הגנבים הופכים למתוחכמים יותר וכך גם הפריצות לבתים. דבר זה דורש ממנעולי דלתות הכניסה להיות משוכללים יותר, והחברות הגדולות בשוק נערכות בהתאם.

שכפול באמצעות כרטיס מגנטי

בין החידושים האחרונים בתחום נמנים מנגנוני כניסה באמצעות קוד ומנגנונים ביומטריים שמאפשרים כניסה לבית באמצעות טביעת אצבע. חידוש נוסף ומעניין הוא מפתח שמתוכנת לפתוח את דלת הכניסה רק בזמנים מסויימים. כך למשל, אם מגיעה עוזרת בית ביום מסויים בשבוע בשעה מסויימת, ניתן לתת לה מפתח שיאפשר לה לפתוח את הדלת רק בזמן הספציפי הזה.

גם עניין שכפול המפתחות משתכלל: חלק ממנגנוני הבטיחות לא מאפשרים לשכפל מפתח באמצעות מפתח מקורי, אלא רק באמצעות כרטיס מגנטי שניתן לנו ברכישת הדלת.

למרות הכל, אפשר לפרוץ כל דלת

הדלתות עצמן עוברות שדרוג משמעותי אף הן. כיום, יותר מבעבר נמכרות בארץ גם דלתות מוגנות מאש ואם מישהו באמת חושש מירי לעבר ביתו יוכל להצטייד בדלת ממוגנת. כמו כן, השרשרת המסורתית פסה מן העולם ובמקומה יש סוגר פנימי לדלת שמאפשר הצצה קלה למי שנמצא מעבר לדלת.

ואם גם אתם לא רוצים בכלל לפתוח את הדלת ובכל זאת לדעת מי נמצא מהעבר השני, מצלמה מיוחדת שמתאימה לכל דלת מחליפה את העינית המוכרת.

"כל דלת אפשר לפרוץ", אומר זוהר אביטן מחברת 1800 מנעולן. "אבל הגנב מחפש את הדרך המהירה להיכנס הביתה". לדבריו, מערכת מיגון טובה תעכב את הגנב ועשוייה לגרום לו לוותר.

>> קבלו כמה פעולות פשוטות שיבריחו את הגנבים