אם אתם מרגישים שהבית חייב רענון אבל רק המחשבה של שיפוץ מסובבת לכם את הראש ועושה לכם כואב בכיס - נסו לשדרג אותו בעלות אפסית. השיפורים הקטנים אמנם לא ישנו לחלוטין את הבית שלכם (וזה לא תמיד דבר רע), אבל הפעולות הקטנות הללו יכולות ליצור שינוי מיידי לטובה ולגמרי בחינם.

עוד בערוץ עיצוב הבית:

סדרו כמה פריטים בתצוגה

הבריקו את פני השטח של שולחן האוכל או מדף פנוי, הניחו וערכו פריטים עליו בתצוגה. הגבילו את המוצרים עליו ובחרו כמה פריטים אהובים, יפים או בעלי חשיבות סנטימנטלית שייצרו מראה זורם.

עדי אזולאי, ג, מדפים
בחרו כמה פריטים אהובים. עיצוב: עדי אזולאי | צילום: מיה אפיס

משחק הכיסאות

חשבו על כל המושבים שפזורים לכם בבית ונסו להרכיב בעזרתם סלון חדש. אולי הכיסא המתנדנד מחדר הילדים יתאים גם בחלל האירוח או כיסאות שולחן האוכל יחמיאו לחדר השינה? גם להזזת הספה או הכורסה הקיימת בתוך הסלון יהיה אפקט מרשים  של שינוי.

סקנדינבית
גם להזזת הספה או הכורסה יש אפקט מרשים | צילום: הדמיה IMAGE BOX STUDIOS

פנו את דלת המקרר

הסירו תזכורות ישנות, הזמנות לחתונות שהתקיימו מזמן, מגנטים פרסומיים ותפריטי משלוח למסעדות שכבר לא בסביבה. אמצו גישה של ״מעט זה יותר״ והגבילו את התלייה על המקרר לפריט אחד או שניים.

עדי אדיר, מקרר
פחות זה יותר, נקו את דלת המקרר. עיצוב עדי אדיר | צילום: גלעד רדט

שנו לוקיישן לעציצים

נסו להזיז את העציצים שלכם ללוקיישן חדש בתוך החדר שבו הם נמצאים או אפילו לחדר אחר. כל עציץ ימלא את החלל באופן ייחודי ויוסיף המון לנוף של החדר.

בתים עם נוף, דפנה קסטיאל סלון עציצים
כל עציץ תורם לייחודיות. בבית של דפנה קסטיאל | צילום: שי אדם

נקו את גופי התאורה

הקפידו להסיר אבק מגופי התאורה שלכם - לא רק מפני השטח החיצוניים אלא גם בתוכם. הסרת האבק תשפר את עוצמת ואיכות התאורה בבית.

הדירה של ליהי הוד, גוף תאורה במטבח
אל תשכחו לנקות את גופי התאורה. בדירה של ליהי הוד | צילום: אבישי פינקלשטיין

צאו מהמסגרת

תלו ציורים או תמונות במקומות שונים בחלל ושחקו עם המיקום שלהן. תמונות על קיר שנצבע מחדש או מואר באופן שונה יעניקו לכם נקודת מבט חדשה על התמונות שלכם. שקלו להוציא כמה תמונות ישנות מהאלבומים שלכם ולתלות אותן ישירות על הקיר במגוון צורות.

בלי מסגרת
שחקו עם מיקום התמונות והמסגור | צילום: hgtv.com

ארגנו את ארון המצעים והמגבות

מיינו את המצעים שלכם לפי סוג וקפלו אותם מחדש. גלגלו וערמו את המגבות האהובות עליכם כדי לרענן את את המראה שלהן במקלחת וגם כדי למצוא אותן בקלות רבה יותר.

מגבת נקייה ויבשה בכל עת
רעננו את מראה המגבות שלכם | צילום: fourgenerationsoneroof.c

סדרו את הספרים שלכם

השתמשו בספרים שיש לכם כדי ליצור ספרייה חדשה לגמרי שתעורר נושאים לשיחה בפעם הבאה שאתם מארחים. סדרו את הספרים לפי ז׳אנרים וצבעים כדי לגרום לאוסף שלכם לבלוט בחלל. ערמו כמה ספרים אופקית כדי לגוון.

ממלאים את הקיר בתקציב שפוי
אפשר לסדר את הספרים לפי ז'אנרים . עיצוב שני רינג | צילום: אדריאן דודה, עיצוב-שני רינג סטודיו

נקו את החלונות

בניקיון הרציני הבא שלכם שימו לב במיוחד לניקוי החלונות שלכם. אם הם יבריקו, התאורה הטבעית תציף לכם את הבית באור נפלא שוודאי גם ירומם את מצב רוחכם.

ניקוי חלונות
אם הם יבריקו, התאורה הטבעית תציף את הבית | צילום: Manuel-F-O, Thinkstock