זה הולך להיות חנוכה די עצוב ומוזר, עם הרבה סימני שאלה ברקע, ובעיקר הרבה תקווה לימים טובים יותר. מה שבטוח זה שמערכת החינוך תהיה בחופש, מה שמשאיר את ההורים (שוב) עם הצורך למצוא תעסוקה לילדים. כדי לחסוך לכם לפחות חצי מהעבודה, קבלו את מגוון האטרקציות והאירועים בתשלום לילדים מהצפון ועד הדרום.

>> סדר הדלקת נרות חנוכה

אטרקציות לילדים בחנוכה

"טרולים 3 - הקול הטוב"

מה בתוכנית: הסרט החדש, שלישי בסדרת הסרטים מבית דרימוורקס שאחראים לקלאסיקות "שרק", "הדרקון הראשון שלי", "בייבי בוס" ועוד.

בגרסה באנגלית מדבבים הקאסט המקורי בהובלת אנה קנדריק וג'סטין טימברלייק, ומצטרפים אליהם דמויות חדשות בדיבובם של טרוי סיוון וקמילה קאבלו. בגרסה בעברית מדבבת לראשונה נטע ברזילי את דמותה של ויוה – אחותה האובדת של פופי. 

איפה ומתי: בכל בתי הקולנוע החל מ-7.12, הקרנות טרום בכורה החל מ-2.12

גילים: לכל המשפחה. 

מחיר: משתנה בין בתי הקולנוע ומועדוני ההטבות


"וונקה" הסרט

מה בתוכנית: פריקוול צבעוני ומוזיקלי על חייו המוקדמים של ווילי וונקה (בגילומו של טימותי שאלאמה) לפני שבנה את מפעל השוקולד המפורסם ביותר בעולם. ווילי הצעיר מגיע לעיירה חדשה ומנסה להרויח את לחמו באמצעות מכירת שוקולדים מיוחדים ומקוריים שאיש מעולם ניסה. כאשר קרטל השוקולד מנסה לעצור אותו בכל מחיר, ווילי מגייס עזרת חברים גדולים וקטנים, והרבה דמיון טהור,  בשביל להתגבר ולהכניס הרבה שמחה וצבע לעיירה.

מהבימאי של פדינגטון ופדינגטון 2, והמפיק של סדרת סרטי הארי פוטר. 

איפה ומתי: בכל בתי הקולנוע החל מ-13.12, הקרנות טרום בכורה החל מ-9.12

גילים: לכל המשפחה. 

מחיר: משתנה בין בתי הקולנוע ומועדוני ההטבות


כוכבי האור חנוכה 2023  

מה בתוכנית:  כוכבי הילדים הגדולים בישראל - רינת גבאי טיילור מלכוב, טל מוסרי, וטוביה צפיר יופיעו ברחבי הארץ כדי לבדר ילדים, להאיר את חנוכה, ולחלק סופגניות ולחגוג את חנוכה עם כל ילדי ישראל. המופע מציג סיפור של ילד צעיר שיצא לחגוג את חופשת חג החנוכה בבית סבו וסבתו בעיר רחוקה. הוא מתגעגע לאבא שלו שנמצא במילואים ומרגיש בודד בלי חבריו מבית הספר. בדרכו המיוחדת הוא מכיר חברים חדשים ואבא שלו מפתיע ומגיע להדלקת נרות. היום יותר מתמיד - כולנו נהיה כוכבים המפיצים אור. המופע ילווה בשירים ישראלים מפורסמים כמו עפרה חזרה עוזי חיטמן ועוד.  

איפה ומתי: כל רחבי הארץ  

גילים: 3-12  

כמה זה עולה: 85 שקל

פרטים נוספים: הרכישה באתר.


'מאסאנמה'  

מה בתוכנית:   מופע מבית היוצר של להקת "מיומנה"  - 'מאסאנמה' - האבולוציה של הקצב. מופע מרהיב קצבי ומצחיק לכל המשפחה על יום בחיי שבט קדום בשם 'מָאסָאנָמה' שגילה את ההמצאה ששינתה את העולם – הקֵֶצֶב - וכך הפך ללהקה הראשונה בעולם - "מיומנה". מופע  קצבי ושמח במיוחד לילדים, להורים ולסבא וסבתא כאחד. המופע יכיל שירים ישראלים לדוגמה שבט אחים ואחיות ובסוף את ההמנון. אי שם בג'ונגל ניכנס ל "יום בחיי" שבט 'מאסאנמה' הקדום ונקבל הצצה לאיך הם  צדים, מדליקים אש, איך הם מנקים את המערה שלהם והכי חשוב איך הם מגלים את הקצב! המופע משלב את סיפור ההישרדות של 'מאסאנמה' בג'ונגלים של אפריקה. 

