המיקרוגל הוא מכשיר שעובד לא מעט אצלנו בבית ולא פעם המוצרים שמחוממים בו – מכוס קפה שהתקררה ועד תבשיל לארוחת צהריים – נשפכים או ניתזים. לכן אנחנו תמיד שמחים לגלות עוד שיטה לניקוי המכשיר היעיל, והפעם מצאנו אותה בטיק טוק (כבר גילינו שם איך מקפלים מכנסי ג'ינס).

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> חלום: הבית המתוקתק של שרה יוסף, בלוגרית ואם לשניים

>> הצצנו לדירת היוקרה של דנה רון במגדל בת"א

את סרטון הניקוי פרסמה גולשת עם הכינוי Mama Mila וזו השיטה שלה: היא שופכת כוס מים וכף נוזל כלים לכלי שמתאים לשימוש במיקרוגל, מערבבת, מכניסה למכשיר ומפעילה למשך 4 דקות. היא ממתינה 4 דקות נוספות, מוציאה את הכלי החם בעזרת מגבת ומנגבת את המכשיר באמצעות סמרטוט נקי. לדבריה, האדים מרככים את שאריות המזון וכך קל להוריד אותן. קל ופשוט.

@mama_mila_

No more scrubbing ##tipsandtricks ##homeproject ##homeroutine ##homehacks ##springcleaning ##momsoftiktok ##cleanhome ##wipeitdown

♬ High Fashion (feat. Mustard) - Roddy Ricch

שיטות נוספות לניקוי המיקרוגל

חומץ: שפכו לקערה מתאימה לשימוש במיקרו שתי כוסות מים ושתי כפות חומץ לבן. הכניסו למיקרוגל והפעילו על חום גבוה כשלוש דקות. כשהמכשיר מסיים, השאירו אותו סגור חמש דקות נוספות. עכשיו פתחו את הדלת, הוציאו את הקערה (בזהירות! הנוזל חם) ונגבו את פנים המיקרוגל בסמרטוט או בנייר מגבת.

לימון במיקרוגל  (צילום:  batjaket, shutterstock)
צילום: batjaket, shutterstock

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

לימון: חתכו לימון, סחטו אותו ושפכו לקערה מתאימה למיקרו עם חצי כוס מים. הפעילו לשלוש דקות, המתינו חמש דקות כשהדלת סגורה, ונקו בסמרטוט או בנייר מגבת. אם אתם מקפידים לנקות את המכשיר לעתים קרובות, קליפת לימון סחוט (או אפילו קליפה של חצי לימון בלבד) תספיק למשימה. שימו את הלימון הסחוט בקערה מתאימה למיקרו, הוסיפו חצי כוס מים, הפעילו לשלוש דקות, המתינו חמש דקות כשהדלת סגורה, ונקו בסמרטוט או בנייר מגבת.