>> לפעילויות של יום רביעי, ה-18.03
>> לפעילויות של יום שלישי, ה-17.03

פעילות תרבותית

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מצטרף למספר מוזיאונים בארץ המציעים תכנים ופעילויות וירטואליות, שיסייעו לילדים ולמשפחה לעבור בנעימים את ימי הקורונה. החל מהיום ובמשך השבועות הקרובים יעלו לאתר האינטרנט ולרשתות החברתיות של המוזיאון תכנים מיוחדים והצעות לפעילויות בבית עם הילדים, ביניהם: סיורים וירטואליים במוזיאון, סדנאות יצירה בעזרת חומרים ביתיים, משחקים ועוד.

View this post on Instagram

A post shared by Nahum Gutman Museum of Art (@gutman.art.museum) on

לפרטים נוספים: עמוד הפייסבוק, דף האינסטגרם ואתר הבית של המוזיאון 

פעילות חינוכית

עכשיו כשאנחנו מבלים המון זמן בבית, ואוטוטו מגיע חג הפסח, זה הזמן למיין פריטים ולהשליך חפצים שאין לנו בהם צורך. אפליקציית המחזור Catomolo של תאגיד המחזור "תמיר" מלמדת באופן ייחודי וכיפי (סטייל נינג'ה פרוט) הפרדת אריזות והשלכתן לפח המתאים. דדי, החתול המוכר והאהוב על כולנו ממוקם במרכז המסך על הפח הכתום, אליו יורדים במהירות משתנה ובעולמות מתחלפים, סוגים שונים של פסולת אותה יש למיין.

להורדה במכשירי אנדרואיד

פעילות יצירתית

רומיגמי הוא ערוץ יוטיוב של רומי גז כהן, מדריכת ילדים לקיפולי נייר – אוריגמי. ביוטיוב תמצאו שפע של סרטונים, שילמדו את הילדים להכין מכל נייר פשוט ארנב, אפרוח בביצה ואפילו פסנתר.

פעילות ספורטיבית

כדור הוא אביזר שקיים בכל בית; יש המון פעילויות שניתן לעשות איתו וניתן לשתף בהן את כל בני המשפחה. משחק אחד יכול להיות כאשר כל בני המשפחה עומדים במעגל, כל שחקן בתורו זורק כדור ומנסה לבצע תנועה נוספת, בזמן שהכדור באוויר, ולבסוף צריך לתפוס את הכדור.

התנועה יכולה פשוטה ומהירה כמו מחיאת כף, מתן כיף למי שעומד לידו, נגיעה עם האצבע באיבר בגוף וכו', כשהמטרה היא להעלות את רמת הקושי. רצוי שהכדור יהיה בעל משקל קל כמו כדור גומי, ומומלץ להכניס את המשחק בכדור לשגרה היומית.

טיפ להורים

מירב בת און, מאמנת לבריאות מציעה להורים דרך להוריד את מפלס הסטרס: "חשוב לזכור שבכל מצב קשה ככל שיהיה טמונות גם הזדמנויות חדשות – למשל ההזדמנות לעצור את המרוץ ולקחת פסק זמן, הזדמנות להיות יותר בבית עם המשפחה, הזדמנות להיות עם עצמי ולעשות חשבון נפש, הזדמנות להתפנות ללמידה של משהו חדש והזדמנות למצוא דרכים חדשות לתקשר עם הסביבה. עבור עסקים וחברות קיימות גם הזדמנויות עסקיות וכלכליות".