איפה ומי:  12.12 - בית החייל תל אביב, 13.12 - חולון , 14.12 - נס ציונה, 15.12 - סמולארש אוניברסיטת תל אביב  

גילים: 3-12

מחיר:  119 שקל

פרטים נוספים: כרטיסים במשרד הכרטיסים איוונטים – בטלפון: 9066* ובאתר.


חתול במוזיאון

מה בתוכנית: הצטרפו לווינסנט החתול ומוריס העכבר כשהם יוצאים למסע מופלא, בו אומץ וחברות תופסים את מרכז הבמה. בין אמנות יקרת ערך וגנבים ערמומיים הם חוברים לחוליית חתולים מובחרת אשר שומרת על אוצרות האמנות של המוזיאון, כאשר יצירת המופת המפורסמת בעולם – המונה ליזה, נעלמת. בתושייה ובגבורה, וינסנט חייב להציל את המצב, להגן על כבוד המוזיאון ולזכות בליבה של קליאופטרה, חתולה מצרית יפיפיה. היכונו להרפתקה , מסמרת שיער! בהפצת סרטי פילמההאוס.

איפה ומתי: החל מה – 7 בדצמבר בבתי הקולנוע ברחבי הארץ

גילים: החל מגיל 5

כמה זה עולה: כמחיר כרטיס קולנוע

אטרקציות לילדים בחנוכה באזור הצפון

מאירים את מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה

מה בתוכנית: חג החנוכה הופך לחוויה מדעית מרתקת עם פעילויות וסדנאות ייחודיות, שיעוררו את סקרנותכם: מגלים את עולמו המרתק של האור - כיצד לפרק ולהרכיב אור, להכפיל צללים ואפילו לצבוע אש במגוון צבעים. בחדר הפלורסנטי, מחכה יצירה זוהרת עם ציור על קירות בעזרת פנסי U.V. ובנוסף התערוכה החדשה "נוסעים בזרם", שבמרכזה רכב חשמלי תלוי הפוך, המציע מבט ייחודי על חלקיו הפנימיים, עמדות אינטראקטיביות וסימולטור נהיגה. התערוכה מציגה את הקשר בין חברה, סביבה, תחבורה, ואנרגיה.

עוד במוזיאון התערוכה הקסומה "FOOL ME" –מדע פוגש קסם, החושפת את הסודות הכי שמורים של הקוסמים ואת המדע שמאחוריהם. בתערוכה סרטונים בלעדיים של אמן החושים נמרוד הראל וצוות מדעטק ועמדות אינטראקטיביות להתנסות בקסמים. כל זאת בנוסף לעשרות תערוכות קבע ומוצגים אינטראקטיביים, פארק מדע פתוח, מבוך מאתגר, חדר בנייה בלגו, ואזור התנסות לילדים הצעירים, המשלב משחק ולמידה מדעית-טכנולוגית.

איפה ומתי: מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה, במהלך כל ימי חג החנוכה בין השעות 10:00-17:00. שעות המופעים וההדגמות מתעדכנים באתר.

גילים: לכל המשפחה

כמה זה עולה: מומלץ לשריין מקומות ולרכוש כרטיסים מראש דרך האתר. לרגל המצב, מחיר כניסה 65 שקל לכרטיס. עד גיל 5 הכניסה חינם. תושבים שפונו מבתיהם בהתאם לרשימה באתר - ללא עלות.

פרטים נוספים: באתר.


חגיגאדא במוזיאון ינקו דאדא בחנוכה

מה בתוכנית: הצגות וסדנאות לכל המשפחה במוזיאון ינקו דאדא: שתי הצגות תיאטרון ינשוף של שושנה יערי: "הסופגניות של סבתא" ו"איתמר מטייל על הקירות". כמו כן, מעבדאדא מרחב יצירתי חוויתי וסדנה "לראות את האור" עם טליה רוטמן.

