אנחנו מוכנים לעשות המון כדי שילדינו יהיו מרוצים, וזה כולל הרבה דברים, אבל זה המחלץ מהם את האושר הכי מיידי ומתגמל, גם אם קצר מועד, הוא קניית מתנות. אנו נוטים לסמוך על יצרני הצעצועים שימכרו לנו פריטים בטוחים לשימוש ילדים, אבל לא תמיד אפשר לשים את מבטחנו באחרים. סיפור שמגיע מארה״ב מנסה לגרום להורים למשנה זהירות.

בחג המולד קיבל בק ווייט בן החמש מגנטים בצורות, המתחברים אחד לשני, אחד המשחקים הפופולריים בעולם וגם בגני הילדים. בתצורתו המקורית, המוצר אכן בטוח, ואין מה לדאוג, אלא שבזמן המשחק התרסק אחד החלקים וממנו יצאו עשרות מגנטים קטנים, אותם בלע הילד. הוא נחנק, ואמבולנס הוחש לזירה. בבית החולים ביצעו בו ניתוח, כרתו חלק מהמעי שלו ואת האפנדיציט על מנת לשלוף את כל המגנטים שיצרו חסימות שונות. בק עוד מתאושש, ונלחם בזיהום שחטף בתהליך, אבל יצא מכלל סכנה, והוריו מתפנים להזהיר את הציבור.

״בק פתח את אחד המגנטים, ואני מרגישה אשמה בטירוף, אבל אני לא רוצה שזה יקרה לעוד ילד,״ כתבה האם ג׳ניפר. ״אם יש לכם ילדים קטנים, כאלה שבולעים דברים, המגנטים האלה הם סכנה. אנחנו כבר הוצאנו אותם מהבית. גם כלבים יכולים לפתוח את המגנטים האלה. הוא יצא מנהניתוח, המגנטים עשו בו חורים ודלקות במעיים. הוא יצטרך להשאר בבית החולים לפחות כמה ימים ולאתחל את פעילות המעיים מחדש, בפיקוח. הוא עדיין נמצא בסיכון מסויים, אבל אנחנו מחזיקים אצבעות.״

הרופאים מסבירים שאחת הסכנות הגדולות במגנטים הזעירים והחזקים טמון בעובדה שהם נמשכים אחד אל השני בעוצמה גם בתוך הגוף. ״הכח המגנטי מצליח לחדור את דופן המעי או בקיבה, ויכול להיות מצב של חורים במערכות האלה, שיובילו גם לדלקות. במצב כזה המגנטים לעולם לא יוכלו לעזוב את הגוף,״ אומרת ג׳ניפר הוקסטר, רופאה מומחית מבית החולים לילדים בגראנד רפידס, מישיגן, שם אושפז בק. ״למזלנו במקרה של בק, החורים היו מספיק קטנים ויכולנו לתקן. מגנטים יכולים להביא לנזקים גדולים יותר.״ בכל מקרה, ההורים וגם הרופאים קוראים להורים לא להתמהמה אפילו לא לרגע.