גם אם ננסה להכחיש, המציאות מראה שברגע שכיבינו וסגרנו את דלת תנור הבישול והאפייה שלנו, כל ההבטחות שהבטחנו לעצמנו לניקיון יסודי שלו ברגע שיתקרר התאדו והתאחדו עם העשן הקל שנותר בו – עדות לשכבת הלכלוך שעדיין לא פינינו, והפכה למוצקה בינתיים.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> יפו: דירת הקבלן הסטנדרטית הפכה לבית עדין ומדויק

>> חידשה לבד ספת וינטג', הגולשים התקשו לפרגן

 

רובנו לא מנקים את התנור ביסודיות אחרי כל שימוש, וכך מצטברות בתחתית שלו – וגם ברשתות ובחיבורים בדפנות – שאריות של לכלוך שמשלב טפטופי שומן שרופים מתקופות שונות עם פירורים שנפלו. רגע לפני שמציפים את התנור בחומרי ניקיון ייעודיים, מורחים בתוכו עיסת פלא מאבקת סודה לשתייה, חומץ לבן ונוזל לשטיפת כלים, או ממיסים את הלכלוך הקרוש בעזרת ערבוב של כוס מים רותחים וכוס חומץ, באתר housedigest מציעים שלב מקדים שיקל על המשך העבודה: להשתמש בשואב אבק לסילוק כל השאריות השרופות.

  1. לפני השאיבה חשוב לוודא שהתנור כבוי והתקרר לחלוטין, ושלשואב האבק שלכם יש חלק מתחבר עם פיה צרה, צינור גמיש, או כל אביזר אחר שיאפשר תנועה חופשית שלו ברחבי התנור ויניקה יעילה של הלכלוך.
  2. בשלב הבא הסירו את הרשתות ומתלי הצד שלהן; תופתעו לגלות מה מסתתר שם בחיבורים.
  3. הלכלוך התקשה ונדבק? כדי לשאוב אותו צריך לגרד אותו, ולשם כך אפשר להשתמש במגרד ייעודי (כמו לניקוי כיריים), אבל גם מגרדי טפטים, מרית וכו' יעשו את העבודה – בתנאי שתעטפו אותם במגבת דקה כדי שלא יפגעו בציפוי של התנור. אחת מחברות קבוצת הפייסבוק הבריטית Mrs hinch cleaning tips new  סיפרה בעבר בקבוצה שהיא משתמשת בלהב של סכין גילוח לגירוד עדין של שאריות שרופות, ולדבריה, ציפוי האמייל של התנור לא נשרט. בתגובה, חברה נוספת בקבוצה הציעה ללכת על בטוח ולהשתמש בכרטיס פלסטיק (למשל כרטיס אשראי ישן).
מגרד לכלוך מכיריים, סקראפר (צילום: Margirita_Puma, SHUTTERSTOCK)
קודם כל תגרדו מהתחתית, הרשתות והדפנות את כל מה שנדבק אליהן | צילום: Margirita_Puma, SHUTTERSTOCK

 

כאשר כל השאריות אותרו וגורדו, זה הזמן של שואב האבק. התחילו באזורים הגבוהים יותר של התנור, כמו החיבורים והרשתות, המשיכו לתחתית ואם אתם מרגישים שאפתנים במיוחד, הסירו את הדלת של התנור כדי לשאוב גם את מה שהצטבר בחיבורים שלה ובצירים. איך עושים את זה? הטיקטוקר ג'ס שאבז העלה סרטון שמדגים איך להוציא את דלת התנור ממקומה: בפינות התחתונות של החיבור בין הדלת לגוף התנור יש שני צירים (קליפסים) שנועלים את הדלת. שחררו את הנעילה בקליפסים עצמם ודחפו את הדלת בעדינות למעלה, בכיוון סגירה – עד שהיא נעצרת. הרימו בזהירות את הדלת מעלה ושלפו אותה החוצה. עכשיו אפשר לנקות היטב את כל פינות התנור. הסרטון הפך להיות ויראלי, בצדק:

@fixitorditchit Removing the oven door!!!! #fixitorditchit #appliances #appliancerepair #stove #frigidaire #induction #cleaninghacks #cleantok #housekeeping #hacks #cleaning #tips ♬ original sound - Mr.Fixitorditchit✅
 

ואיך מנקים את הרשתות אח"כ?

הגולשת הבריטית מישל טמפלין סיפרה שהיא שמה את הרשתות המלוכלכות באמבטיה, מוסיפה מים חמים וכמה דפי מרכך ומשאירה את הרשתות בפנים למשך הלילה. בבוקר היא משתמשת באותם דפים כדי להוריד את שאריות הלכלוך שנשארו דבוקות לרשת. אפשרות אחרת היא להוסיף למים הרותחים סבון כלים נוזלי ואחרי שעה בערך להסיר את הלכלוך מהרשתות. גולשים אחרים ממליצים לעטוף כל אחת מהרשתות בנייר כסף ולהשרות בגיגית או אמבטיה מלאה במים חמים (אם החלק צף במים, מומלץ להניח עליו משקולת כלשהי). על החלק העטוף מניחים טבליה של סבון למדיח ומשאירים לפחות שעתיים. מסירים את הנייר, מנגבים וזהו.

שואב אבק ידני עם פיה (צילום: Yuliya Alekseeva, SHUTTERSTOCK)
זה יכול להיות שואב ידני, או שואב גדול יותר עם צינור גמיש | צילום: Yuliya Alekseeva, SHUTTERSTOCK