כמו מדיח הכלים, גם מכונת הכביסה לא מנקה את עצמה ומדי פעם צריך לנקות אותה. הגולשת האוסטרלית שאנטל מילה, אם לשניים המשתמשת בכינוי Mama Mila, פרסמה בטיקטוק סרטון עם השיטה שלה לניקוי המכונה. לטענתה של מילה, כשהמכונה נקייה הכביסה יוצאת ממנה נקייה יותר, והיא ממליצה לעשות זאת פעם בחודש.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מזכרת בתיה: אם מטבח לבן, אז כמו בבית הזה

>> תודו לנו אחר כך: כך מנקים בקלות סיר שרוף

מילה מרוקנת את המשאבה (לדעתנו אפשר לדלג על השלב הזה), מוציאה את הפילטר ומשפשפת אותו במברשת שיניים תחת מים זורמים. היא מוציאה את מכל הסבון ומנקה אותו בסבון כלים. בהמשך מילה מרססת את פנים המכונה ואיטום הגומי בחומץ לבן בתוספת 5 טיפות של שמן עץ התה, ומנגבת. היא שופכת למכל הסבון כוסף חומץ לבן ומפעילה את המכונה הריקה בטמפרטורה הגבוהה ביותר.

@mama_mila_

Get brighter and whiter laundry ✨ ##cleantok ##cleaningtiktok ##homehacks ##cleaningmotivation ##laundrytips

♬ Mr. Clean - Yung Gravy

אם יש עובש על גומי האיטום, נסו את השיטה הבאה: הכניסו סמרטוטים לתוך הגומי, שפכו עליהם חומץ לבן עד לספיגה, והשאירו למשך הלילה. למחרת הוציאו את הסמרטוטים ונגבו.

@brittmariew

SO MANY REQUESTS FOR THIS HACK ##DIY ##cleaninghacks ##cleaning ##cleaningmotivation ##cleanwithme ##momsoftiktok ##mom ##momlife ##quarantine ##fyp ##lifestyle

♬ original sound - Brittany Marie

עוד טיפים לשמירה על מכונת הכביסה

אל תשתמשו בדפי מרכךדפי המרכך עשויים מסיבים ומצופים בשכבה דמויית שעווה, שמכילה חומצה סטארית או חומצות שומן אחרות. החומצות האלה מצפות לא רק את הבגדים, אלא גם את פנים מייבש הכביסה, מה שעלול לחסום בהדרגה את הפילטרים של המייבשהעדיפו תחליפים טבעיים.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

הקפידו לנקות את מכלי הסבוןכדי למנוע סתימות, נגבו את מכלי הסבון והמרכך אחרי כל הפעלה.

זכרו לנקות את המסנן של המייבשהמוך המצטבר על המסנן מפחית את היעילות של המייבש ועלול לגרום למכשיר להתחמם יתר על המידה. נקו את המסנן אחרי כל הפעלה.