מעט הגשם שירד בחודש האחרון הצליח בעיקר ללכלך את החלונות. אם גם אתם לא עומדים במראה של זכוכית מאובקת, אספנו בשבילכם עצות יעילות במיוחד למשימת הניקוי המתישה, ויש לנו גם טיפ קטן שידחה את הפעם הבאה שבה תיאלצו להתגייס למשימה.

עוד בערוץ עיצוב הבית 

ניקוי חלונות (צילום: Sergnester, Thinkstock)
לא לשכוח תנועות סיבוביות | צילום: Sergnester, Thinkstock

הצטיידו בעיתונים

אבל אל תשתמשו בהם כדי לייבש את הזגוגיות! שימוש בנייר עיתון לייבוש משאיר לכלוך וסימנים, אבל כדאי לסדר עיתונים או מגבת לאורכו של החלון שאתם מנקים, בחלקו הפנימי של הבית. כך המים שיטפטפו בזמן ניקוי החלונות לא יכתימו את הרצפה. לייבוש החלונות השתמשו במטלית מיקרופייבר. 

עניין של תזמון

התקופה הנוכחית מתאימה במיוחד לניקוי חלונות, כי בימים חמים אור שמש חזק מייבש את חומרי ניקוי החלונות מהר מדי, ויוצר סימני מריחה או פסים (אם משתמשים במגב).

ניקוי חלונות (צילום: Tamilisa Miner, Thinkstock)
נגבו את החלק הפנימי של החלון במגב מצד לצד | צילום: Tamilisa Miner, Thinkstock

מתכון מנצח

ערבבו שתי כוסות מים, רבע כוס חומץ וחצי כוס סבון נוזלי. טבלו מטלית בתערובת ונגבו את החלון בתנועות סיבוביות. לאחר מכן נגבו מצד לצד עד שסימני הניגוב ייעלמו.

התחילו מבפנים

מומלץ להתחיל בניקוי החלק הפנימי של החלון. כך, כשתצאו לנקות את החלק החיצוני והמלוכלך יותר, כבר תהיו מיומנים ומהירים יותר.

שנו כיוון

כדי שתצליחו להבחין באיזה צד של החלון נותרו כתמי מים, נגבו את החלק הפנימי של החלון במגב מצד לצד. את החלק החיצוני של החלון נגבו מעלה ומטה. קחו צעד אחורנית ותראו כך בקלות באיזה צד נותר לכלוך לפי כיוון הסימנים שיישארו, וכך לא תבזבזו זמן יקר בניקוי חוזר של צד החלון שלא דורש זאת.

ניקוי חלונות (צילום: Manuel-F-O, Thinkstock)
כשתצאו לחלק החיצוני כבר תהיו מיומנים | צילום: Manuel-F-O, Thinkstock

אל תזניחו את המסילות

אם כבר הטרחתם את עצמכם והשקעתם בניקוי החלונות, אל תוותרו לעצמכם וקחו עוד כמה דקות לטובת מסילות החלון שצוברות אבק ולכלוך, ובמקרים קשים יותר גם משחירות. למשקיענים ביניכם נמליץ לטבול קיסם אוזניים בכוס חומץ, ולעבור איתו בין המסילות. אם אתם קצרים בזמן, הלבישו על שואב האבק שלכם את הפייה הצרה ביותר שלו ושאבו את הלכלוך.

וגם לא את התריסים

למרות שהמטלה נשמעת סיזיפית, יש גם דרך פשוטה יותר: ערבבו חומץ ומים בכמות שווה. גרבו גרב ישן על ידכם וטבלו אותו בתערובת. נגבו כך כל תריס בנפרד וסחטו מדי פעם את הלכלוך.

ניקוי חלונות (צילום: kadirkaplan, Thinkstock)
אל תזניחו את המסילות | צילום: kadirkaplan, Thinkstock

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

איך להסיר את המדבקות הישנות

הילדים כבר התבגרו והגיע הזמן להיפטר מהמדבקות הצבעוניות שהצמדתם לחלונותיהם (גם מאלה שהם הדביקו ללא ידיעתכם). מרחו על אזור המדבקה מיונז וגרדו אותה בעזרת כרטיס אשראי ישן. השמנוניות של המיונז תעלים את הדבק, וכרטיס האשראי לא ישרוט את הזכוכית.

טאץ׳ אפ אחרון

אחרי שסיימתם לנקות והחלון כבר התייבש, השתמשו במטלית מיקרופייבר נקייה ויבשה לתיקונים קטנים בקצות החלונות או כדי לטפל בסימני טפטוף.

ועד הפעם הבאה

מרחו מצדו החיצוני של החלון שכבה של וקס או של שעווה לרצפה. הפטנט הקטן הזה יכול למנוע הצטברות של שכבות לכלוך על החלון, לפחות עד האובך הבא.

נטרול ריחות, חלון  (צילום: thinkstock)
עד הניקיון הבא | צילום: thinkstock