אם בעבר הציפיות מאיתנו כשנשים וכאמהות היו מוגזמות עד כדי שננהל קריירה משגשגת, אמהות למופת ושחלילה שלא נספר לאף אחד כמה זה קשה ומאתגר ונעמיד תמונה מושלמת כלפי חוץ – הימים האלה עברו וחלפו. הדור הנוכחי פתוח יותר לגבי חוויות ההורות, מכיל ומקבל את הקושי והשינוי הדרמטי שעוברים החיים כשמתווסף אליהם צאצא.

במקביל – גם סוללת סלבס שהתעברו והפכו לאמהות תורמות תרומה מכרעת להבנה המחודשת שמותר לדבר על קשיי ההורות. שמותר לא לדעת איך להתמודד, שאנחנו לא לבד וכולן עוברות את אותן חוויות. אף אחת לא מנסה להמתיק את גלולת האמהות – אלא מעדיפה לשתף את תחושותיה האותנטיות, טובות או רעות.

במגזין מארי קלייר החליטו לתת כבוד לכל אותן אמהות חזקות ואמיצות שמראות את המציאות כמו שהיא, ואספו ציטוטים של סלבס על אמהות – כדי שכולנו נוכל לשמוע שהורות מטלטלת את עולמן של כולן, לא רק שלנו. זה מה שהיה להן להגיד:

ריס וויתרספון, אמא של אווה, והבנים דיקון וטנסי

ריס וויתרספון עם בנה טנסי (צילום: GettyImages - Scott Brinegar)
צילום: GettyImages - Scott Brinegar

"אף אחת לא באמת עושה את זה מושלם. אני רק חושבת שכל אחת אוהבת את הילדים שלה עם לב מלא, ושאת עושה את הכי טוב שאת רק יכולה".

דרו ברימור, אמא לבנות אוליב ופרנקי

דרו ברימור עם התינוקת (צילום: iPix211/London Entertainment , Splash news)
מתי תלמדי להגיד "mako סלבס"? | צילום: iPix211/London Entertainment , Splash news

"הדבר שאני הכי אוהבת בלהיות אמא זה רק איזה אדם טוב זה עושה אותי על בסיס יומי. בכל בוקר כשאני מעירה אותה המוח שלי חושב רק 'איך אני יכולה לגרום לה לחייך?', וזה מיד גורם לי למצב רוח טוב. זאת בהחלט דרך שונה לחיות – והרבה יותר טובה".

קייט בקינסייל, אמא של לילי

קייט בקינסייל ובתה לילי (צילום: GettyImages - Craig Barritt)
צילום: GettyImages - Craig Barritt

"מצאתי שלהפוך לאמא פשוט גרם לרגשות שלי להפוך להכי פרימיטיביים וטבעיים שהם יכולים להיות. כשיש לך תינוק, הלב שלך פשוט מתחיל לפעום מחוץ ללב שלך".

גווינית' פלטרו, אמא לאפל ומוזס

גווינית פאלטרו ובתה אפל (צילום: GettyImages - MJ Kim)
צילום: GettyImages - MJ Kim

"'לא הנקת? מה זה אומר אם בחרת לא לעשות את זה??'. יש אמהות שיכולות להגיד את זה בקלות לאחרות. ואני ממש מנסה להבין – למה אנחנו פשוט לא יכולות להיות בצד אחת של השנייה?"

סיינה מילר, אמא לבת בשם מארלו

סיינה מילר - מנשא (צילום: צילום מסך ivillage)
צילום: צילום מסך ivillage

"הייתי המומה מכמה שזה הרגיש נורמלי. זה היה כאילו 'הנה את – זה מה שהיה חסר לי'. כאילו שרק שתינו שותפות לסוד שרק אנחנו יודעות. תחושה מדהימה של של הרגשת שלמות עם יצור קטן". 

ויקטוריה בקהאם, אמא לרומיאו, ברוקלין, קרוז והארפר

ויקטוריה בקהאם האנה קרוס ובורקלין בקהאם (צילום: GettyImages - Victor Boyko)
צילום: GettyImages - Victor Boyko

"כמו המון אמהות עובדות ברחבי העולם, אני מרגישה את המאבק הבלתי פוסק להיות האמא הכי טובה שאני יכולה, בעודי מנסה לתת את הדוגמה והמודל הכי טוב לילדים שלי, לגבי החיים ועבודה קשה. אני נוסעת בענייני עבודה כשזה הכרחי, ואני מתגעגעת קשות לכולם כשאני לא נמצאת".

קלייר דיינס, אמא לבן בשם סיירוס

קלייר דיינס אחרי לידה (צילום: Doug Meszler / Splash News, Splash news)
צילום: Doug Meszler / Splash News, Splash news

"להיות אמא זה מאתגר באופן בלתי רגיל, אבל אנחנו עדיין מרגישות לפעמים את הלחץ לדבר על זה במונחים מאוד רומנטיים. אבל לכולנו יש לפעמים התנגדות לקשיים של האמהות, ולפעמים חרדה לגבי זה שנהיה תקועות בתפקיד האמא עם האחריות הזאת. שלא לדבר על העובדה שמבחינה כימית והורמונלית, זה מעורר שמות בגוף, ואין אף כפתור OFF".

