חומץ לבן הוא חומר ניקוי יעיל במיוחד, ואם אתם מעדיפים חומרי ניקוי טבעיים על פני חומרי הניקוי הסינתטיים – אתם בטח פותחים בקבוק חומץ חדש לעתים קרובות. מכיוון שמדובר בתדירות של כל 6-4 שבועות, זו בדיוק התזכורת שאתם צריכים כדי לבצע את אחת המטלות המוזנחות במטבח: ניקוי הברז ממשקעי האבנית שהצטברו עליו ובתוכו.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> השרון: כך נראית וילה מדהימה שקל לנקות אותה

>> אנחנו מאוהבים: הקולקציה החדשה של זארה הום

באתר Apartment Therapy מסבירים איך עושים זאת: שופכים חומץ לשקית פלסטיק ומחברים את השקית לברז כך שהברז שקוע בחומץ. מחזקים את השקית בגומייה או באזיקון פלסטיק ומשאירים למשך 30-20 דקות. אחר כך מסירים את השקית ומנקים לכלוך ומשקעים שנותרו על הברז באמצעות ספוג או מברשת כלים. אם תקפידו לחזור על התהליך כל 6-4 שבועות - בכל פעם שאתם פותחים בקבוק חומץ חדש – הברז יישאר מבריק ללא הצטברות אבנית.

מה עוד אפשר לנקות עם חומץ?

מיקרוגל: שפכו לקערה מתאימה לשימוש במיקרו שתי כוסות מים ושתי כפות חומץ לבן. הכניסו למיקרוגל והפעילו על חום גבוה כשלוש דקות. כשהמכשיר מסיים, השאירו אותו סגור חמש דקות נוספות. עכשיו פתחו את הדלת, הוציאו את הקערה (בזהירות! הנוזל חם) ונגבו את פנים המיקרוגל בסמרטוט או בנייר מגבת. אם אתם מקפידים לנקות את המכשיר לעתים תכופות אפשר להשתמש בקליפת לימון במקום בחומץ.

משטחי נירוסטה: ערבבו כמות שווה של חומץ ומים, הכניסו לבקבוק התזה והשתמשו לניקוי משטחי נירוסטה כמו חזית המקרר, הטוסטר אובן והקומקום החשמלי. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sima Vyas (@svhome) on

חלונות: ערבבו שתי כפות של חומץ בתוך כ-3.5 ליטרים של מים, מלאו שפריצר ותתפלאו לגלות כמה קל ופשוט לנקות את החלון.

דלת המקלחון: על דלת המקלחון יכולים להצטבר משקעי סבון ואבנית. כדי לנקותם ערבבו כמויות שוות של חומץ ומים, מלאו בבקבוק התזה והתיזו על דלת המקלחון משני הצדדים. המתינו חצי שעה ושפשפו עם מטלית רכה.

מדיח הכלים: כי מדי פעם צריך גם לנקות את המדיח עצמו מכתמים ושאריות אוכל. ההמלצה היא לשפוך שתי כוסות של חומץ בתוך כוס מדידה, להניח אותה על המדף העליון של המדיח ולהפעיל אותו על ריק, בלי שום כלי ובלי טבליות. הסירקולציה של המים והחומץ תבריק את המדיח.

שטיחים: נשפך יין על השטיח? ערבבו כפית של נוזל לניקוי כלים עם כפית חומץ ושתי כוסות מים חמים, והשתמשו בתערובת כדי לנקות כתמים מהשטיחים באמצעות מטלית לבנה או ספוג. לאחר מכן כדאי לטפוח על הכתם על ידי מטלית יבשה עד שהוא נעלם.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

קומקום חשמלי: כדי להסיר את האבנית מלאו מים בקומקום כך שיכסו את האבנית והוסיפו חומץ. תנו לקומקום לרתוח, שפכו את המים ושטפו אותו שוב כמה פעמים עם מים קרים. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by The Lewis Family (@renovating_95) on

וילון המקלחת: כדי להסיר עובש מהווילון רססו אותו בחומץ מדי פעם, וכבסו אותו עם אבקת כביסה ומעט חומץ.

חומץ עלול גם לגרום נזק. אלו הדברים שלא כדאי לנקות באמצעותו.

אפשר גם למנוע ריח טיגון: שימו במטבח קערה עם חומץ לבן לפני שאתם מתחילים בטיגון. החומץ יספוג את הריח וימנע ממנו להתפשט במטבח. אפשר גם להרתיח מעט חומץ בסיר אחרי הטיגון לטיהור אוויר מהיר אף יותר.