מאט מקמילן, מתכנת מפנסילבניה ואב לילדה בת כמעט שלוש, לא ציפה להתמודד עם האתגרים של תינוק שנולד פג. אחרי ילדה אחת בריאה, שהגיעה אחרי הריון רגוע ושלם, הופיע ריאן הקטן, 9 שבועות לפני הזמן, במשקל זערורי של קילו ומאתיים גרם. שישה שבועות מורטי עצבים בילו בני הזוג עם ריאן במחלקת הפגים, והחוויה היתה קשה. עכשיו, מששב ריאן הביתה, אבא שלו החליט לעזור לו לגדול, כמה שיותר מהר.


האב המבודח, שמתקשה להפסיק לצלם את התינוק המתוק והגיבור שלו, החליט להיעזר בפוטושופ ולהקפיץ אותו כמה שלבים הלאה, להפוך אותו לגבר-גבר ולשלב את התמונות שלו בפעילויות אולטרה מצ׳ואיסטיות. "האישפוז בטיפול הנמרץ נראה לנו כמו נצח," מודה מאט. "כשבתנו נולדה יצרתי דימויים שלה בפוטושופ בתור ספורטאית מקצועית, והתחשק לי לעשות משהו דומה עבור ריאן. למרות ששום דבר איתו לא הלך על פי התכנון עד היום, הוא לא נותן למציאות לעצור אותו. אנחנו מתבדחים שהוא לא פג אלא נמרץ, ואצה לו הדרך. כך הגעתי לרעיון של תמונות שבהן הוא עושה דברים של גבר מבוגר."


כל אחד מהצילומים לקח כ-20 דקות, מספר מאט, כשרוב העבודה היא בליצור את הפריים, את התפאורה, ואז לערוך. "הייתי צריך לייצר פרופס ולמצוא בגדים מתאימים לכל תמונה. הצעד הבא היה העמדת התפאורה, הפריימינג והסידור, אחר כך הגיעו התאורה ולבסוף הדוגמן." גם אשתו של מאט עזרה מאוד, כמובן, והחזיקה את התינוק האנרגטי. "בכל פעם צילמתי בזריזות מאות תמונות, ואז עברתי עליהן ובחרתי את הטובה ביותר. בפוטושופ הורדתי את מה שצריך להוריד ושילבתי ועשיתי את המניפולציות הנדרשות."

התגובות נפלאות, וקל להבין למה. אפילו בלי סיפור הרקע שובה הלב, מדובר בתמונות מצחיקות שתופסות את הצופה בזכות המתיקות והדיסוננס הפשוט. "אנשים עקבו אחרי התמונות, חיכו שאוסיף עוד ועוד, וכשהחלטתי שהסדרה הסתיימה נרשמה אכזבה רבה," הוא מספר. "היו גם אנשים שהביעו חשש לבטיחותו של ריאן, התריעו על סכנות שונות שאורבות לו בפריים, והייתי צריך להבטיח להם שמדובר בפוטושופ, ושלא קרה לו שום דבר לא נעים בתהליך. מעניין יהיה לגלות מה ריאן יחשוב על התמונות כשיהיה גדול."

כמי שהיה שם ויצא מהצד השני עם תינוק בריא ושלם, נותן מאט טיפ קטן להורים נוספים לפגים: "יש לי שלוש עצות זהב להורים שנמצאים במצב שבו היינו: תהיו סובלניים, חיוביים, ואל תתביישו לבקש עזרה ותמיכה מאחרים. אולי התמונות של הרגעים הכיפיים שלנו עם ריאן יחזקו אתכם."