גם אם אתם מקפידים על ניקיון, בשלב מסוים הנעליים שלכם יתחילו להסריח, במיוחד אם אתם נועלים נעליים סגורות ומרבים לנעול את אותו זוג. בין אם אתם מתרוצצים במהלך היום או יושבים יום שלם ליד שולחן המשרד – כפות הרגליים מזיעות, הלחות בנעליים גורמת להצטברות חיידקים וזו הסיבה לריח הרע.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הגולן: השקיעו 13 אלף שקל בשיפוץ, והשינוי היסטרי

>> מצאנו מצעים מושלמים שפותרים בעיה מבאסת

כמו תמיד, יותר קל למנוע או לצמצם את הבעיה מאשר לטפל בה. כדי למנוע את הריח הרע הקפידו שכפות הרגליים והנעליים יהיו יבשות עד כמה שאפשר. עדיף לא לנעול את אותו זוג נעליים יום אחר יום, אלא להשתמש בזוגות שונים, וחשוב לא לוותר על הגרביים כי הם סופגים את הלחות.

הנה העצות של קרוליין פורטה ממגזין Good Housekeeping לטיפול בריח הרע:

כדי שתוכלו לטפל בריח הרע, הנעליים צריכות להיות יבשות לגמרי. אם הן רטובות או לחות, הכניסו לתוכן נייר עיתון ותנו להן להתייבש באוויר, הרחק מחום ישיר.

כשהנעליים יבשות, מלאו שני גרביים באבקת סודה לשתייה. קשרו כל גרב והכניסו אותו לנעל למשך הלילה.

התיזו בתוך הנעל תרסיס חיטוי או פזרו בתוכה אבקת סודה לשתייה. אפשר גם לערבב חומץ לבן ומים בכמויות שוות בתוך בקבוק התזה. השפריצו לתוך הנעל עד לספיגה מלאה וייבשו היטב.

אם אפשר לכבס את הנעליים, כבסו אותן לפי ההוראות. בדרך כלל יש לכבס בתוכנית קרה ולייבש באוויר.

נעליים מלוכלכות (צילום: 
TakSato, Shutterstock)
צילום: TakSato, Shutterstock

טיפלתם בריח, איך מנקים את הנעליים?

הסוליות: קבלו את האמצעי המנצח – ספוג הפלא. הרטיבו במים ונקו את הסוליות וחלקי גומי אחרים בנעל בתנועות מעגליות. הספוג מנקה ביעילות יותר מכל מברשת או מטלית.

אל תשכחו את השרוכים: גם אם אי אפשר לכבס את הנעליים עצמן, כדאי להוציא את השרוכים ולכבס אותם. אפשר פשוט לזרוק למכונת הכביסה או לכבס ביד במים חמים ומעט סבון כביסה.

נעלי עור לבנות: כל מה שצריך זה מברשת שיניים ישנה ומשחת שיניים. צחצחו את הנעליים בדיוק כפי שאתם מצחצחים שיניים. כדי לזרז את הניקוי השתמשו במים חמים, ואפשר אפילו להוסיף סוכר למשחת השיניים כדי שהגרגירים יקרצפו את הכתמים העקשניים.

סניקרס: גולשת מאוסטרליה סיפרה שהיא מכניסה את הנעליים לגיגית מלאה במים קרים ומוסיפה לגיגית שתי טבליות למדיח, ארבע כפות אבקת כביסה ו-60 מ"ל של נוזל כביסה. משרים את הנעליים שעה לפחות בתמיסה. אחר כך היא מכניסה את הנעליים למכונת כביסה ומכבסת אותן ב-30 מעלות. נותנים לנעליים להתייבש בשמש.

סניקרס (צילום: fatum83, Shutterstock)
צילום: fatum83, Shutterstock

נעלי קנבס לבנות: ערבבו כמות שווה של מים ומי חמצן והוסיפו אבקת סודה לשתייה ליצירת עיסה. הברישו את הנעליים כדי להוריד מהן אבק ולכלוך יבש, ומרחו עליהן את העיסה. המתינו כארבע שעות עד שהעיסה תתקשה. הסירו את הקליפה היבשה ונקו את שאריות בנייר מגבת.

שיטה אחרת היא לערבב כוס אבקת סודה לשתייה וכוס וחצי נוזל כביסה, לשפשף את העיסה על הנעליים עם מברשת שיניים ולהמתין מעט. שוטפים את העיסה, מכבסים במכונה עם אבקת כביסה ונותנים לנעליים להתייבש.

נעלי זמש: שפשפו בצמר גפן טבול במים מיסלריים (נוזל לניקוי הפנים והסרת איפור).

נעלי זמש לבנות: זמש מוכתם בקלות וקשה לפעמים להוריד את הכתמים בלי לפגוע בחומר. טפחו על הכתם הטרי בנייר מגבת כדי לספוג כמה שיותר אבל אל תשפשפו כדי לא למרוח אותו. טבלו מטלית רכה בחומץ לבן ושפשפו בעדינות את הכתם. אם יש לכם מברשת לניקוי זמש, הברישו את הנעל לאחר הייבוש.