בכל הקשור לפריטי עשה זאת בעצמך, הוואשי טייפ נמצא ממש בתחילת הרשימה יחד עם דבק מגע ומספריים. הדבק המגניב שמגיע במגוון רחב מאוד של צבעים והדפסים יכול לרענן פריטים רבים, בהם גם רהיטים, תוך כמה דקות ובלי הרבה מאמץ. איך עושים את זה בדיוק? הנה 12 פרויקטים מהממים שתוכלו להכין בעצמכם בעלות נמוכה ובזמן קצר.

עוד באתר לעיצוב הבית:

מנורת איקאה

עבור הפרויקט של Washitape Crafts תזדקקו למנורת איקאה, וואשי טייפ בצבע מועדף, מספריים, דבק מגע, לכה ורצועת פונפונים. הדביקו על כל פנל שלישי רצועה אחידה של וואשי טייפ וגזרו את השארית. עברו על הרצועות עם לכה שקופה כדי להבטיח שיידבקו היטב. כעת עטפו את ראש ותחתית המנורה עם רצועת הפונפונים והדביקו. חכו כמה דקות ואז הדליקו את המנורה המשודרגת שלכם.

עיצובי וואשי טייפ, מנורה, washitapecrafts.com (צילום: washitapecrafts.com)
מנורה | צילום: washitapecrafts.com

מתחת לכיור

אין סיבה שהצצה מתחת לכיור לעבר הצינור הראשי תבאס אתכם. קחו טיפ מהבלוגרית של Honey We're Home, שהחליטה לקשט את האזור במדבקות וואשי טייפ צבעוניות. אפשר לעשות זאת מתחת לכיור המטבח או בחדר הרחצה, ורצוי, כפי שעשתה הבלוגרית מייגן, לצבוע את אחורי הקיר כדי להשיג תחושה נעימה ואסתטית יותר.

עיצובי וואשי טייפ, מתחת לכיור, honeywerehome.blogs (צילום: honeywerehome.blogspot.co.il)
שמח גם מתחת לכיור | צילום: honeywerehome.blogspot.co.il

שולחן צבעוני

כדי להשיג את השולחן הצבעוני המושלם החליטה הבלוגרית אדליין מ-Lady Croissant להוסיף נגיעות וואשי טייפ. את הלוק היא השיגה על ידי גזירת פסים בצבעים שונים לאורך שולחן שבמקור היה לבן. זה עד כדי כך פשוט.

עיצובי וואשי טייפ, שולחן, ladycroissant.com (צילום: ladycroissant.com)
שולחן צבעוני | צילום: ladycroissant.com

לוח שנה

רעיון מדליק לפתוח איתו את השנה במשרד הוא יצירת לוח שנה על הקיר בעזרת וואשי טייפ. בבלוג הספרדי T. Decoesfra מייעצים להדביק חמש שורות ושבעה טורים עם מספרים שאפשר להסיר מדי חודש ולמקם מחדש. תוכלו להוסיף פתקיות תזכורת בצבעים שונים. החיסרון היחיד בפרויקט הצבעוני הוא שתצטרכו לשנות אותו כל חודש, אבל הוא בהחלט יזכיר לכם מה עליכם לעשות בכל יום בכיף.

עיצובי וואשי טייפ, לוח שנה, t.decoesfera (1) (צילום: t.decoesfera)
לוח שנה ייחודי | צילום: t.decoesfera

כרטיס ברכה

כרטיס הברכה שמציג ציפור יושבת על ענף הוא מעשה ידה של מוכרת אטסי SuWolf, אולם תוכלו לקחת ממנו השראה וליצור כרטיס יצירתי בעצמכם. רוחבו 158 מ"מ וגובהו 105 מ"מ כשהוא מקופל. מחירו 3 דולרים, ותוכלו לרכוש אותו בלינק.

