עונת הקיץ כבר כאן, וזה בדיוק בזמן לרענן את המרפסת הביתית ולהוסיף לה קצת בוהו שיק. סוד הקסם של הסגנון הבוהמייני האהוב הוא שילוב של מגוון חפצים ופריטי טקסטיל מחומרים טבעיים ליצירת קומפוזיציה מגוונת ועשירה. בין אם יש לכם מרפסת בדירת קבלן ובין אם פרגולה רחבת ידיים בחצר הבית, בעזרת חמשת השלבים במדריך הקצר שהכנו ובתקציב נמוך תוכלו להתרווח בנועם וליהנות מלילות הקיץ החמים.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

A post shared by Kari Lopez (@theaccidentalbohemian) on

A post shared by FIIN Style&Decor�� (@fiin.style.decor) on

שלב ראשון: זרקו פריטי טקסטיל

שילוב פריטי טקסטיל בחלל הוא הכרחי, בעיקר כי הדפס נכון קובע את הטון. מגוון כריות הנוי הזמינות בארץ רחב מאוד, ואתם רק צריכים לבחור שלוש כריות שאתם אוהבים. האופציות המובילות הן כריות עם הדפס אתני, כריות מבד טבעי עם גדילים (פרנזים), כריות עם עיטורים של מקרמה וכריות קטיפה.

A post shared by Bohemian Decor (@bohemiandecor) on

A post shared by Lily Rose (@lilyrose) on

כריות מיוחדות יתנו מראה בוהו-מודרני עשיר ומגוון לכל סט ישיבה מרטאן או פלסטיק במראה מודרני.

A post shared by Emily Henderson (@em_henderson) on

שלב שני: שלבו במבוק וקש

שני חומרים המזוהים מאוד עם הסגנון הבוהמייני, בעיקר כי אלו משמשים לעבודות יד, ידידותיים לסביבה ומשדרים קז'ואליות של זולה בסיני. בכל מרפסת יש מקום לרהיט קש או במבוק אחד. שלבו שולחן צד קטן או כורסת במבוק למראה מגוון ועשיר.

A post shared by A Bohemian Abode (@a_bohemian_abode) on

A post shared by Oni + Bau (@oniandbau) on

A post shared by La Maison Marrakech (@la_maison_marrakech) on

שלב שלישי: גדלו צמחים

סגנון בוהו מחייב צמחים כי הם חלק מהאנרגיה הטובה של הבית הבוהמייני, וכך גם המרפסת חייבת צמחים, כי רצוי לתעל את האנרגיה של השמש למשהו טוב.

A post shared by La Maison Marrakech (@la_maison_marrakech) on

A post shared by TRÄDGÅRDSINSPO �� (@tradgardsinspo) on

A post shared by ➳ T H E • B ❂ H ❂ • C H I C K (@thebohochick) on

בחרו בצמחים שאתם אוהבים, גם אם רק כמה צמחים בודדים. שלבו צמחי מרפא ותבלין, סוקולנטים שקל לגדל בלי להשקות כל יומיים בקיץ, וצמח אחד גדול. העקרון החשוב הוא המגוון - מבחר של צמחים בכלים שונים, רצוי מחומרים כמו חרס או בטון. 

A post shared by Andy GomA (@andreas_goma) on

שלב רביעי: תלו מהתקרה

מרפסות רבות, במיוחד בדירות קבלן חדשות יחסית, הן מקורות. לרוב מדובר בתקרה צבועה בסיד לבן, נטולת התרחשויות ועניין. בוהו שיק מעורר את כל החושים, ולכן הוא מתקיים בכל המישורים. התייחסות לתקרה או לקורות הפרגולה היא הזדמנות מצוינת להוסיף עושר ועניין.

A post shared by FIIN Style&Decor�� (@fiin.style.decor) on

A post shared by IKEA USA (@ikeausa) on

אפשר לתלות גופי תאורה סולאריים מנייר ממוחזר של איקאה. עציצים נשפכים, עם מתלה מקרמה או חבל טבעי שתעשו בו כמה קשרים פשוטים, יוסיפו תנועה עם הבריזה של ערבי הקיץ.

A post shared by t a n y a (@houseofsixinteriors) on

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

שלב חמישי: פרשו שטיח

גם אם מחוץ לבית אין להמעיט בערכו של השטיח ובנחיצותו, במיוחד אם המרפסת מרוצפת בקרמיקה פשוטה וקרירה. שטיח מחומר טבעי יוסיף רכות ויגדיר אזור במרפסת. שטיח פשוט מקש או כותנה, או מחצלת מעשבי ים, יחזיקו יותר מעונה, במיוחד במרפסת מקורה. רק אחסנו אותם בחורף עד לקיץ הבא.

A post shared by Boho Side (@bohoside) on

A post shared by aboutbohemian (@aboutbohemian) on

את הכתבה הכינה לירון גונן, מעצבת פנים בערכי הבר קיימא, בעלת מדור האוספים שלי בליבינג והבלוג מיס גרות

בבניית המדריך שלנו היה חשוב לנו לשמור על פרופורציות מבחינת הוצאות ותקציב, לכן בחרנו להוסיף אלמנטים קטנים שעולים מעט אך גורמים לשינוי גדול. תוכלו ליצור שינוי כזה בעלות של כמה מאות שקלים בלבד.