איפה ומתי: מוזיאון ינקו דאדא, עין הוד 12.12.23 עד 14.12.23 בשעות 10:00 – 14:00

גילים: 3-6.

כמה זה עולה: כרטיס יומי לכל משתתף (מעבדאדא, הצגה וסדנה): 55 -70 שקל

כרטיס יומי משפחתי (מעבדאדא, הצגה וסדנה; מבוגר + 2 ילדים): 150-190 שקל

 כרטיס להורה וילד לפעילות אחת: 55-70 שקל


"אור וגבורה ביערות קק"ל": טיול משפחתי לאור עששיות

מה בתוכנית: נצא להרפתקה ייחודית וחוויה שונה בערבי חג החנוכה. נטייל ביער בחשיכה לאור עששיות. נחוש ונלמד על חיי הלילה ביער (האם ער הוא, או שמא הולך לישון), נשמע סיפורי גבורה, נתרגש מאגדות וצ'יזבטים מרתקים אשר יילוו אותנו לאורך המסלול.

נשמע על היער, פיתוחו וחשיבות השמירה על יער נקי. נכיר את קק"ל ופעולותיה למניעת אש. נדליק נרות חנוכה ונקנח בתה צמחים טעים וחמים! משך הטיול כשעתיים וחצי.

איפה ומתי: יום ראשון, 10 בדצמבר 2023 בשעה 16:45. יום שלישי, 12 בדצמבר 2023 בשעה 16:45. יער אילנות

גילים: הסיור מתאים להורים ולילדים (מגיל 5)

פרטים נוספים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר.


נגיעות של אור - ימי החנוכה בזכרון יעקב

 מה בתוכנית: המועצה המקומית זכרון יעקב ועמותת גדעונים מזמינים אתכם להפוגה קצרה בזכרון יעקב הקסומה.

בימי החנוכה תוכלו להנות משפע פעילות הכוללת סיורים מודרכים ומומחזים, טיולי טבע, סיורי עששיות, הדלקת נרות באתרים מיוחדים ועוד.

 איפה ומתי: ברחבי זכרון יעקב. הסיורים מתקיימים לאורך כל החג החל מראשון 10/12/23 ועד שישי 15/12/23 .

כמה זה עולה: 15 שקלים לאדם. הסיורים ללא תשלום למפוני קו העימות ולתושבי זכרון יעקב.  

גילים: לכל המשפחה

פרטים נוספים: פירוט הסיורים, מיקומים ושעות יציאה באתר תיירות זכרון יעקב, בעמותת התיירות גדעונים 04-6398811 או 052-4342080


בית הצבעים של סאם חלבי

מה בתכנית: בית הצבעים של סאם חלבי בדליית אל כרמל- הזמנה לחוויה שמחה בצבעים, מרכז מבקרים לכל המשפחה, גלריית אומנות, מוזיאון הממוקם בכפר הציורי דאליית אל כרמל. זהו בית המשפחה המקורי של סאם חלבי, הבית בו גדל וצמח כילד עשירי אחרי תשע אחיות, במשפחה דרוזית מסורתית, הבית בו ניטעה בו לראשונה על ידי אימו, האהבה לאמנות, בו נהג להתבודד ולצייר מבוקר עד לילה, כשהחברה הדרוזית פחות קיבלה אמן דרוזי כמקצוע מכובד.

בהמשך לתערוכותיו בארץ ובחו"ל בשנים האחרונות, בהן יצר מיצגי ענק, הבנויים מציורים פנטסטיים מלאי מרקמי צבע עצומים – "בית הצבעים" מבטא המשך ישיר לאותה עשייה. כל קירותיו של המבנה המרהיב, 600 מ', על ארבעת הקומות שלו, נצבעו על ידי סאם חלבי במאות גווני צבע שהפכו אותו למעין פסל אדריכלי סביבתי, שכמוהו לא נראה עד כה בישראל.

