החופש הגדול הוא כבר מזמן לא רק של הילדים שלנו. הורים לקטנטנים יודעים היטב שהם עמוק בתוך החופש, אם יירצו או לא. אפילו אם הילדים עדיין במסגרות וקייטנות, אחר הצהריים הופך להיות כר פורה של פעילויות. אם זה ים, בריכה ופה ושם - גם משקיעים באיזו אטרקציה נוספת. בדקנו 4 אטרקציות באיזור המרכז שנולדו לתוך יולי-אוגוסט ומטרתם לייצר לילדים שלנו חוויות קצת אחרות. וכן, זה עולה כסף, ולא מעט ממנו. האם הן שוות את זה? ואם כן, מתי ואיך? ההורים של ערוץ הורים יצאו למשימת תחקיר נוקבת תחת 40 מעלות בצל. 

ארץ לעולם לא

מה במקום: האגדה האהובה בכל הזמנים מגיעה לגן הטרופי בפארק הירקון. הילדים מוזמנים להיכנס לתוך הסיפור ולהפוך לחלק מהחוויה. איך זה קורה? בתוך היער "הסבוך" והנפלא של פארק, יוכלו הילדים לעבור דרך שלל תחנות שמקימות לתחייה את הדמויות מהסיפור האלמותי. בתחנות: מפרץ בתולות הים, סלע הגולגולת, מחנה הילדים האבודים ומתחם ג'ימבורי לקטנטנים (נכון, זה לא בעלילה. אבל זה כיף!) ועוד. 

כמה זמן נמשכת האטרקציה: אנחנו היינו עם שלושה ילדים (8,5,3) והעברנו שם כשעתיים וחצי שהחלו בשעה החמימה 17.30 (היש מזיע מזה?). התחלנו במתקני השעשועים מחוץ למתחם ונכנסנו פנימה. הבילוי כלל גם את ההצגה במקום שהייתה חביבה מאוד. הרעיון הכללי ובו דמויות מהסיפור מסתובבות בינינו היה מאוד נחמד לילדים, במיוחד לבן החמש שמשוכנע שהוא פיטר פן בעצמו. גם לצעוד בתוך היער הטרופי כשרמקולים משמיעים סאונד שמכניס את כולנו לאווירה הייתה גם חוויה מגניבה, כל זה כשברקע העיר התל אביבית ממשיכה בפקקיה ואנחנו כאן במציאות קצת שונה.   
הכי מגניב: סלע הגולגולת – שם הילדים נכנסים לאימונים כדי להתמקצע כפיראטים אמיתיים. הפעלה חביבה מאוד. כמו כן, עמדת בתולת הים שמציעה לילדים להגשים משאלות היא אתנחתא חביבה. בת השמונה זימרה את בקשותיה. זה לא עזר לה לקבל טלוויזיה לחדר ואייפון, אבל היה נחמד לראות את זה מהצד.
המלצה: בקרו בשעות הערביים כשהבריזה לטובתכם. 
למי מתאים: 3-10.
מחיר:  89 ₪. תוספת של 10 ₪ בכניסה לסירת הפיראטיים. חפשו את המבצעים בכרטיסי האשראי

פארק לגו FUN

מה באטרקציה: מתחם ענק בהיכל טוטו חולון (מתחם לה פארק) בנושא לגו הכולל בין היתר, מלבד עמדות לגו הפזורות במתחם גם מתקני לונה פארק לקטנטנים הכוללים קרוסלת סוסים וקרוסלת מטוסים. רכבת לקטנטנים ומתם ג'מבורי. הילדים הגדולים יוכלו למצוא  מתחם PlayStation 4 עם משחקי הוידיאו של LEGO  הפופולאריים, מבוך לייזר - בגודל 250 מטר עם רובי לייזר חדשניים שהגיעו במיוחד מארה"ב , מתחמי משחק טאץ בהם הילדים נכנסים לעולם אינטראקטיבי וחוויתי של LEGO , מתחם קולנוע עם מקומות ישיבה בו יוקרנו סרטים שונים ב- 7 מימדים של עשן, תאורה, כיסאות זזים, רוח, סאונד וכו' מהמתקדם ביותר שיש בארץ. ומתחמי בנייה והרכבה- מתחם ובו עמדות הרכבת LEGO ויצירה עם כל הדמויות הפופולאריות.
כמה זמן אורכת הפעילות? הפעילות במתחם יכולה להעסיק בכיף את הילדים למשך 3 שעות. לא מפתיע אבל שווה להיערך לכך שהתורים לאטרקציות יחסית ארוכים וגוזלים זמן רב. בעמדות הלגו הפזורות יש יחסית הרבה חלקים אך מנגד לא הרבה מקומות ישיבה. 
הכי מגניב: עצם העובדה שזה מתקיים במתחם קריר וממוזג הקלה על ההתנהלות. הילדים מאוד התלהבו מהאטרקציות השונות וריבוי המלחמים גורם לכך שאף אחד לא ישתעמם וכל אחד ימצא מה שמתאים לו. מלבד עמדת קפה אין מה לאכול ומומלץ להביא מהבית או לצאת למתחם הפארק הסמוך ולסעוד שם. המתחם עצמו משווק כמתחם לגו אבל בפועל יש הרבה אטרקציות שלא מצאנו קשר בהן ובין המשחק האהוב. היה חסר מעט יותר עמדות ישיבה והרכבה כדי שהמתחם יהיה מושלם.
בשורה התחתונה: לא לחובבי לגו בלבד.
למי מתאים:  מגיל 4 ומעלה
כמה: מחיר כרטיס: 119 ₪. מכירה מוקדמת 99 ₪ ובכל ועדי העובדים. הטבות נוספות בחברות האשראי 1+1

