כשידוענים מחליטים לחשוף את ילדיהם לעיני המצלמות באופן קבוע, זה כמעט בלתי נמנע שכישוריהם ההוריים יועמדו לביקורת ומבחן. כעת זה קורה עם בתם הקטנה והמתוקה של ויקטוריה ודיוויד בקהאם, הארפר, ועם החיבה שלה למוצץ, על אף שהיא כבר בת ארבע. למרות שיש לא מעט ילדים שמסרבים להפרד מהמוצץ שלהם בגיל הזה, הרי שלא קוראים להם הארפר בקהאם, ועל כן הם לא זוכים להעלות דיונים ארוכים בעיתונות העולמית לגבי הגיל הנכון להיפטר מההרגל.

מומחים רבים מודאגים כעת כי דיוויד וויקטוריה מזיקים להארפר בכך שאינם גומלים אותה, מעכבים את התפתחות הדיבור שלה ומעקמים את שיניה החדשות. על פי הנחיות משרד הבריאות הבריטי, על ההורים לגמול את הילדים מהמוצץ בגיל שנה על מנת להמנע מבעיות התפתחותיות. ״אני לא מאמינה שהיא עוד עם מוצץ״, הגיבה לנושא מומחית ההורות קלייר בייאם קוק, ״זה פוגע לה בשיניים ומעכב את התפתחות השפה שלה.הסיכוי שהשפה תתפתח כמו שצריך קטן ביותר כשהפה סתום כל הזמן. רופאי השיניים מסכימים שמוצץ בגיל הזה הוא רעיון רע. לאחר כמה חודשים, רוב התינוקות לא זקוקים להרגעה כזו, ילדים בגיל 4 בוודאי לא זקוקים למוצץ למטרת הרגעה. אולי זה סינדרום הילד האחרון, ומאחר שהארפר היא הקטנה, הם מעוניינים שתמשיך להיות תינוקת״.

״קשה להפריד ילד ממוצץ שבילה עמו הרבה זמן״, אומרת מומחית נוספת, סו אטקינס. ״אבל אם  הארפר מתרוצצת ונהנית, היא לא צריכה אותו בפה. קל להורים לתת מוצץ, זה משתיק ומשקיט את הילדים. זה בעצם כמו לתת להם את האייפד. ההתפתחות השפתית באמת נפגמת כי הם לא חייבים לדבר. זה מצמצם את אוצר המילים. מומחית אחת היתה פחות נחרצת ושופטת. ״יכול להיות שהארפר זקוקה למוצץ על מנת להפיג את המתח בסיטואציות הפומביות עם הפפרצי״, מציעה המומחית ג׳ודי ריית. ״ההורים, מפורסמים או לא, הם אלה שמחליטים מתי הילד בשל להפרד מהמוצץ. זו החלטה אישית וכל משפחה יודעת מה מתאים לה. הכי חשוב שהילדה תרגיש אהובה, בטוחה ומסוגלת להתמודד עם העולם".

המוצץ של הרפר בקהאם (צילום: יוטיוב)
"אני לא מאמינה שהיא עוד עם מוצץ". הארפר הקטנה עם אבא דיוויד | צילום: יוטיוב
רופאי השיניים אכן ממליצים להפטר מהמוצץ עם צמיחת השיניים, ואם לא, אז להגביל את השימוש לשעות קבועות, כמו לפני השינה או רק במנוחה. ישנה עוד תופעת לוואי של מציצת מוצצים, שלא מתייחסים אליה במתקפה הנוכחית: הזיהומים הנגרמים ממציצת מוצץ שנפל והוחזר לפה. ״בקרב ילדים שמגיעים עם מוצצים עד גיל ארבע רואים יותר נטייה לפצעים בפה״, אומרת רופאת השיניים רוזי בר חנן. ״זה בגלל שהמוצץ משאיר הרבה בקטריות סביב הפה. גם הפה אינו סביבה סטרילית בעצמו. הרוק, מצד שני, מכיל חומרים אנטיבקטריאליים. אין מה להכנס להיסטריה אלא להתנהל באיזון״.

ומה יש לאבא דיוויד בקהאם לומר? בעמוד האינסטגרם שלו, כתב: "למה אנשים חושבים שיש להם זכות לבקר הורים אחרים על האופן בו הם מגדלים את ילדיהם מבלי שיש ברשותם את כל העובדות? כל מי שיש לו ילד יודע שכשהוא לא מרגיש טוב, אתה תעשה הכל כדי לנחם ולעזור לו, ולא פעם מוצץ הוא הפתרון המיידי. אז כל מי שמדבר על אחרים, שיחשוב פעמיים". 

Why do people feel they have the right to criticize a parent about their own children without having any facts ?? Everybody who has children knows that when they aren't feeling well or have a fever you do what comforts them best and most of the time it's a pacifier so those who criticize think twice about what you say about other people's children because actually you have no right to criticize me as a parent ...

A photo posted by David Beckham (@davidbeckham) on


אב השנה: קעקע ציור של התקן שמיעה על ראשו למען בתו החירשת