במהלך חג החנוכה 7-15/12/23,  בימים א-ה', יערכו סיורים מודרכים לכל המשפחה בבית הצבעים וסדנאות צביעה על חנוכיות לילדים מגיל 4

איפה ומתי: בית הצבעים של סם חלבי-שכונת חלית עלי, דאליית אל כרמל.  7-15/12/23 בימים א-ה' ושבת 10-16:00, שישי 10-15:00

גילים: הסיור בבית הצבעים לכל המשפחה. פעילות לילדים מגיל 4

כמה זה עולה: 45 שקל לאדם / כרטיס משפחתי (עד 3 ילדים) - 110 שקל / מחיר מיוחד לחייל בשרות ולאזרח ותיק- 30 שקל לאדם.

לרכישת כרטיסים - http://samhalaby.co.il/ 

אטרקציות לילדים בחנוכה באזור המרכז

הצגות חנוכה של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער

מה בתוכנית: תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער חוזר לפעילות עם 28 הצגות לכל הגילאים לאורך ארבעה ימים  ובארבעה מקומות שונים במהלך חנוכה – מוזיאון ארץ ישראל, מוזיאון תל אביב לאמנות, בית החייל  והתיאטרון הקאמרי. בין ההצגות שיעלו בחנוכה – "כראמל", "פטר והזאב", "פיטר פן", "טרופותי", "היפה והחיה", "עלי באבא וארבעים השודדים", "מחסן השטוזים של דתיה" ועוד.

בנוסף לכל אלה, התיאטרון יעלה ב 16.12 במסגרת הצגות החנוכה גם הפקה חדשה בבכורה – "כראמל 2  ותעלומת הילד ויש" – קומדיית הרפתקאות מוסיקלית לילדים על פי סדרת הספרים המצליחה מאת מאירה ברנע גולדברג מאת שירילי דשא ובבימויו של עידו קולטון.

איפה ומתי: 13-16.12 במוזיאון ארץ ישראל, מוזיאון ת"א לאמנות, בית החייל תל אביב, התיאטרון הקאמרי תל אביב

גילים: מגיל שנה ועד 18, תלוי בהצגה הנבחרת.

כמה זה עולה: 40-95 שקל, הנחות למחזיקי דיגיתל.

פרטים נוספים: פרטים ורכישה באתר.


מאירים את חנוכה עם הצגות לכל המשפחה בתיאטרון המדיטק בחולון

מה בתוכנית: תיאטרון המדיטק חוזר לפעילות מלאה בחג החנוכה ויציג את מיטב הצגות האיכות: הפקות חדשות שעלו לאחרונה לצד קלאסיקות אהובות; בת הים הקטנה, הדבורה מאיה, שלושת המוסקטרים ועוד.

ההצגות שיעלו במסגרת שבוע ההצגות לילדים: "בת הים הקטנה" עיבוד חדש לאגדה האהובה מאת האנס כריסטיאן אנדרסן, "הדבורה מאיה" הצגת וידאו מוסיקלית על הדבורה האהובה בעולם, "אריה הספריה" מחזה על פי ספרה של מישל קנודסן, "מצחיק" הצגת יחיד אינטימית קורעת מצחוק, "דון קישוט" עיבוד חדש ומקורי לסיפור האהוב, "איינשטיין" על הילד שהפך למדען המפורסם בעולם, "דוקטור דוליטל" עיבוד חדש ומקורי לסיפור האהוב, "סיפורו של פרדיננד" על פי רב-המכר הקלאסי מאת מונרו ליף, "שלושת המוסקטרים" הצגה חדשה ומפתיעה על תופעת הבריונות והחרמות בבתי הספר, "פרפרים בבטן" הצגת יחיד מלאת קסם וללא מילים המשלבת מוסיקה, וידאו-ארט, אנימציה, בובות וצלליות, ״בוא אליי פרפר נחמד״ הצגה מוסיקלית עם שירי הילדות האהובים.

איפה ומתי: בין התאריכים ה-9 בדצמבר עד ה-16 בדצמבר, בתיאטרון המדיטק חולון - רח׳ גולדה מאיר 6, חולון

גילים: מגילאי שנתיים ומעלה – לכל המשפחה.

