שטח העבודה במטבח הוא מצרך יקר; לא משנה גודל המטבח שלנו, לנצח נרגיש שחסר לנו מקום לעבודה השוטפת (תזכורת לעצמנו: להפסיק לקנות מכשירי חשמל שיושבים על השיש). מזל שהרשתות החברתיות הן מקור בלתי נדלה לרעיונות שדרוג לכל צורך, ויש בהן פתרון די מושלם להארכת דלפק או משטח עבודה במטבח מבלי לתפוס שטח אחסון נוסף או לכער את הסביבה, והוא אפילו נראה מספיק פשוט לביצוע בלי אנשי מקצוע.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הלם: התכוונה לכניס בגדים למכונה וחשכו עיניה

>> ראינו כבר בריכות יפות בארץ, אבל זו משהו מיוחד

 

את הפתרון הזה פרסם בטיקטוק משתמש בשם madebygino@ שמגדיר עצמו כ"מלך המיחדושים" והוא כנראה מסוג ההנדימנים שכולנו רוצים להחזיק ברשימת אנשי הקשר. בסרטון ששיתף ג'ינו הוא מראה תוספת משטח מעץ שהצמיד לדלפק המטבח הקטן ברכב הקרוואן שלו, אך מציין שזה פתרון מוצלח גם למטבח קטן בבית.

התוספת שמחוברת בצירים למשטח העבודה מקופלת בצמוד אליו, ונפתחת בעת הצורך למעלה עד למצב עבודה, כשהיא נתמכת בתושבת מיוחדת מתחתיה. ג'ינו מסביר באריכות כיצד אפשר לייצר את התוספת, כך שתהיה יציבה במקומה וחזקה מספיק לשאת את המשקל הנוסף. לבחירת חומר התוספת הוא מציע בלוק קצבים מעץ נייטרלי שיכול להשתלב עם כל צבעי המטבח. ב- housedigest.com מציינים שגם דיקט יעבוד באותה מידה, לאחר שיוף וגימור מלא ואטום. אפשר להוסיף עיצוב דקורטיבי או לבחור בין גוונים שונים בעת הוספת הגימור הסופי, רק ודאו שכל החומרים בטוחים למגע עם מזון.

@madebygino Add more counter space !! ##fyp##foryoupage##trending##diy##tiktok##hack##maker##creative##camper##camperlife##rv##rvlife ♬ BORN FOR THIS - Foxxi

את לוח העץ יש לעגן לצד הדלפק באמצעות צירי פסנתר, המאפשרים לקפל אותו כלפי מטה. הצירים יכולים להיות ישירות מתחת למשטח הקיים או מחוברים לבלוק צר ממש מתחת, כל עוד ההתקנה חזקה מספיק כדי להחזיק את משקל העץ וכל דבר אחר שמונח עליו. למשטח הנוסף נדרשת גם תושבת תומכת מעץ או מתכת, אל תשכחו להתקין גם אותה עם ציר כדי שגם היא תוכל להתקפל פנימה.

תוספת למשטח עבודה במטבח (צילום: חשבון הטיקטוק madebygino@)
צילום: חשבון הטיקטוק madebygino@
תוספת למשטח עבודה במטבח (צילום: חשבון הטיקטוק madebygino@)
צילום: חשבון הטיקטוק madebygino@
 

התוספת הזו שימושית כמשטח עבודה נוסף, כאזור בישול איטי או בישול במכשיר שלא משתמשים בו מדי יום, וגם כמקום ישיבה שיכול לשמש לעבודה עם לפטופ, סמול טוק עם מי שמבשל או סתם נשנוש זריז. אפשר לחבר אותה גם לשולחן אוכל קטן, אי מטבח או כל רהיט אחר שניתן לנצל במטבח.

ואפשר גם להלביש קרש חיתוך על הכיור 

אם אין לכם את היכולת, או הרצון, להאריך את משטח העבודה במטבח שלכם, אולי תעדיפו את הפתרון של הגולשת ג'וליאנה כריסטנסן, שמעלה לחשבון הטיקטוק שלה julianna_claire@ פריטים מעניינים או יעילים לבית שמצאה באמזון. בסרטון שצבר כבר מעל 12 מיליון צפיות כריסטנסן הציעה לכסות את הכיור במשטח במבוק שמעוצב עם שוליים כך שהוא לא זז. למשטח יש גם רגליים ואפשר להניח אותו גם על הכיריים, השיש או השולחן. 

@julianna_claire This Amazon Find works on sink AND stoves ! #amazonfinds #amazonfinds2022 #amazonkitchen #amazonkitchenfinds #amazonhome #amazonhomefinds ♬ original sound - Julianna | Amazon Finds