"הכרנו בטיול במזרח. שנינו, צעירים, רווקים קרובים ל-30.

הסתובבתי במזרח חצי שנה לבד. אמנם הכרתי כמה חברים פה ושם אבל בסך הכל הייתי די לבד. מת כבר להכיר בחורה, ישראלית כמובן, ולטייל איתה בעברית. להתאהב בה על רקע הנופים המהממים של תאילנד. רציתי ואכן קיבלתי. הכרתי את נופר. צעירה יפהפייה, פצצה, נחמדה ומלאת חיים. התחברנו כמו מגנט. לא זזנו אחד מהשניה לרגע. הכל ביחד. חיינו כמו זוג שמכיר שנים. כבר תכננו את החיים שלנו בעתיד, סגרנו על כמה אירועים משפחתיים שלה ושלי שנהיה שם ביחד כמו זוג יונים ונראה לעולם מה זאת אהבה אמיתית. ראיתי איך החיים שלי נצבעים בוורוד. הייתי בעננים. מאושר.

"מועד החזרה לארץ התקרב ואנחנו עוד שקועים חזק בחופשה החלומית הזאת. הארכנו את השהייה בעוד חודשיים. הכל זרם נהדר. מבחינתי מצאתי כלה. אנחנו דומים. שנינו ממשפחות אמידות, בעלי רקע דומה. אני חתיך, היא יפה. שנינו דוברי איטלקית. ממש צוות לעניין. לא ראיתי שום בעיה. כבר דמיינתי חופה.

"כשהגענו לארץ הכל השתנה. היא הפכה לקרירה. פתאום עברו ימים שלא דיברה איתי, לא סימסה. הייתי מצלצל, היא לא עונה או אומרת שהיא מאד עסוקה. ואני המשכתי ללחוץ ולרדוף. מסרב לקבל את הדחייה הזאת. משתגע איך זה שבתאילנד היינו אש ופה אנחנו קרח. מה קרה לנו פתאום? אני לא יכול להאמין שהיא לא רוצה אותי. אני לא רוצה לחשוב שלא נהיה ולא נעשה את כל מה שתיכננו. למה? למה? מעולם לא רבנו, לא התווכחנו. הכל היה בסדר ופתאום היא לא איתי. כל יום אני מסמס לה ומצלצל. אני לא רוצה שהיא תחשוב שויתרתי עליה. אני מזכיר לה את קיומי שלא תשכח אותי".

זמן להתעורר

ליבי איתך על הצער שאתה חווה. יש לך כאן טעות נפוצה של צעיר חסר ניסיון. הסיפור שלך נולד בחופשה ולא בשיגרה וזה חלק ממה שנתן את העוצמה והריגוש.

ראשית, תפסיק לסמס ובכלל ליצור עימה קשר. כל קריאה מהצד שלך רק מרחיקה אותך מהמטרה. היא מראה לך בכל דרך אפשרית שהיא לא בעניין ואתה עיוור שממשיך להציק. אתה מבחינתה בכיסה הקטן ולכן כרגע אתה לא מהווה אתגר. תעלם ומהר. עם כל הצער שבדבר. עד עכשיו לא השגת תוצאה טובה, אז תשנה את המצב. ואין לך סיבה לחשוב שהיא תבין שאתה לא רוצה. היא מבינה טוב מאד שאתה הוא זה שרוצה מאד ומי ששם ברקס זו דווקא היא.

למה היא לא רוצה? יכולות להיות כמה סיבות לחוד או כולן ביחד. דבר ראשון האהבה שלכם היתה באווירת חופשה ולא בחיים האמיתיים. לא חוויתם שיגרה - לא בית, לא דאגות. רק שמש ושמן שיזוף. היחסים לא עמדו במבחני החיים והמציאות. חזרתם הביתה למגרש הביתי. פה המבחן מתחיל. והיא חזרה למשפחה לחברים, ללימודים ולעבודה. לחיים שלה. פתאום היית פחות נחוץ. שם בטיול היית לה יתד. מישהו להישען עליו. כאן אין לה צורך בזה. ישנה עוד סיבה. לאט לאט הפכת למאוהב שעף בלי בלאנס. האטרקטיביות שלך כגבר קצת איבדה גובה. אולי נתת קצת יותר מידי, אולי הקרנת את הפחד שזה יגמר או ריצית ועמדת דום לכל גחמה שלה. תבדוק עם עצמך איפה הכשלים שלך שם עוד בימי החופשה. נחלשת מולה.

יעל ברון (צילום: MIKE MOR)
יעל ברון. קריאת השכמה | צילום: MIKE MOR

אבל ההווה, זה מה שחשוב והמציאות מכתיבה לך לעצור. נופר יודעת שאתה מאד רוצה אותה והיא לא באה אליך. זה סימן מובהק בשבילך. תמרור עצור! לנתק כרגע כל מגע.

נכון, זה לא קל ואתה מחפש כמו כולם תירוצים למה כן רצוי לך לצלצל כי זה מה שבא לך לעשות ואתה לא שולט בזה.אבל אתה עבד של התירוצים ולפעמים, או יותר נכון בדרך כלל, הדבר הנכון לעשות זה דווקא את מה שקשה ליישום. אם אתה נשאב לקל אתה מחטיא בגדול את המטרה.

אולי עכשיו יהיו ימים לא קלים  אבל דע לך שאקט של התרחקות והבנת המציאות (גם אם היא קשה) זה מה שיחזק אותך וילמד אותך לאהוב את עצמך. ואז תצא מהסיפור הזה עם אכזבה אבל עם הרבה תועלת. אולי לא תהיה עם נופר אבל יש לך שיעור נפלא שלמדת ולבטח סיפור כזה כבר לא יקרה לך שוב בדרך הזאת. אתה עכשיו יותר חכם, יותר מנוסה, זה לא כזה רע לחוות סטירת לחי מצלצלת. זו קריאת השכמה. ואני שמחה שהתעוררת.