כמה זה עולה: 55 שקל במקום 75 שקל (45-50 שקל למנויים וועדים)


סינמטק תל אביב - פסטיבל תל אביב הבינלאומי ה-19 לסרטי ילדים וילדות

מה בתוכנית: לטובת הילדים והילדות יתקיים גם השנה פסטיבל תל אביב הבינלאומי ה-19 לסרטי ילדים וילדות של סינמטק תל אביב. הפסטיבל המתקיים מדי שנה בחג החנוכה, מביא למסך את מיטב סרטי הילדים מהארץ ומהעולם. השנה לאור המצב יתקיים הפסטיבל באופן היברידי וחלק מהסרטים יהיו זמינים לקהל בערוץ ה- VOD של הסינמטק. הפעילות תתקיים בהתאם להנחיות הביטחוניות המשתנות. 

התוכנית העשירה תתן דגש השנה על הנושא "סרטים בעקבות ספרים" ושלל הקרנות וסדנאות יתקיימו בנושא. הפסטיבל מתאים למשפחות ולילדים בכל הגילאים. 

במהלך ארבעת ימי הפסטיבל יתקיימו הקרנות טרום בכורה של סרטים מדובבים נבחרים, סדרות של 'כאן חינוכית' בהקרנות טרום בכורה בנוכחות היוצרים והכוכבים, הקרנות רגישות בשיתוף עם עמותת מקומות שמורים עבור קהל ממגוון נוירולוגי, הצגות ילדים, מפגשי אמן, סדנאות, שעות סיפור, חידונים ומשחק משימות משפחתי, עמדות יצירה, עמדות מסך ירוק והדלקת נרות קהילתית מדי יום!

איפה ומתי: 13 – 16 בדצמבר 2023, סינמטק תל אביב

גילים: מגיל 2 – 12 – תלוי בסרט ובתוכנית הנבחרת

כמה זה עולה: מחירים: 30 שקל לסרטים וכיתות אומן ו- 40 שקל להצגות ולסדנאות. מחיר סרטים אונליין 20 שקל.

לפרטים נוספים: עמוד הפסטיבל המרכז באתר סינמטק תל אביב


מחליקים מחושך לאור

מה בתוכנית: פעילות ספורטיבית ומהנה לכל המשפחה. במהלך החג יתקיימו מדי יום הופעות החלקה אמנותית. המתחם פועל על פי הנחיות פיקוד העורף, קיים מרחב מוגן בסמוך להיכל.כניסה אחרונה למשטח ההחלקה תתבצע כשעה לפני מועד הסגירה. חובה לשריין מקומות באתר היכל הקרח ולמלא אישור החלקה חד פעמי

איפה ומתי: 8-15.12, רח' מפרץ שלמה 1, פארק פרס חולון. ימים ראשון עד חמישי תתקיימנה הופעות החלקה אומנותית בשעה 13.00, ביום שבת ההופעה תתקיים בשעה 12.30

גילים: מאיזה גיל החל מגיל 5  

כמה זה עולה: 75 שקל ל-45 דקות – מגוון הטבות דרך ארגונים וחברות אשראי

פרטים נוספים:  לשעות פעילות ואישור החלקה באתר.


מופעי חנוכה לכל המשפחה באופרה הישראלית

מה בתוכנית: האופרה הישראלית מזמינה את הילדים וההורים במהלך חג החנוכה להפקות: "אליסה בארץ הפלאות" ו"מה עושות האיילות".

'אליסה בארץ הפלאות' - אופרה מאת דוד זבה ובבימויו של גדי שכטר המבוססת על הסיפור הקלאסי של לואיס קרול. אליסה נופלת לבטן האדמה ומגלה שלל דמויות ססגוניות ובהן הארנב הלבן, הכובען המטורף, הזחל המוזר, החתול צ'שייר וכמובן מלכת הלבבות שלא מוכנה להפסיד. את הדמויות האהובות והמוכרות של הסיפור יגלמו וישירו בעברית סולני וסולניות האופרה הישראלית. האופרה בליווי פסנתר.

'מה עושות האיילות'? – השירים מתעוררים לחיים על במת האופרה עם דני שהדמעות שלו בוכות מעצמן, מיכאל שהבטיח לבוא פעמיים ולא הגיע, הזברה שמסרבת להוריד את הפיג'מה, הסבון שלא הפסיק לבכות, אדון שוקו המשמח, הילדה שחולמת על כובע קסמים, וכמובן האיילות שחולמות בלילות. בביצוע זמרי האופרה הישראלית ובליווי פסנתר. בניהולו המוסיקלי של ערן זהבי ובבימויה של שירית לי וייס.

