התמונות העשויות מחלונות, אייזנר יוצרת גם ציורים בסגנון נאיבי ומתוק, צבעוני ושמח על קנווס. כל תמונה מספרת סיפור ומכניסה אווירה לחדר הילדים. התמונות מגיעות במגוון רחב של ציורים וגדלים, לחדרי בנים או בנות.

קיבוץ גבת, הגעה בתיאום מראש, 054-7249814, www.orly-windows.com

עמק יזראל, חלונות (צילום: ליבת רות)
עמק יזראל, חלונות | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, חלנות, מבט (צילום: ליבת רות)
יוצרת תמונות ממסגרות ישנות. חלונות של אורלי אייזנר | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, חלונות לב (צילום: ליבת רות)
משלבת בעבודותיה לבבות ובבושקות | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, חלונות, תריס (צילום: ליבת רות)
סטודיו צבעוני ומעניין. חלונות | צילום: ליבת רות
בובתיק

בובתיק הוקם כדי לספק מקום מפגש ותעסוקה לחברי קיבוץ שריד שיצאו לפנסיה. במקום עובדות בשקדנות ובמרץ צעירות שעברו את גיל שמונים, ולכל אחת יש תפקיד ואחריות. עבודות היד במקום מגוונות – תפירה, רקמה, השחלה וסריגה – ואת תוצאותיהן אפשר לראות בשמיכות לתינוקות, בתמונות, בתיקים ועוד. מוצר הדגל של בובתיק הן כמובן הבובות המקסימות המעוצבות ומיוצרות במקום ומדמות קיבוצניקיות גאות (כאלה עם החולצה הכחולה של השומר הצעיר), בובות מלחים ומלחיות וגם בובים (בובות בנים). הבובות מיוצרות בשלושה גדלים, ולכל אחת אופי משלה, הבא לידי ביטוי בבגדים, בשׂער ובציור הפנים המושקע. היוצרות הנחמדות אינן מקפחות את גזרת החיות, ואפשר למצוא במקום גם בובות דובונים, פינגווינים, קופים, תרנגולת עם אפרוחים, ארנבונים, עכברונים וחתולים. מקום מקסים עם הרבה יופי, שמחה, צבע ויצירה השורים בו.

קיבוץ שריד, ראשון-שישי 11:30-7:30 ובתיאום מראש. אלישבע 050-8594745, 04-6507139

עמק יזראל, בבוטיק מתפרה (צילום: ליבת רות)
מקום מפגש ותעסוקה לפנסיונרים של קיבוץ עין שריד. בבוטיק | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, בבוטיק, בובות (צילום: ליבת רות)
יוצרים שמיכות לתינוקות, תמונות, תיקים ועוד. בבוטיק | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, בובות תרנגול (צילום: ליבת רות)
תופרים, רוקמים, וסורגים חלומות ודברים יפים. בבוטיק | צילום: ליבת רות
תינוקיו

פשטות, מחשבה, רעיון וצורך הם הקווים המנחים את צעצועי העץ של תינוקיו. הצעצועים התפתחו בד בבד עם גדילת ילדיה של יעל הונדרט, מי שמעצבת וצובעת את הצעצועים. כל צעצוע מותאם לשלב התפתחות מסוים ולגיל של כל ילד; והניקיון והפשטות שלהם מחזירים אותנו לימים עברו, לתקופה שאפשרו לילדים להצליח לשחק לבד ולפתח את הדמיון. הצעצועים של יעל מתאימים לבני שנה עד 12, והם כוללים את בובת תינוקיו להשחלה בשלושה גדלים, קסילופון עגול שמפיק צלילים נפלאים בקלות, קסטנייטות, יו=יו ופורפרה קלאסיים, מיגדאזל -  משחק שהוא פזל רב=אפשרויות וגם חלקי מגדל שאפשר לערום תוך כדי מציאת נקודות שיווי משקל ואיזון. הפשטות והעיצוב המוצלחים מחזירים את הטוב של פעם.

מעיינות 32, שמשית, הגעה בתיאום מראש, 054-3039133, תינוקיו

עמק יזראל, טינוקיו, תות (צילום: ליבת רות)
צעצוע מעץ לכל גיל. תינוקיו | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, טינוקיו סוס (צילום: ליבת רות)
צעצועים שמפתחים את הדמיון. תינוקיו | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, טינוקיו, פילים (צילום: ליבת רות)
מעצבת וצובעת אותם באהבה, יעל יעל הונדרט לתינוקיו | צילום: ליבת רות
האיזולטור

פינות ישיבה מתחת לשמשייה, פרחי גרניום ורודים וגדר צהובה מסמנים את הדרך לאיזולטור של קרן שביט. האיזולטור, שבעבר שימש מקום בידוד לחולים המידבקים בקיבוץ יפעת, שינה תפקיד וייעוד, והיום הוא בית הבראה לנשים. הבידוד בו מכל מה שמסביב הוא מתנה, מקום להשראה, להנאה ולדברים יפים שעושים טוב לנפש. קרן שביט, מעצבת ובעלת הבלוג "טוב ויפה", פתחה מקום צבעוני ושמח שמרכז בתוכו את כל הדברים שהיא אוהבת: פריטי וינטג' שמלוקטים בקפידה, כלי פורצלן ופלסטיק, מנורות, קופסאות פח וכריות שמשלבות מפיות ישנות ורומנטיות, וכמובן את התכשיטים (שרשרות, עגילים וסיכות) והגלביות שהיא מעצבת לנשים וילדות. במשך השבוע המקום משמש לקרן סטודיו, ובסופי שבוע הוא פותח את דלתותיו לנשים נוספות, משמש חנות קונספט ובית של השראה לנשים. עבר והווה, ישן וחדש שלובים זה בזה באיזולטור ויוצרים אווירה ומקום מיוחדים.

קיבוץ יפעת (מאחורי המרפאה), 050-9474785, שישי 14:00-9:00, שבת 15:00-10:00

עמק יזראל, חנות עיצוב (צילום: ליבת רות)
ממקום בידוד לאנשים חולים לבית הבראה לנשים. האיזולטור | צילום: ליבת רות
עמק יזראל, חנות עיצוב, מדפים (צילום: ליבת רות)
פריטי וינטג' מקסימים לצד רהיטים מחודשים | צילום: ליבת רות

עמק יזראל, חנות עיצוב, טקסטיל (צילום: ליבת רות)
מקום עם נשמה | צילום: ליבת רות

 תכנית בזל: כל החנויות לעיצוב במתחם אחד
צמוד להוד השרון: כל החנויות לעיצוב הבית