חופשות הקיץ כבר ממש מעבר לפינה, ושוב מגיע הזמן הזה שבו מיטיבי לכת בטיסות ונסיעות חולקים תובנות מהידע שצברו ומזהירים מאילו דברים כדאי להיזהר. דיילות ודיילים בהחלט משתייכים לקבוצת המטיילים המקצוענים, וכשהם מספרים ממה הם נמנעים, למשל בחדרי מלון, אנחנו מקשיבים.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> בדירה בפ"ת הסלון במטבח וזה מהמם

>> אמר לאשתו שהיא לא עושה כלום בבית וכך היא הגיבה

 

דיילת בשם מארי העלתה לטיקטוק שלה סרטון קצר שיצרה עם טיפים לפריטים שנמצאים בחדר המלון שבהם היא לא מעזה להשתמש, בתוספת הסבר למה. טיפ ראשון: אל תשתמשו בבקבוקונים של השמפו והסבון במקלחת, רק במתקנים שמאובטחים לקיר ורק לצוות המלון יש גישה אליהם. למה? כי היא שמעה סיפורי זוועה על חומרים שאנשים מכניסים לבקבוקונים האלה, שאנחנו לא באמת רוצים לדעת מהם.

@t_marie_the_fa_bartender Lets talk about what not to do FA style! Im giving some tips! What else do ya’ll want to know #hotel #traveltiktok #dontdoit #flightattendant #blackflightattendants #nonrevlife #travellife #hotelsecrets ♬ Monkeys Spinning Monkeys

טיפ שני: הימנעו משימוש במכונות קפה מסוימות שקשה לנקות אותן (ולכן כנראה שלא באמת עושים את זה), וגם מכוסות שאינן עטופות בניילון ומי יודע כמה זמן הן כבר שם ומי נגע בהם. טיפ שלישי: לא לגעת בדלי קרח כי יש אנשים שהקיאו בו, או עשו דברים אחרים שהשתיקה יפה להם. הלאה לטיפ הרביעי: אל תשבו על רהיטים בחדר בלי לרסס אותם קודם בחומר חיטוי, מה שהוביל לטיפ האחרון והחשוב ביותר: אל תשכחו להביא אתכם מיכל של חומר חיטוי!

הסרטון צבר עד כה יותר מ-12,000 צפיות וכמעט 800 לייקים. רוב המגיבים עודדו והודו שגם הם נוטים לחטא את כל המשטחים בחדר המלון, אחרים ציינו שלנוסעים "רגילים" אסור לקחת אתם לטיסה מיכלי חיטוי גדולים כמו שהדיילים יכולים.

דיילת לא נוגעת בזה בחדר מלון (צילום: חשבון הטיקטוק t_marie_the_fa_bartend@)
שמרו על מרחק בטוח מבקבוקוני השמפו, דלי הקרח והכוסות | צילום: חשבון הטיקטוק t_marie_the_fa_bartend@

סרטון אחר, שפרסמה בטוויטר אישה שלטענתה עבדה בעבר כמנקה במלון, חשף עוד כמה סיפורי אימה: את קנקן הקפה וכוסות הזכוכית בחדר שוטפים בד"כ בכיור בחדר הרחצה ומייבשים עם אותו הסמרטוט שמשמש לניקוי שאר החדר, ואת כיסויי המיטה מומלץ להוריד ברגע שנכנסים לחדר כי מכבסים אותם רק פעם בשנה, אלא אם כן יש עליהם כתם גלוי של דם, קיא צרכים וכו'.  

חברת UpgradedPoints ערכה בדיקה ב-12 בתי מלון בארצות הברית והתוצאות הראו שאכן, חפצים במלון הרבה יותר מלוכלכים מאלו שבבית שלנו (למשל השלט של הטלוויזיה – מתי אתם חושבים שניקו אותו לאחרונה במלון?). בחברה אספו דגימות מכפתורי המעלית וידיות של דלתות מסדרון בשלושה מלונות מכל דירוג והשוואה בין כמות החיידקים שנמצאה במקומות שונים בבתים ובבית מלון העלתה את המסקנות הבאות:

  • על כפתור המעלית הממוצע במלון יש כמות חיידקים גדולה פי 1,477 מאשר על ידית חדר רחצה ממוצעת בבית.
  • על כפתור המעלית הממוצע במלון יש כמות חיידקים גדולה פי 737 מאשר על מושב אסלה ממוצע בבית.
  • על ידית הדלת הממוצעת במלון יש כמות חיידקים גדולה פי 918 מאשר על מושב אסלה ממוצע בבית.
  • הבדיקה גם העלתה שאין קשר בין דירוג המלון לניקיון בו, ככל הנראה הסיבה היא שבמלונות יוקרה התפוסה בדרך כלל גדולה יותר.
ספריי חיטוי, תרסיס מחטא (צילום: fukomuffin, SHUTTERSTOCK)
והכי חשוב: לחטא, לחטא, לחטא | צילום: fukomuffin, SHUTTERSTOCK