מה הקריטריון הכי חשוב לבחירת מלון? אם בעבר היינו מציינים מיקום, מחיר, עיצוב ועוד כמה שיקולים ורק אז נזכרים בניקיון, בחודשים האחרונים השמירה על ההיגיינה מחוץ לבית קפצה לראש הרשימה. לאחר תקופת הסגר מלונות רבים ברחבי העולם חזרו לפעול, אף כי ברוב המדינות עדיין מדובר בתיירות פנים בלבד, ורבים מהם הודיעו על שגרת ניקיון חדשה וקפדנית.

אבל האם המלונות אכן נקיים יותר? חברת UpgradedPoints ערכה בדיקה ב-12 בתי מלון בארצות הברית – והתוצאות לא ממש מספקות. "אפילו אם הבית שלכם לא מצוחצח, סביר להניח שחפצים במלון הרבה יותר מלוכלכים מאלו שבביתכם", נכתב באתר החברה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הצצה למסיבת האירוסים נוטפת הסטייל של שרונה מרלין

>> ת"א: קנו דירה ישנה ונתנו למעצבת יד חופשית. מה יצא

בחברה אספו דגימות מכפתורי המעלית וידיות של דלתות מסדרון בשלושה מלונות מכל דירוג (שני כוכבים, שלושה כוכבים, ארבעה כוכבים וחמישה כוכבים). בכל מלון נערכו שתי בדיקות. השוואה בין כמות החיידקים שנמצאה במקומות שונים בבתים ובבית מלון העלתה את המסקנות הבאות:

* על כפתור המעלית הממוצע במלון יש כמות חיידקים גדולה פי 1,477 מאשר על ידית חדר רחצה ממוצעת בבית.

על כפתור המעלית הממוצע במלון יש כמות חיידקים גדולה פי 737 מאשר על מושב אסלה ממוצע בבית.

על ידית הדלת הממוצעת במלון יש כמות חיידקים גדולה פי 918 מאשר על מושב אסלה ממוצע בבית.

הבדיקה גם העלתה שאין קשר בין דירוג המלון לניקיון בו. כפתורי המעליות והידיות הנקיים ביותר נמצאו במלונות שלושה כוכבים. בממוצע, על כפתור המעלית במלונות חמישה כוכבים הייתה כמות חיידקים גדולה פי 7 מאשר על כפתור המעלית במלונות ארבעה כוכבים. בחברה משערים שהסיבה היא שבמלונות יוקרה התפוסה בדרך כלל גדולה יותר.

מסדרת מצעים (צילום: Shutterstock)
מסדרת מצעים | צילום: Shutterstock

החפצים המלוכלכים ביותר בחדרי מלון

שלט רחוק: זכרו שלא כל האורחים מקפידים לרחוץ ידיים אחרי השימוש בשירותים, ומיד אחר כך הם מתחילים להעביר ערוצים. הפתרון: הכניסו את השלט לשקית פלסטיק. הידיים שלכם יישארו נקיות והיא לא תפריע לכם לזפזף.

כיסאות ושולחנות: הריפוד והמילוי עשויים לעתים מחומרים שקשה לנקות אותם, והכיסאות מנוקים לעתים פחות תכופות ופחות ביסודיות מאשר המצעים והמגבות. גם שולחן הכתיבה במלון לא נקי מספיק בדרך כלל.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

וילונות: כדי לנקות וילונות נדרשת לא מעט עבודה – להסיר אותם, לכבס ולתלות בחזרה. צאו מנקודת הנחה שהווילונות בחדרכם לא נוקו זמן רב.

דלי קרח: זה מגעיל, אבל עובדי מלונות מספרים שלא מעט פעמים אורחים הקיאו לתוך דלי הקרח. פשוט אל תשתמשו בו.