זאת עובדה שילדים רבים מעדיפים לנשנש חטיפים וממתקים על פני סלט וקינואה, אבל ישנן דרכים לחבב עליהם גם מזונות בריאים שנחוצים לגדילתם ולהתפתחותם. הסוד להצלחה טמון ביצירתיות ובהגשה.

אז איך תצליחו לשכנע ילדים לאכול מאכלים מזינים? קבלו רעיונות:
הכינו להם אורז הפתעות עם אפונה ועדשים. מאכל עשיר בברזל ובסיבים תזונתיים. השילוב בין האורז לקטניות מעניק לגוף חלבון מלא שנחוץ לגדילתם ולבניית השרירים. הגישו להם מנה של פתיתי חביתה, מאכל בריא ומלא חלבון איכותי, עם תירס עשיר בסיבים תזונתיים וויטמינים מקבוצת B בתוספת רצועות גזר שיתרמו ויטמין A.  

 הילד לא אוהב גבינות? הכינו פיצה ביתית עם הרבה מאוד גבינה צהובה או הגישו לו מנת קורנפלקס מדגנים מלאים עם חלב מועשר. אם הילד לא מחבב במיוחד ירקות, אפשר להכין קציצות עוף ובקר עם ירקות טחונים כמו ברוקלי, בטטה וקישואים. 

"הציעו לילד נשנושנים בריאים", ממליצה ד"ר מאיה רוזמן, מומחית בדיאטה ותזונה. "רצוי להניח על השולחן פירות יבשים, תמרים ומשמשים במיוחד, שיש בהם כמות עצומה של ברזל וסידן. גם חטיפי בריאות שמועשרים במינרלים יכולים לתרום לו". 

לדברי ד"ר רוזמן לא מומלץ להכריח את הילד לאכול מאכל שהוא לא אוהב. הורים צריכים להפעיל את הדמיון כדי לחבב על הילד ירקות ופירות. "אפשר לחתוך את הירקות בצורות שונות ולסדר דמויות על הצלחת. יכול להיות שהילדים ישמחו לטעום את היצירות שהכינו". 

לכל הטורים של תזונאית הבית, ליז רובין