>> הצגות בצפייה ישירה ויוגה בסגנון פרוזן: לכל הפעילויות של אתמול

פעילות תרבותית

מתי ביקרתם לאחרונה במוזיאון? מסתבר שכדי לסייר במוזיאון לא חייבים לצאת מהבית. מוזיאון ידידי ישראל מזמין הורים וילדים ליהנות מסיור וירטואלי במוזיאון ללא עלות. דרך המחשב, הנייד או הטאבלט, הגולשים יחשפו למסע מרתק אחורה בזמן, לסיפורים מרגשים על ידידי ישראל לדורותיהם, ולקשר המתחזק לאורך השנים בין עמים שונים ויהודים מסביב לעולם. הסיור הוירטואלי מוצג ב-15 שפות שונות ומתאים לגילאי 7 ומעלה.

לכניסה לסיור ניתן ללחוץ כאןאו לחפש "סיור וירטואלי במוזיאון ידידי ישראל"

פעילות חינוכית

פודקאסט של כאן 11: היסטוריה לילדים

לא קל ללמד היסטוריה וגם לא קל ללמוד אותה. רוב הילדים פחות מתעניינים בה, אך חכו שיאזינו לפודקאסטים של יובל מלחי על הרב קוק, יוסף טרומפלדור, הויקינגים, אליעזר בן יהודה ועוד דמויות רבות בהיסטוריה האנושית ובהיסטוריה היהודית-ישראלית.

סיפוריהם של ממציאים, מתקני עולם, מנהיגים שתרמו לחברה האנושית, מצביאים מפורסמים ואמנים גדולים מובאים למאזינים תוך העברת המניעים והסיבות שמאחורי אירועים היסטוריים. יובל מלחי מנגיש בצורה נפלאה את סיפורי העבר לילדים, מחייה את הדמויות ואת התקופה, והופך אותם למרתקים ומהנים לשמיעה, וכל זה רק באמצעים קוליים. שימו את הפודקאסט בפול ווליום כדי שגם אתם ההורים תוכלו ליהנות ולהשכיל.  

להאזנה לחצו כאן

פעילות יצירתית

פלסטר הוא קיט תיאטרון בובות וחפצים דיגטלי - הפקה מיוחדת וחדשנית של תיאטרון הקרון בשיתוף מכון גתה ישראל. בקיט שלפניכם תמצאו סרטונים מלאי רעיונות למשחקי תיאטרון, בובות וחפצים, משחקים שבהם חומרים פשוטים הופכים לחיות, בובות ומה לא. בכל סרטון יש שימוש בחומר אחד פשוט וזמין והוא מלווה בהצעות לפעילויות נוספות.

לצפייה לחצו כאן

פעילות ספורטיבית

התקופה הזו היא מצע לקאמבק של שלל משחקים נשכחים. אחד מהם הוא ההולה הופ, אותו חישוק המסתובב סביב המותן. פעילות עם חישוק מאוד מהנה ובנוסף, מהווה פעילות גופנית מאומצת, משלבת קואורדינציה, מפתחת את היציבה ומסייעת לשריפת שומנים. מושלם לימים שבהם אנו ממעטים לצאת מהבית.

טיפ להורים

אייזק כהן, מטפל בתטא הילינג ממליץ להורים לחשוב על סיום התקופה הזאת ועל הדברים שתעשו כשהכל יסתיים: נסיעה לחו״ל, או כל פעולה שהייתם רוצים לעשות בתקופת השגרה ועושה לכם טוב על הלב.

"דמיינו את זה בראשכם. המוח והגוף לא יודעים להבדיל בין דמיון לבין מציאות ואתם עשויים להרגיש הקלה. בנוסף, שדרו רוגע לילדיכם. זכרו שנפשם היא עדינה יותר ולומדת עדיין כל דבר חדש (בעיקר בגילאי 0-7), לכן נסו לטפח בהם את תחושת הביטחון, שהכל תחת שליטה ושהמצב הזה יסתיים והכל יחזור לשגרה".