עיצובי וואשי טייפ, כרטיס ברכה, etsy (2) (צילום: ETSY)
SuWolf באטסי. כרטיסי ברכה | צילום: ETSY
עיצובי וואשי טייפ, כרטיס ברכה, etsy (1) (צילום: ETSY)
גם אתם יכולים | צילום: ETSY

מתקן לתכשיטים

צרו מעין עץ וואשי טייפ לתליית תכשיטים מהקיר שלכם. ב-HGTV מסבירים איך לעשות זאת. הדביקו את הוואשי טייפ על הקיר בצורת ענפים ותקעו נעצים שמהם ייתלו התכשיטים. שיטה מצוינת שתחסוך במקום.

עיצובי וואשי טייפ, מתקן תכשיטים, hgtv.com (צילום: hgtv.com)
מעמד לתכשיטים | צילום: hgtv.com

אגרטל לפרחים

קשטו אגרטל יפה לפרחים בעזרת רצועות וואשי טייפ, מחזיקי נרות ונרות קטנים. ראשית קשטו את האגרטל בצורה אופקית עם שלושה פסים מהחלק העליון מטה. אז הניחו את הפסים האנכיים הנוספים ועוד שני פסים אופקיים מעל. לטיפים נוספים בקרו ב-Craft Ideas.

עיצובי וואשי טייפ, אגרטל, craftideas.info (צילום: craftideas.info)
גם אגרטל אפשר | צילום: craftideas.info

מתלים

הפכו את הארון שלכם למלא חיות וצבע בעזרת הפרויקט של I should be Mopping the Floor מאת הבלוגרית קריסטי. השתמשו במתלים מעץ. התחילו מאמצע המתלה ועטפו רצועת וואשי טייפ בצבע שבחרתם. אל תדאגו אם הטייפ לא יספיק, שכן תמיד תוכלו לעשות כפי שעשתה קריסטי ולחזור לתקן אזורים שפספסתם.

עיצובי וואשי טייפ, מתלים, ishouldbemoppingthefloor (צילום: ishouldbemoppingthefloor)
המתלים לא חייבים להיות משעממים | צילום: ishouldbemoppingthefloor
עיצובי וואשי טייפ, מתלים, ishouldbemoppingthefloor (צילום: ishemoppingthefloor)
צילום: ishemoppingthefloor

מחברות ועפרונות

לרגל החזרה לבית הספר החליטה הבלוגרית Lia Griffith, שבמקרה גם מכורה לוואשי טייפ, לחלוק פרויקט מעולה שישדרג את המחברות והעפרונות של הילדים. שימו פיסת סלוטייפ על גבי המחק והחלק המתכתי של העיפרון, ואז כסו את החלק הצהוב של העפרונות בצבע לבן שמתאים לעץ וצבעו בלכה שקופה. חכו שיתייבש והסירו את הסלוטייפ. כעת כסו את העפרונות בשכבת וואשי טייפ וחזרו על הפעולה. קצצו את הקצוות במספריים. עכשיו עברו למחברות: כסו את המחברת בנייר לבן איכותי. הדביקו את רצועות הוואשי טייפ הצבעוניות במגוון זוויות על גבי המחברת, ולבסוף פתחו את המחברת ובעזרת סכין ליצירה חתכו בעדינות את הקצוות הנותרים של הוואשי טייפ כדי להשיג מראה מסודר.

עיצובי וואשי טייפ, מחברות ועפרונות, liagriffith (1 (צילום: liagriffith )
שמחה בבית הספר | צילום: liagriffith
עיצובי וואשי טייפ, מחברות ועפרונות, liagriffith (2 (צילום: liagriffith )
צילום: liagriffith

תמונות עם אותיות במסגרת

פרויקט מקסים נוסף של הבלוגרית Lia Griffith הוא מתנה מושלמת שתוכלו להכין לחברים לרגל יום ההולדת או מסיבת האירוסין. בשביל הפרויקט תזדקקו למסגרת לתמונה, רצוי כזו שתתאים לצבע הוואשי טייפ שבחרתם. ראשית עליכם לשרטט אות גדולה בעברית או באנגלית בעזרת סרגל כך שתתאים לגודל המסגרת. חתכו את האות בעזרת סכין יפנית וכסו אותה בוואשי טייפ. השתמשו בסכין היפנית לסדר את הקצוות ולהסיר חלקים מיותרים מהאותיות. עשו זאת לאותיות כשהן מופנות כלפי מטה. הניחו דבק סלוטייפ או מגע מאחורי האות כדי להדביק אותה לדף לבן של בגודל המסגרת.

