איתמר גושן (צילום: אלבום פרטי)
איתמר בבית החולים | צילום: אלבום פרטי

שירי ואריאל גושן חשבו שהם כבר הורים מנוסים ויודעים להתמודד עם הכל. עד שבנם איתמר, רק בן שנה, בלע ארבעה מגנטים בשבת שעברה.

"איתמר נמצא בגיל שמכניסים לפה כל דבר שמוצאים", אומר אריאל. "היינו אצל אחי בארוחת צהריים, המגנטים היו מודבקים למקרר. ראיתי שהוא בלע אותם אך לא הספקתי להוציא לו את זה מהפה. בהתחלה חשבנו שהוא בלע וכמו שנכנס זה יצא".

האינסקטינקט הראשוני של גושן היה להשאיר את איתמר בבית, אבל שיטוט קצר ברשת ומספר שיחות עם רופאים גרמו לו ולשירי להבין שהם חייבים להזדרז ולהגיע למיון בבית החולים שניידר.

במשך שלושה ימים חיי המשפחה נעצרו. "איתמר אושפז ואנחנו איתו בכוננות לניתוח חירום מחשש שהמגנטים יחוררו את דפנות המעיים. עוקבים אחר התקדמות המגנטים כשמעלנו עננה של אי וודאות, חרדים דואגים המומים".

איתמר גושן (צילום: אלבום פרטי)
הכדוריות בבטנו של איתמר | צילום: אלבום פרטי

במשך שלושה ימים היה איתמר מחובר לאינפוזיות, מחשש לפגיעה במעי הדק. "עד שזה יצא באופן טבעי שבכל יום עשינו שלושה צילומי רנטגן רואים את זה מתקדם. אחרי 45 שעות מצאנו את זה בחיתול והכל בא על מקומו בשלום, אבל בבית החולים התוודענו למקרים שנגמרו בניתוחים מסובכים. אצלנו זה נגמר אופטימי עם סוף טוב  אבל לא אצל כולם זה ככה", אומר אריאל.

>> הורים מזהירים מפני סכנת המגנטים

ד"ר שלומי כהן, מנהל יחידת גסטרו ילדים, בית חולים "דנה דואק" לילדים במרכז רפואי תל אביב אומר מסביר שבליעת מגנטים היא סכנת חיים ממשית וברורה. "במידה ובולעים מספר מגנטים הם עלולים להיצמד אחד לשני בין קיפולי המעי וליצור לחץ מקומי עד כדי נמק. משחקי מגנטים העשויים מכדורים קטנטנים דמוי שרשרת מסוכנים מאוד. הם אמנם נוחים לבליעה אבל הם סופר חזקים אשר יוצרים לחץ חזק על דופן המעי, ולכן אני ממליץ ראשית על מניעה - הרחיקו את כל משחקי המגנט מהישג ישם של ילדים".