 

תערוכת הדרדסים במרכז הירידים

דרדסים (צילום: נתנאל טל שיר ,  יחסי ציבור )
דרדסים | צילום: נתנאל טל שיר , יחסי ציבור
מה במקום: תערוכת הדרדסים הגדולה משתרעת על פני 2,000 מטר מרובע, ומציגה את עולמם של הדרדסים, בחמישה מתחמים חווייתיים גדולים ומציעה לבוא ולהכיר את הדרדסים מקרוב, למדוד את הגובה שלהם, לבקר אותם בכפר, לשיר איתם במחזה, להצטלם איתם ולנסות להבין איך זה להיות כל כך קטן.
כמה זמן אורכת הפעילות? המחזמר בתערוכה אורך כחצי שעה, וההסתובבות במתחם תלויה בגיל הילדים ובסבלנות שלהם. אפשר להסתובב שעה לפחות: הקטנים מתרוצצים בין בתי הדרדסים והגדולים יותר יכולים גם להתרשם מהסיפור ולקרוא את הטקסטים הנלווים.
הכי מגניב: המחזמר עצמו מתוק מאוד ומותאם גיל. זו אמנם לא חוויה של הצגה בהיכל תרבות שכן יושבים על כריות אבל הקטנה בת השנתיים התעניינה וצפתה בהנאה גמורה, ניתן היה לשמוע כמו שצריך (לא מובן מאליו באירוע המוני). גם המיניאטורות של כפר הדרדסים מרשימות עם זאת החדר הגדול, שבו אמורים להרגיש קטנים טיפה מפוספס בעיניי שכן לא הכניסו בתוכו מספיק אלמנטים להציג את הפער בין נמוך לגבוה.
חשוב: לקחת את הילדים לשירותים לפני – השירותים רחוקים יחסית ולא נמצאים בקומת התערוכה. 
בשורה התחתונה: יקר מאוד, אבל אם אוהבים את הדרדסים אפשר להעביר כמה שעות. אם כי חפשו את ההנחות בכל מקום אפשרי.
למי מתאים: לכל המשפחה ובעיקר לאוהבי דרדסים. 
כמה: 119 שקל. מכירה מוקדמת: 99 ₪. כרטיס משפחתי (2 +2*) – 329 ₪.(במקום 480 שקל.) ילד מעל גיל שנתיים חייב בכרטיס.  

3 במקום אחד: גג עזריאלי

מה במקום: גג עזריאלי החליט למנף את המקום במיוחד בקיץ הקרוב ומציע שלוש אטרקציות שלא כוללות כמובן את הקניון הממוזג. בתפריט: מתחם טרמפולינות מבית IJUMP, רכבת הרים בחווית תלת מימד - עזריאלי רייד וצפייה בסרטים מתחת לכיפת השמיים.


כמה זמן נמשכת האטרציה: אנחנו היינו כשעה וחצי במסגרתה ביקרנו בטרמפולינות (מגיל 3 ומעלה) וברכבת ההרים (מגיל 4 ומעלה). הטרמפולינות מקפצות מטבען והחוויה נהדרת, אם כי רצוי להגיע אליה בשעות הערביים/ערב כשלא חם מדי. לילדים זה כמובן לא יזיז גם אם יקפצו משתיים בצהריים, ועדיין – זו חוויה נעימה יותר כשיש רוח מלטפת. רכבת ההרים היא אטרקציה מגניבה לגמרי שאורכת אמנם 2 דקות אבל שווה. מתיישבים, נחגרים, מרכיבים משקפי תלת ממד ויוצאים לנסיעה שמדמה את איזור בנייני עזריאלי. חביב מאוד. לא המשכנו עד לסרט, אבל מה יכול להיות רע? פופקורן, סרט, וכיפת שמיים אחת. אפשר בהחלט להעביר שם ערב אחד בחופש הגדול.
כמה: רכבת הרים – 25 שקל בכניסה למקום. 20 שקל באפליקציית עזריאלי. 10 שקל ברכישה של למעלה מ-100 שקל בקניון . IJUMP: 25-30 שקל לשעת קפיצה לילד/אדם.

בשבוע הבא: מה ממש שווה לעשות עם הילדים בצפון