בעקבות אירועי התחלואה במערכת החינוך, מבהירה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, כי היא עוקבת מקרוב אחר הנתונים יחד עם מנהלי המחוזות וכל גורמי המקצוע הרלוונטיים במשרד החינוך. בתוך כך, המשרד נותן מענים ממוקדים במקומות בהם זוהתה התפרצות תחלואה, ברמת מוסד, שכבה וכיתה. כמו כן, משרד הבריאות מתכוון להטיל חובת עטיית מסכה בבתי הספר שבהם יש התפרצות קורונה.

בעקבות העלייה הדרמטית במספר הנדבקים, החולים והמבודדים בישובים מודיעין מכבים רעות, בנימינה, כפר סבא, דרום השרון, עמק המעיינות, הרצליה ונתניה הוציאו המלצה שאומרת כי על התלמידים לעטות מסכות.

נכון לשלישי ישנם 183 תלמידים ו-20 אנשי חינוך מאומתים לקורונה במערכת החינוך. בסך הכל מדובר ב-203 מאומתים לקורונה בכלל מערכת החינוך.

ביממה האחרונה נוספו 15 תלמידים ו-2 אנשי חינוך למספר המאומתים לקורונה. 5,042 תלמידים ו-112 אנשי חינוך שוהים בבידוד. בסך הכל מדובר ב-5,154 מבודדים בכלל מערכת החינוך. ביממה האחרונה נוספו 1,984 תלמידים ו-10 אנשי חינוך למספר המבודדים.  

העלייה החלה בשבוע שעבר במודיעין, בה התגלתה מקרה קורונה שהכניס לבידוד שכבה שלמה בבית הספר.  עד כה אותרו 59 מאומתים לנגיף מבין תושבי העיר, 48 מתוכם הם תלמידים בבתי הספר. המקור להתפרצות הוא משפחה שחזרה מחו"ל ולא הקפידה על כללי הבידוד.

בעקבות העלייה, כינס בתחילת השבוע ראש הממשלה נפתלי בנט ישיבה דחופה ובה הודיע כי יגויסו 250 שוטרים שיוצבו למשימת אכיפת הבידוד לשבים מחו"ל לזמן מוגבל, יוקם מתחם בדיקות חדש בנתב"ג, יוגדל משמעותית מספר עמדת הבדיקה בשדה התעופה, ישובו לשכנע את הציבור על החשיבות בשמירת הבידוד לשבים מחו"ל.

בתיה שוכן-אורבוך, ראש מינהל החינוך במודיעין  שלחה הלמנהלי בתי הספר את ההודעה הבאה: "מנהלות ומנהלים יקרים, במהלך השבוע האחרון חלה עליה נוספת במספר התושבים והתלמידים המאומתים לנגיף הקורונה.  עיקר ההתפרצות הינה בבית הספר אסיף אולם במהלך סוף השבוע נודע לנו על נדבקים מבתי ספר נוספים. החשש כמובן הוא שהנגיף יתפשט לעוד מוסדות חינוך לפיכך, חובה עלינו לעשות את המירב כדי למנוע את המשך התפשטות הנגיף ולקטוע את שרשרת ההדבקה שהחלה. בהתאם לכך הנחיית ראש העיר שהחל ממחר יש לעטות מסיכות בכלל מסגרות החינוך. החלטה עירונית זו התקבלה לאחר קיום הערכת מצב,  בתיאום עם יו"ר הנהגת ההורים העירונית ולבקשת יושבי ראש ההנהגות הבית ספריות. החזרת ההנחיה על עטיית מסיכות הינה במרחבים הסגורים בכלל בתי הספר כמו גם בתוך הכיתות ( למעט ילדי הגנים). בנוסף אבקש, כי תודיעו להורים להימנע ככל הניתן מכניסה לשטח בית הספר אלא בתיאום עם צוותי החינוך.  אני קוראת לכם, ובאמצעותכם לכלל צוותי החינוך, להקפיד על הנחייה זו".

כמו כן, בכוונת שרת החינוך, ד"ר שאשא ביטון, לגבש מתווה שייתן מענים ברורים וממוקדים למוסדות החינוך במסגרת "הגנים ובתי הספר המלמדים בקיץ", ולבנות תכנית הערכות מסודרת בנושא לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה (תשפ"ב).