ג'וליאן מור, אמא לבת בשם ליב ובן בשם כיילב

ג'וליאן מור ובתה ליב (צילום: GettyImages - Cindy Ord)
צילום: GettyImages - Cindy Ord

"זה לא קשה לטפל בילד, זה קשה מאוד לעשות את כל הדברים האחרים כשמטפלים בילד. לנסות לנקות את המטבח אחרי שילדת זה חתיכת סיוט".

קייט וינסלט, אמא למיה ולבנים ג'ו ובר

קייט ווינסלט הריונית אוקטובר 2013 (צילום: Stuart C. Wilson, GettyImages IL)
צילום: Stuart C. Wilson, GettyImages IL

"יש משהו מאוד מעצים כשאת אומרת לעצמך 'לעזאזל, אני יכולה לעשות את זה! אני יכולה לעשות את כל זה!'. זה מה שכל כך נפלא באמהות – את יכולה כי את חייבת ואת פשוט עושה".

אן האת'וויי, אמא לג'ונתן

אן התוואי (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
צילום: Larry Busacca, GettyImages IL

"רציתי להיות אמא מאז שאני בת 16, אבל תמיד ידעתי שאני רוצה שתהיה לי גם קריירה. היום לשלב בין שני הדברים זה אתגר שלא הכרתי שקיים בעולם".

קים קרדשיאן, אמא לנורת', סיינט ושיקגו

"זאת חתיכת הסתגלות לנסות לאזן בין הקריירה והאמהות, ללא ספק, אבל המפתח הוא סדר עדיפויות. את נהיית יותר סלקטיבית בעבודה שלך על ובוחרת בעיקר בפרוייקטים משמעותיים, כי את פשוט רוצה לבלות כל רגע אפשרי עם המשפחה שלך. אבל את גם חייבת לזכור להשאיר זמן לעצמך".

גוון סטפני, אמא לזומא, קינגסטון ואפולו

מי התינוק בר המזל? (צילום: Splashnews, splash news)
צילום: Splashnews, splash news

"תמיד תהיתי איך אני אשלב תינוק בתוך החיים שלי. האם אני אהיה אובססיבית על עצמי מדי מכדי לדאוג לו מספיק? יש לי באמת חיים מדהימים ויוצאי דופן, ומן הסתם יש לי המון תשוקה לגבי הדברים שאני עושה. אז לא ידעתי אם אני יכולה להיות לא אנוכית מספיק. אבל מן הסתם אני יכולה – וזה הדבר הכי מדהים שאי פעם קרה לי".

ביונסה, אמא לבלו אייווי, רומי וסר

ביונסה עם בתה בלו אייווי (צילום: GettyImages -  Allen Berezovsky)
צילום: GettyImages - Allen Berezovsky

"אני מרגישה הרבה יותר יפה מאשר אי פעם הרגשתי בגלל שילדתי. מעולם לא הרגשתי כל כך מחוברת, שיש לי כל כך הרבה משמעות ומטרה על פני הכדור".

בלייק לייבלי, אמא לבת בשם ג'יימס

בלייק לייבלי וריאן ריינולדס עם בנותיהם (צילום: GettyImages - Matt Winkelmeyer)
צילום: GettyImages - Matt Winkelmeyer

"את אף פעם לא יודעת מתי יעשו עלייך קקי, מתי תקבלי חיוך ענקי או מתי החיוך הזה יהפוך מיד להיסטריה – זה ממש דומה כנראה לחיים עם מישהו שמכור לסמים".

אנג'לינה ג'ולי, אמא למדוקס, פקס, זהרה, שיילו, ויוויאן ונוקס

אנג'לינה גו'לי עם ילדה נוקס וזהארה (צילום: GettyImages -  Emma McIntyre)
צילום: GettyImages - Emma McIntyre

"אני רואה את עצמי קודם כל כאמא. אני כל כך בת מזל שיש לי את התפקיד הזה בחיים. העולם יכול לשנוא אותי, לאהוב אותי או להתמוטט מסביבי, אבל לפחות אני מתעוררת בבוקר עם הילדים שלי, ואני שמחה".

סנדרה בולוק, אמא של לואי וליילה

סנדרה בולוק (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
סנדרה בולוק | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

"אני פשוט אמא שמכינה ארוחת צהריים, מסיעה לבית הספר מוצאת איפה הצעצועים הסתתרו, שוטפת כלים ובגדים, ותמיד מוכנה לשחק. וזה כל מה שאני אמורה לעשות".

ג'ניפר לופז, אמא של אמה ומקסימילאן

ג'ניפר לופז עם ילדה אמה ומקסמיליאן (צילום: GettyImages - Jason Merritt)
צילום: GettyImages - Jason Merritt

"הדבר העיקרי שאני יכולה להגיד על ההפיכה לאמא, הוא שממש הרגשתי איך אני גדלתי וצמחתי, התפתחתי וצמחתי בתור בת אנוש".