אתם ביחד כבר שנים. יש לכם בית נחמד, ואולי גם כמה ילדים, עבודה טובה והורים נורמטיביים אבל משהו ביניכם לא זז. אתם כבר הרבה זמן לא מאושרים. הימים פשוט חולפים על פניכם, השנים עוברות ואתם תקועים, משותקים. מדי פעם שוקלים כיוון חדש, מהרהרים על גירושים אבל לא מעזים לדבר על זה. אבל זה שם בראש כל הזמן. סיכוי סביר שכבר הייתם בטיפול, אולי בסדנא לזוגיות טובה, אבל זה פשוט לא עובד.

פרידה היא חוויה קשה ולכן רבים מאתנו נכנעים ונשארים למרות שעמוק בלב אנחנו יודעים שהכול כבר גוסס או מת.  הפחדים הם רבים: מאובדן, מחרטה שמא זו טעות, מאי הוודאות שמחכה אחרי, מהבדידות, מתגובות החברה והמשפחה, מהפגיעה כמובן בילדים. כל אלה משאירים אותנו תקועים ולא מרוצים ובכל זאת משמרים ומשמנים  את הקשר הקיים החולה.

איך תדעו שזה הזמן ללכת? הנה כמה מהכתובות על הקיר שאולי כבר מרצדות אצלכם הרבה זמן אבל אתם מפחדים להישיר בהן מבט. אנחנו נניח את זה כאן, אתם תמשיכו.

 

1 . אין תקשורת – אתם מתאמצים לדבר אבל אין באמת על מה . חוץ ממה שלום הילדים ומה הם אכלו היום אין שום תוכן משותף. שיעמום.

2 . אתם עסוקים בלשנות את בן הזוג – עד שכבר סוף סוף אתם מנהלים שיחה, היא טעונה ועמוסה בהחלשה ועלבונות. הבית מוצף בביקורת קשה. כל משפט הוא טענה. אתם חושקים באידיאל שלא בנמצא ומנסים לתקן בכוח ובשליטה.

3 . לא נעים בחברתכם – אתם באנרגיה לא טובה גם כשאתם נפגשים עם חברים או משפחה. עוקצים אחד את השני, חמוצים ולא ידידותיים לאחר. אנשים מעירים לכם שמשהו לא טוב עובר עליכם - הקשיבו להם. אולי יש להם בשורה שאתם מתאמצים להתעלם ממנה. 

גבר אישה ריב
כל מה שפעם אהבתם, היום כבר בלתי נסבל | צילום: pixabay

4 . אתם עצובים – איבדתם כבר את חוש ההומור. אין יותר קלילות, אין זיקוקים. יבש. איבדתם שמחת חיים שהיתה פעם. אין חיוך. אין כיף מכלום. דיכדוך.

5 .כל תנועה שלו/ה מעצבנת - מה שפעם אהבתם, היום כבר בלתי נסבל. מצורת האכילה, עבור לאופן הדיבור או אפילו הריח, המראה, הלבוש. אם כל פיפס מרגיז אתכם ואתם כבר לא סלחנים כלפי כלום - כנראה נגמרה האהבה.

6 . אין משיכה - תדירות הסקס נמוכה מאד. מדי פעם אתם שוכבים אבל זה כבר לא חוויה כיפית, מרגשת ומהנה כמו שאמורה הייתה להיות. אין קירבה ויש בעיקר משקעים וכעסים מושתקים מה שכמובן לא מוסיפים לתשוקה – וזו גם הסיבה שהסקס מיותר ומרוחק. אז אולי מגיעים לאורגזמה אבל לא נהנים מכל העניין. גומרים הולכים וגם זה מיותר.

7 . הקשר מאכזב – אתם רוצים יותר וזה לא קורה. הבטיחו לכם שזוגיות זה טוב וכדאי להיות בשניים אבל גם זה כבר לא מרגיש ככה. בזוגיות יש אפקט מראה - אם אתה לא מרוצה, רוב הסיכויים שגם היא לא מאושרת ולהיפך כמובן. הדדיות קיימת לטוב ולרע.

8 . מחפשים מפלט – אתם מחפשים עיסוקים מחוץ לבית ולו רק כדי שלא תבלו ביחד. טיולים ואינטימיות לא באים בחשבון אלא אם מצטרפים אליכם להקת חברים ו/או הילדים. לבד? רק אתם? חס ושלום, זה אסון.

גבר אישה ריב
אל תבזבזו את הזמן הקצר והיקר הזה שנקרא חיים | צילום: pixabay

 

אם אתם מזדהים עם הכתוב או חלק ממנו דעו שאור אדום מאותת לכם לעשות משהו. אתם מבזבזים את הזמן הקצר והיקר הזה  שנקרא חיים.

>> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות? בבקשה: Yaely_b4@walla.com

>> לכל הטורים של יעל ברון