איפה ומתי: האופרה הישראלית, רח' שאול המלך 19, תל אביב.

גילים: מגיל ארבע ולכל המשפחה.

כמה זה עולה: 70 שקל לכרטיס.

פרטים נוספים: באתר.


חנוכה במוז"א: פעילויות לכל המשפחה בסימן אור וצל

מה בתוכנית: מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב, מציג שלל פעילויות לכבוד חג חנוכה

בין הפעילויות: פעילות אינטראקטיבית בתערוכה "צלם-שען", תיאטרון צלליות במופע מוזיקלי עם היוצרת טל בן-בינה, צלמניית מוז"א, הקרנות סרטים בפלנטריום, סיורים מודרכים בתערוכת עדות מקומית, ועוד.

בנוסף, יתקיימו הקרנות של סרטים בפלנטריום וכן סיורים למבוגרים בתערוכת עדות מקומית.

איפה ומתי: מיום שני, 11 בדצמבר ועד יום שבת, 16 בדצמבר,  מוזיאון ארץ ישראל תל אביב, חיים לבנון 2, תל אביב . מוזיאון ארץ ישראל עובד במתכונת מצומצמת בימים אלו ויש להתעדכן באתר ובערוצים השונים על שעות הפעילות.

גילים: גילאי 4 ומעלה.

כמה זה עולה:  ילד/ה 30 שקל, מבוגר - כלול בעלות הכניסה.


מפגש עם דני קרמן ואפרים סידון על הומור וספרי ילדים במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס

מה בתוכנית: המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס יקיים פעילויות לילדים ולכל המשפחה במהלך חג החנוכה שיאפשרו לקהל הרחב הפוגה קלה ואתנחתא בימים אלו

המאייר דני קרמן והסופר אפרים סידון ייפגשו לסדנת הורים וילדים, בה ידגימו ויספרו על מאחורי הקלעים של תהליך היצירה של ספרי ילדים.

איפה ומתי: המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, רחוב ויצמן 61 , חולון
יום שני | 11.12.23 | בשעה 11:00

גילים: לגילאי 8 ומעלה

כמה זה עולה: 40 שקל למשתתף בהרשמה מראש, עלות הסדנה כוללת סיור מודרך בתערוכות בשעה 10:30.


חנוכה באנו - מוזיאון העם היהודי

מה בתוכנית: הפעילות תתמקד בגלריית 'גיבורים' במוזיאון המציגה מגוון רחב של אישים ונשים יהודים.יות פורצי דרך בדרך אינטראקטיבית וחווייתית. הילדים.ות שיבקרו בגלריה במהלך חג החנוכה יקבלו הזדמנות לחקור ולהאיר את התכונות השונות שמשקפות גבורה על פניה השונות ואת החיבור האישי של הילדים והילדות לאחת התכונות הללו. בין התכונות שיעמדו במוקד הפעילות- התמדה, אמונה בעצמי, יצירתיות, רגישות לאחר ונוספות.

בביקור בגלריה הילדים יקבלו הדרכה מקדימה וערכה ייעודית ויוכלו למצוא את האישים שמייצגים את התכונה הקרובה לליבם . בסוף הביקור תערך סדנת יצירת נרות.

המבקרים מוזמנים לסייר בנוסף בתצוגת הקבע במוזיאון. כמו כן, למשפחות עם ילדים המוזיאון מציע מפה ובה המוצגים המותאמים לילדים המאפשרת קיום סיור עצמאי בין הגלריות השונות.

איפה ומתי: 10-14 בדצמבר שעות 10:00-17:00. אנו – מוזיאון העם היהודי, קמפוס אוניברסיטת תל אביב.

גילים: ילדים בגיל 6 – 12. 

כמה זה עולה: 52 שקלים. כרטיסים מוזלים בוועדים ומועדונים.

פרטים נוספים: באתר.


