בטן הריונית 2 (צילום: istockphoto)
נקווה שהאם תלחץ לייק על השם שייבחר | צילום: istockphoto

רומי אלפינלי מטורונטו, קנדה, עתידה ללדת בקרוב מאוד את בתה הראשונה. אבל מה שמדאיג אותה כרגע הוא לא כאבי הלידה או המהירות בה תקבל אפידורל, אלא דבר אחד ויחיד: שמה של התינוקת. ובגלל שהיא מתקשה להחליט כיצד תקרא בתה, היא הפקידה את האחריות בידי הגולשים.

רוצה שם מיוחד ולא נפוץ

אלפינלי, שאמורה ללדת ב-4 בדצמבר, ניסתה לשווא למצוא שם מיוחד לבתה העתידית. במסגרת עבודתה כעוזרת הוראה, היא עברה על כל השמות של התלמידים בכיתה, וקראה כל עמוד בספרי השמות. אבל אף שם לא קרץ לה מספיק בכדי שתבחר בו.

"רציתי למצוא שם שלא יהיה שונה מדי, אבל עדיין שיהיה מיוחד. שם של ילדה קטנה שאינו נפוץ", אמרה האם לעתיד בת ה-34.

אלפינלי שיתפה בדילמה שלה חבר העובד באתר אינטרנט העוסק במכירות קבוצתיות. כשהוא הציג את הדילמה בפני חבריו לעבודה, הם העלו הצעה מעניינת: האם ובני משפחתה יזכו בשנה שלמה של עסקאות בחינם, פרס בשווי של כ-40 אלף דולר, אם ירשו למצוא שם לילדה באמצעות דף הפייסבוק של החברה".

החברה יצרה תנועה חברתית שלמה באמצעות הפייסבוק והטוויטר, שכל מטרתה היא מציאת שם מיוחד, ואף יצרה אפליקציה מיוחדת המאפשרת הצעת שמות והצבעה עליהם. ברגע ששם מסוים הוצע, אף אחד אחר לא יכול להציע אותו, זאת כדי למנוע כפילויות.

אריאה, פארסיה או סופיה? עזרו לה להחליט

עד יום שישי האחרון, הוגשו 750 הצעות לשמות. השם שזכה עד כה למרב ההצבעות הוא מלאניה, כשאחריו השמות אריאה ואוברי. שמות אחרים בעשירייה המובילה הם פארסיה, יודמוניה וסופיה. את השמות ניתן להמשיך ולהציע עד שהאם תלד.

מי שהציע את השם שייבחר בסופו של דבר, יזכה ב-25 אלף נקודות, בהן יוכל לבצע רכישות באתר. אם גם לכם יש שם מנצח להציע, דעו כי זה אפשרי, אך רק תושב קנדה שאינו מתגורר בקוויבק יכול לזכות בפרס.

בעוד שאלפינלי ובני משפחתה יכולים אף הם להצביע ולהשפיע, האם לעתיד תשמש כמחליטה הסופית במקרה של שוויון. כדי שתזכה בפרס שהובטח לה, היא חייבת לבחור בשם שצבר את מספר הקולות הגבוה ביותר, ולהציג תעודת לידה המוכיחה כי עמדתה במילתה והעניקה את השם לבתה.

אלפינלי מספרת כי בתחילה היא ובעלה, רוברט, חששו מהאפשרות שלא יאהבו את השמות המוצעים. "לא אכחיש שהיו לי ספקות בהתחלה", היא אומרת. "הייתי מעט מסויגת וחשבתי 'מה אם זה יהיה שם נוראי שממש אשנא?'. אבל אז אנשים התחילו להציע שמות ולהצביע, ואלו שזכו בדירוגים גבוהים הם ממש יפים. עבורי, רוב השמות הבנות הם יפים. אני מאמינה שבסוף נקבל שם מיוחד".

אלפינלי מוסיפה כי סביר להניח ששמה האמצעי של בתה יהיה לורן, משום שהיא מרגישה שהוא מתאים להרבה מאוד שמות ראשונים. "רוב בני המשפחה והחברים בעד השם מלאניה", היא מספרת. "הם גם אוהבים את השם סופיה, אבל אני חוזרת ואומרת להם שזהו שם די נפוץ. חוץ מזה, השם המלא לא יכול להיות סופיה לורן – זה יהיה קצת מוגזם".

>> גם אתם מתקשים לבחור שם לתינוק? קבלו כמה עצות