יזמות לילדים סקרנים עיצוב עדי רמות (צילום: יחצ)
יזמות לילדים סקרנים עיצוב עדי רמות | צילום: יחצ

יזמות לילדים סקרנים - עושים כסף בכיף

מחברת: יונית ורבר/הזדמנויות הוצאה לאור

בזמנו, כשהיינו ילדים, ההורים לא דיברו איתנו על כסף, על יזמויות ובטח שלא על כסף שאנחנו כילדים יכולנו להרוויח. היום, זו תקופה שונה. ילדות וילדים צעירים, כבר בגילאי בית ספר יסודי, מתעניינים בעולמות היזמות, הם נחשפים ליזמים צעירים ברחבי הרשת ורוצים להיות כאלה בעצמם. הם מכינים ומוכרים סליים לחברות בבי"ס, מכינים עוגות ועוגיות יפהפיות ומציעים לשכנים, מצלמים סרטונים ובונים לעצמם ערוצי יוטיוב ואינסטגרם, ועוד ועוד.

הספר, שכתוב כקומיקס עם המון מרחב אישי, מעניק לילדים סדר ודרכי הפעולה לצעדים הראשונים שלהם בעולם היזמות. ההורים יקבלו כאן את המתכון המדויק לזמן איכות משותף שיאפשר להם, לגלות מה החוזקות והעוצמות של הילדים שלהם, להיות קשובים ונוכחים ולעזור להם להיות עצמאיים ויוזמים.
ספר חובה לכל ילד או ילדה סקרנים ולהורים שמעוניינים בזמן איכות משמעותי.

מתאים מגיל 7-13

 

קוד מנצח לצעירים אלון אולמן (צילום: יחצ)
קוד מנצח לצעירים אלון אולמן | צילום: יחצ

"קוד המנצח לצעירים - 10 קודים להצלחה מעשית בחיים"

מחברים: אלון אולמן ומיכל סולומונוביץ / הוצאת כתר

אלון אולמן ו עו"ד מיכל סולמונביץ, מנטור עסקי ואשת חינוך כותבים על

סטיב ג'ובס, מייקל ג'ורדן, ואפילו ביונסה, שפעם היו פעם ילדים רגילים, אלא שהם הגיעו להצלחות לא רגילות. איך גם הילדים שלכם יכולים? הספר מלמד 10 קודים מותאמים במיוחד לילדים ובני נוער, כמוכוחה של המחשבה, החשיבות לשיש לכישלון, איך יוצרים תוכנית פעולה, כמה חשוב להקיף את עצמך בחברים הנכונים, משמעות נתינה ועוד.

בספר צבעוני ופשוט יחסית לקריאה, אולמן וסלמנוביץ מלמדים ילדים צעירים איך לכוון את המיינדסט- מושג שכל מי שקרא ספרי מסע התפתחות עצמית מכיר. הנושא הזה, שכל כך טרנדי בשנים האחרונות מועברת בשפה ישירה, פשוטה ומאפשרת לילד לפתח הרגלים כבר מגיל צעיר.

מתאים מגיל 10.

השיעורים שלא תלמדו בבית הספר (צילום: קים דרמון)
השיעורים שלא תלמדו בבית הספר | צילום: קים דרמון

השיעורים שלא תלמדו בבית הספר

מחברת: נועה הילזנהארט/ הוצאת כנרת

הילדים שלכם יושבים בבית הספר ומשתעממים? יש להם ראש מלא ברעיונות , מיזמים, אבל אין להם את הכלים לבטא את זה במערכת החינוך המיושנת והמקובעת?
הספר הזה ייקח אותם יד ביד מהקניית הרגלי פעולה נכונים לאנשים פרודוקטיביים ועד לכלים מעשיים ליזמות למתחילים.

השיעורים שלא למדתי בבית הספר הוא כל מה שאתם באמת רוצים שהילדים שלכם ילמדו במערכת החינוך. 

מתאים מגיל 15.

יש לי רעיון איור ענבך שאיד בר שקד (צילום: יחצ)
יש לי רעיון איור ענבל שריד בר שקד | צילום: יחצ

יש לי רעיון- הרשימה 2 לילדים

מחבר: יובל אברמוביץ/ הוצאה עצמית.

את יובל אברמוביץ אין צורך להציג. מי שסחף אחריו רבים עם ספריו: הרשימה, הרעיון, ההזדמנות ועוד רבים וטובים, מעביר את הידע בספרים באופן מונגש לילדים קטנים.

בספרו יש לי רעיון, הגיבורים שירה ודן-דן הם זוג יזמים עם עשרות רעיונות שמסתובבים להם בראש, ואת הכי טובים הם רושמים או מציירים במחברת מיוחדת. יום אחד, כשהם מחליטים להקים בחצר בית מבקבוקי פלסטיק, הם מגלים עד מהרה שיותר קל לדבר מאשר לעשות.

בין הדפים תמצאו עוד רעיונות מקוריים ומצחיקים, איורים שאפשר לצבוע, והעיקר – המון מקום לכתוב ולצייר רעיונות, וגם רשימות שבהן תכתבו שמות של אנשים שעשויים לעזור לכם להגשים רעיונות וחלומות.

אם יש לכם ילד שחולם לשנות את העולם, זה הספר שייתן לו השראה.

מתאים לגילאי 4-8

איך כסף בא לעולם איור אלישע שולם (צילום: יחצ)
איך כסף בא לעולם איור אלישע שולם | צילום: יחצ

אבא, אמא: איך בא כסף לעולם?- מדריך מעשי לחינוך כלכלי של ילדי ישראל

מחבר: ד"ר יריב שולם/ הוצאת צמרת

תמיד רציתם לדבר עם הילדים שלכם על משמעות הכסף, על חשיבות עבודה קשה, חיסכון והשקעות- אבל לא ידעתם ממש איך. מחקרים מצאו כי הורים מעדיפים לדבר עם הילדים שלהם על כל נושא שבעולם כמעט , ומלבד שלא יצטרכו לדבר איתם על כסף.

בספר הזה תמצאו את הכלים המדויקים לרתום את הילדים למעגל הפנימי של קבלת ההחלטות בבית, להקנות להם כלים לעצמאות כלכלי, לצמצם הוצאות מיותרות ולהשאיר יותר כסף םנוי לעשות מה שכיף לכם -כמשפחה.

מתאים מגיל 7 עם תיווך הורים ולכם ההורים בתור כלי עזר.