דפי המרכך למייבש הכביסה נותנים לנו תחושה שאנחנו מפנקים את עצמנו ודואגים לשמור על הבגדים שלנו, אבל מומחים ממליצים להיפטר מההרגל הזה אחת ולתמיד. למה? בגלל ההרכב הכימיקלי של דפי המרכך, שעשוי דווקא לגרום ליותר נזק מתועלת - לבגדים האהובים שלכם וגם למייבש הכביסה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> כבש את הרשת: האיש שמתקן כיור באמצעות אטריות

>> אם באה השמש: קולקציית הקיץ של זארה הום

דפי המרכך, שהומצאו בשנות ה-60 של המאה הקודמת, עשויים מסיבים ומצופים בשכבה דמויית שעווה, שמכילה חומצה סטארית או חומצות שומן אחרות. בנוסף, רובם מכילים בושם וכימיקלים נוספים שתורמים לתחושה שהבגדים היבשים נקיים וריחניים. כשהחומצות שמצפות את הדפים נמסות מחום המייבש, הן מתערבבות עם ומצפות אותם. זה מה שמעניק להם להם תחושה רכה ונעימה, וגם עוזר להיפטר מחשמל סטטי.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Maddy Evennett (@hutchinson.house) on

 

אבל החומצות האלה מצפות לא רק את הבגדים, אלא גם את פנים מייבש הכביסה, מה שעלול לחסום בהדרגה את הפילטרים של המייבש. כך, הסיבים יחזרו בסופו של דבר לסבב הייבוש ויצמדו לבגדים. בנוסף, חומצות השומן עלולות להזיק לבדים. הן עשויות לפגוע בספיגה של המגבות, להפחית את החסינות לאש של בדים המיועדים לכך, ולהרוס בגדי ספורט העשויים מבדים מנדפי זיעה.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Interior design + decor ideas (@interior.hunter) on

 

אלה סיבות מספיק טובות להפסיק להשתמש בדפי המרכך, לא? אבל אל דאגה, כמו לרוב הכימיקלים המזיקים, גם להם יש תחליפים טבעיים. תוסיפו אבקת סודה לשתייה או חומץ לבן למכונת הכביסה והבגדים יצאו רכים להפליא. את בעיית החשמל הסטטי תוכלו לפתור בעזרת נייר אלומיניום – עשו ממנו כדור וזרקו למייבש.