משקפיים לביסאן (צילום: אורן וקסלר)
"היא אמרה שהיא אוהבת את דורה, אז תרמתי לה משקפי דורה". צילום: אורן וקסלר
בין הנפגעים מההפצצות ברצועת עזה במהלך מבצע "עמוד ענן", בלט סיפורה של ביסאן עג'רמי בת התשע, ששלוש מאצבעות ידה הימנית נפגעו קשה ונכרתו, כתוצאה מהפצצה בחצר ביתה בעזה. באישור גורמי צבא וביטחון הועברה עג'רמי, בתו של עיתונאי מעריב ברצועה, סמי עג'רמי לטיפול בבית החולים "תל השומר", שם טיפלו הרופאים בביסאן, אך לא הצליחו לשחזר את אצבעות ידה שנפגעו.

בתום המבצע פורסמה ב"אולפן שישי" כתבה על ביסאן, שאושפזה בחדר סמוך לחדרו של יוסף שארף, שנפגע מפגיעה ישירה של רקטת גראד בבית בקריית מלאכי, ממנה נהרגה אמו ונפצע אביו. אחד מהצופים בכתבה, היה ארנון שגב, בעל קליניקה לאופטיקה בקיבוץ יד מרדכי . שגב, המתגורר בקיבוץ ארז, מרחק של כמה מאות מטרים מרצועת עזה החליט להרים את הכפפה ולשמח את הילדה.

"ראיתי את הכתבה בערוץ 2 והתרגשתי מאוד", הוא מספר ל-mako, "ראיתי ילדה עצובה מאוד ואמרתי לעצמי שאני מוכרח לשמח אותה אפילו קצת. בכל זאת, אנחנו שכנים מבחינה גיאוגרפית והכתבה פשוט ריגשה אותי מאוד. ראיתי גם שהמשקפיים שלה עקומים וישנים והחלטתי שאם היא אוהבת את דורה, כמו שהיא אמרה בכתבה, אתרום לה משקפי 'דורה', כדי לעשות לה טוב על הלב".

שגב יצר קשר עם בית החולים ועם הוריה של עג'רמי וביקש לפגוש אותה כדי להעניק לה את המשקפים החדשים. ביום שני שוחררה עג'רמי מבית החולים ובדרכה הביתה בחזרה לרצועת עזה ביקש שגב שהיא ואמה יעברו דרכו. במקביל, עשרות מחברי הקיבוץ עשו מסיבת הפתעה לביסאן, שכללה עוגת שוקולד והעניקו לה מתנות שגרמו להעלות חיוך ואושר על פניה.

האב, העיתונאי סמי עג'רמי היה מאושר מהמחווה שעשו שגב וחברי הקיבוץ יד מרדכי והודה להם. בשיחה עם mako הוא אמר: "בתקיפה עצמה שלוש האצבעות של ביסאן התפוררו מרסיס הטיל. אצבע אחת שנכרתה חוברה בבית החולים בעזה. היא עברה טראומה קשה יחד עם אחותה התאומה", שיחזר, "המחווה שעשו ארנון וחברי הקיבוץ ריגשו אותנו מאוד. זו הדרך לשלום בין שני העמים ואני מקווה שלא יהיו יותר תקיפות הדדיות ושנוכל לחיות בשכנות טובה".