1. איך לשמור על צבע הבגד הלבן

בדים לבנים עלולים להצהיב או להאפיר עם הזמן, במיוחד אם לא מכבסים אותם בטמפרטורה הנכונה. חשוב לבדוק על גבי התווית, באיזו טמפרטורה מומלץ לכבס את הבגד. אבקות כביסה המיועדות לבגדים לבנים, ילבינו את הבדים מכביסה לכביסה.

אמא מפהקת עם ערימת כביסה ליד תינוק ישן (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
לא להתייאש. לכל תקלה, פתרון | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

2. כיצד למנוע תקלות בכביסה לבנה

גרב או מכנסיים אדומים שהסתננו בטעות למכונת כביסה שמלאה בכבסים לבנים, עלולים לצבוע את כל המכונה בוורוד. לכן, כדאי להקפיד להשתמש באבקות כביסה המיועדות לבגדים לבנים. אלו מונעות מהצבע הצבעוני לזלוג מהבגד ולצבוע את הבגדים הבהירים.

3. מותק, הבגדים התכווצו: מתי אפשר להציל בגד שהתכווץ

אם את הסוודר האהוב עליך את יכולה להעביר לזאטוט כי הוא כבר לא מתאים לך, כנראה שהוא כובס בתוכנית לא מתאימה, עם חומר כביסה לא מתאים, במים חמים מדי - או שהבד בכלל מיועד לכביסה ביד בלבד. אל ייאוש. כל עוד הבגד לח, אפשר למתוח את חלקו העליון, את הזרועות ואת חלקו התחתון כדי להחזירו לצורתו הקודמת. בדים מסוימים, כגון ויסקוזה, שמתכווצים בכביסה ונמתחים מעט כשהם מתייבשים, חוזרים לגודלם המקורי.

4. איך מיישרים בגדים שיצאו מקומטים מהמייבש

בגדים שמבלים במייבש זמן רב מדי עלולים להתייבש מקומטים. כדי להחליק את הבד מחדש, הכניסו את כל הבגדים בחזרה למייבש עם מגבת לחה (אם המייבש די מלא), גם גרב לח שאינו מוריד צבע (גרב לבן) יתאים למייבש שאינו מלא. הפעלה קצרה של המייבש מחדש, תיצור אדים שיישרו את כל הקמטים.

מדבקת קיר, etsy.com (צילום: מתוך: etsy.com)
הבגדים יצאו מקומטים מהמייבש? החזירו אותם עם מגבת לחה | צילום: מתוך: etsy.com

5. איך מסירים כתמים שהתייבשו

 בשוק ישנם מבחר ג'לים לכביסה שנועדו לטפל בכתמים שהתייבשו. אם מדובר בבדים לבנים, מומלץ לשטוף אותם היטב במיץ לימון ולתלות לייבוש בשמש להלבנה טבעית.

מסירי כתמים יעילים מאוד בהסרת כתמים קשים כבר בכביסה הראשונה. אפשר לרכוש אותם בצורת נוזל או תרסיס לפני כביסה (לפעול להסרת הכתם מיד עם הריסוס).

6. כיצד מנטרלים ריחות או כתמי עובש

בגדים שנשארו במכונה זמן רב מדי עלולים לפתח ריח עובש ואפילו נקודות עובש זעירות. אם הבעיה התרחשה בכביסה לבנה, כבסו שנית עם מעט אקונומיקה (כגון Vortex). אם אין סימני עובש, הכניסו את הכביסה למכונה לסיבוב כביסה נוסף עם אבקת הכביסה הרגילה.

7. איך להתמודד עם כתמי עט

עט תועה יכול לזרוע הרס רב בבגדים. לא משנה אם זיהיתם את הנזק לפני או אחרי הייבוש, הפעולה היא אותה פעולה: השרו את הבגד ללילה במים קרים שמזגתם לתוכם פקק של נוזל כביסה, לאחר מכן כבסו על פי ההנחיות בתווית הבגד. לכתמים ישנים יותר, יש למרוח אצטון באזור המוכתם (לא מתאים לבדים סינתטיים) ולאחר מכן לכבס כרגיל.

8. מה עושים עם בגד שיצא מהכביסה מלא בפירורי טישו

אם גיליתם פירורי נייר על כל הבגדים בתום הכביסה, נפו את המצבורים הנראים לעין והכניסו את הכביסה למייבש. הפירורים הקטנים, ייתפסו במסנן הסיבים שניתן לנקותו עם סיום הייבוש.

9. כיצד מתמודדים עם מסטיקים שנדבקו לבגדים במהלך הכביסה

מסטיקים ומדבקות מתקשים בכביסה ובייבוש וקשה יותר להסירם. הצמידו קוביית קרח לאתר האסון עד שיקפא. לאחר מכן נסו לקלף מהבד את החומר הדביק. מרחו שמן תינוקות על האזור ונסו לשפשף שוב את הבד המתרכך. שטפו היטב וכבסו שוב.

10. הצלצול הגואל: טלפונים ניידים וכסף שנשכחו בכיס

ולסיום, שימו לב: אין נוזל כביסה או פטנט שיוכלו להציל את הטלפון הנייד שלכם שטבע ואת שטרות כסף שהפכו לעיסה ספוגת מים! לכן, הקפידו לבדוק את הכיסים היטב לפני שמכניסים את הבגד למכונה, במיוחד בבדים עבים יותר כמו ג'ינס שאת תכולת הכיסים שלהם קל לפספס.

אין תמונה
כמה פעמים קרה לכם שגרב צבעוני השתחל לכביסה הלבנה? סוהו

הטיפים באדיבות ענבל לוי, דוברת מותג הכביסה "אריאל"

ואם כבר כביסה: 7 טיפים לארגון וסידור נכון של חדר הכביסה