עיצובי וואשי טייפ, תמונה במסגרת, liagriffith (1) (צילום: liagriffith )
כל כך פשוט | צילום: liagriffith

משקפי שמש

שדרגו משקפי שמש בעזרת הפרויקט הזה של By Wilma. עדיף להשתמש במשקפי שמש לבנים, אף שבבלוג השתמשו בשחורים. התחילו בהדבקת הציר והתקדמו כלפי חוץ. חתכו את הקצוות המיותרים וקפלו את הצדדים של הוואשי טייפ מסביב לרגלי המשקפיים. אם אלה מעוגלות, תצטרכו לעשות כמה שכבות. רק ודאו שהכל מודבק כראוי כדי שהמשקפיים לא יידבקו לכם לשיער.

עיצובי וואשי טייפ, משקפיים, bywilma.com (צילום: bywilma.com)
משקפי שמש. עדיף לבנים | צילום: bywilma.com

מסגרות לתמונות ופוסטרים

פתרון מעולה למגורים זמניים במעונות או בדירות שכורות למי שרוצה לתלות תמונות על הקיר ולא להסתבך עם בעל הדירה הוא תליית תמונות, פוסטרים וגלויות עם דבק סלוטייפ שאפשר להניח מאחורי התמונה ויצירת מסגרת לתמונה בעזרת מדבקות וואשי טייפ בצבעים שפשוט להסיר כשרוצים לשנות את העיצוב או לעבור דירה. לעוד טיפים כנסו ל-Design Sponge.

עיצובי וואשי טייפ, מסגרות, designsponge.com (צילום: designsponge.com)
כמסגרות לתמונות. אפשר לשנות בקלות | צילום: designsponge.com

שרשרת בתים

כדי להכין את שרשרת הבתים המדליקה של לירון גונן, מעצבת, בעלת הסטודיו והבלוג מיס גרות, תצטרכו את החומרים הבאים: מעטפות כיס חומות בגודל 10/15 ס"מ 80 גרם, 4 סלילים של וואשי טייפ (משתמשים בחלק קטן מהוואשי, העניין הוא המגוון ולא הכמות), סרט תחרה דביק, כפתורי עץ קטנים, מדבקות של מספרים, פרחי משי קטנים ליצירה, אטבי עץ קטנים ליצירה, חוטTWINE  או חוט פשתן באורך 1.5 מ', מסקינג טייפ (או וואשי טייפ) להדבקה מאחור.

כעת אתם מוכנים להתחיל. ראשית קפלו את המעטפה באזור הפתוח באלכסון וקפלו שוב ליצירת שתי צלעות שוות, הדביקו מאחור עם מסקינטייפ. קשטו את הבית בעזרת וואשי טייפ, סרט תחרה דביק, כפתורים ופרחים. אחרי שסיימתם להכין את כל הבתים, תלו על השרשרת בעזרת אטבי העץ. כשהשרשרת מוכנה, תלו על הקיר והדביקו את קצה החוט בעזרת וואשי טייפ צבעוני (אפשר בצורת X  בכל קצה, כך החיבור יהיה חזק יותר). והרי לכם שדרוג מקסים לכל כניסה לבית.

עיצובי וואשי טייפ, לירון גונן. צילום דנה ישראלי (צילום: דנה ישראלי)
שרשרת בתים מקסימה של לירון גונן | צילום: דנה ישראלי