חלונות ומשטחי זכוכית אחרים אפשר בדרך כלל לנקות בקלות עם חומר ניקוי להברקת חלונות (או עם תמיסה המורכבת משתי כוסות מים, רבע כוס חומץ וחצי כוס סבון נוזלי) ומגבות נייר. אבל ניקוי דלתות הזכוכית של המקלחון דורש קצת יותר מאמץ. שלא כמו משטחי זכוכית אחרים, על דלת המקלחון יכולים להצטבר משקעי סבון ואבנית שלא ירדו עם חומרי ניקוי קונבנציונליים. לכן, כדי לנקות את דלתות המקלחון כמו שצריך, הקפידו על הצעדים הבאים:

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

שלב 1: מלאו בקבוק התזה בכמויות שוות של מים וחומץ וערבבו היטב. חומץ מרכך גם את כתמי הסבון הקשים ביותר וממס את משקעי המינרלים.

שלב 2: התיזו את התמיסה על דלת המקלחון משני הצדדים והמתינו חצי שעה כדי שהחומץ יחדור למשקעי הסבון והאבנית.

View this post on Instagram

A post shared by ▪S T Y L E▪ (@stylebedifferent) on

שלב 3: שפשפו את הדלת עם מטלית רכה רטובה כדי להסיר את נוזל הניקוי, המשקעים והלכלוך. זכרו לא להשתמש בכרית ניקוי מחוספסת שעלולה לשרוט את הזכוכית. 


שלב 4: יבשו את הדלת ביסודיות משני הצדדים ומרחו את שני הצדדים בשמן תינוקות כדי למנוע הצטברות משקעי סבון. כדי למנוע היווצרות כתמי מים תצטרכו להקפיד לייבש את דלת הזכוכית אחרי כל שימוש ולא לתת לה להתייבש באוויר.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

View this post on Instagram

A post shared by Jarosław Mazurkiewicz (@mazurek.photography) on

ובהזדמנות שאתם מנקים את חדר הרחצה, סבון כלים הוא חומר ניקוי נפלא למשקעי הסבון והשומן שנשארו באמבטיה. פשוט שפכו סבון כלים פנימה ושפשפו. לא רוצים להתכופף? באתר Apartment Therapy ממליצים להיעזר במטאטא. דווקא ניקוי העובש על איטום הסיליקון שסביב דופנות האמבטיה התגלה כמשימה קלה במיוחד: קחו פיסת נייר טואלט וגלגלו לרצועה ארוכה. שפכו אקונומיקה על העובש והצמידו את פיסת הנייר המגולגלת (כשהידיים מוגנות בכפפות). השאירו את הנייר למשך כ-12 שעות וכשתסירו אותו העובש ייעלם.