התערוכה KLIMT של האומן גוסטב גוסטב קלימט

מה בתוכנית: מעל 200 מיצירותיו של קלימט מוצגות בתערוכה באופנים שונים, אומנות דיגיטלית בהקרנה ב 360 מעלות, יצירות המופת של גוסטב קלימט ושלבים רבים בחייו מוצגים באנימציה עם אפקטים מיוחדים יחד עם מיצג תלת מימד של ציור הנשיקה המפורסם, מנהרת זהב שבתוכה היצירות המוכרות ביותר שלו, מתחם מציאות מדומה (VR), מסע של 10 דקות המתעד את הקריירה שלו, ממעצב פנים לעידן הזהב, מתחם חלל SKETCH AND POST בו יוכל הקהל לצבוע את ציוריו של האמן כפי שירצה ולהפיח בהם חיים חדשים, ואז לראות אותם 'מונפשים' בהקרנה על קיר שלם גדול.  איפה ומתי: במתחם THE CUBE' חולון חמישי ושבת בין השעות 10:00 - 19:00 שישי בין השעות 9:00 - 15:00 

גילים: החל מגיל 3  

כמה זה עולה: מחיר למפוני עוטף ישראל בהצגת ת.ז 49 שקל, מחיר מלא: 149 שקל.

פרטים נוספים: באתר.


חנוכה במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט

מה בתוכנית: במהלך חנוכה יוכלו המבקרים להגיע למוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט וליהנות ממגוון התצוגות. כמו גם מהתערוכה החדשה, HERE BE DRAGONS של האמנית נבט יצחק. בנוסף מסדנאות "חקרטבע" מיוחדות ומתאימות מגיל 6 ומעלה, וממשחקיה: חדר משחק וגילוי לפעוטות ולהורים, שבו אפשר לחקור מוצגים, לשחק וליהנות, או לנצל את המרחב והמחצלות למנוחה קצרה. במשחקיה ארבעה משחקים שונים, שפותחו ועוצבו במיוחד על ידי צוות אגף החינוך ותקשורת מדע של המוזיאון. 

איפה ומתי: מוזיאון הטבע, קלאונזר 12 תל אביב, יום ראשון, 10.12,  10:00 - 15:00 ימים שני - חמישי ושבת 10:00 - 18:00, שישי 10:00 - 14:00

גילים: מומלץ מגיל 4 .

כמה זה עולה: 35 שקל לכרטיס, עד גיל 5 כניסה חינם בהרשמה מראש

לפרטים נוספים: באתר.


סיור עיר עולם ותיירות של עיריית תל אביב יפו בנושא בתי כנסת וחנוכיות בשכונת התקווה

מה בתוכנית: סיור ייחודי של עיר עולם ותיירות של עיריית תל אביב יפו במסגרתו ייקחו המשתתפים חלק בחגיגות החנוכה של שכונת התקווה. ייהנו מאמנות יודאיקה, וישתתפו בהדלקת נרות בבתי כנסת ממגוון עדות, יטעמו סופגניות מתוצרת מקומית, וישמעו על קרב מעטים מול רבים שהתחולל בשכונה בימים ההם של מלחמת השחרור. הסיור מלווה בקטעי מוזיקה.

איפה ומתי: שכונת התקווה, יום חמישי, 14 בדצמבר, 19:00

גילים: החל מגיל 10

כמה זה עולה: 70 שקל

פרטים נוספים: באתר.


תערוכת אור גדול בנמל יפו למען יישובי העוטף

מה בתוכנית: בתערוכת "אור גדול" יציגו כ-70 אמניות ואמנים, חלקם מיישובי העוטף ויישובי הצפון המפונים, את יצירותיהם בהשראת אירועי ה-7 באוקטובר. התערוכה אותה אוצרת טלי בן סירא תתקיים ביוזמת נמל יפו המתחדש בניהולה של חברת אתרים ועיריית תל - אביב -יפו ובשיתוף תנועת "דרכנו". ההכנסות ממכירת היצירות יועברו לשיקום העוטף בדגש על מוסדות ומיזמי תרבות ואמנות וכן, ליוצרים עצמם.

בין האומנים שייקחו בה חלק: ציבי גבע, סיגלית לנדאו, דודו גרשטיין, זיוה ילין, אלון קדם, כרמל אילן, חיה גרץ, אריק בוקובזה, זיו קורן, דנה נחמד, צורי גואטה, דבורה מורג, איתן ויתקון, גידי רובין, נטע הררי, אור יוגב, רעות אסימיני ועוד.

במהלך ימי החנוכה תתקיים תוכנית מיוחדת לילדים ולכל המשפחה עם מגוון רחב של פעילויות בין היתר הדלקת נרות חנוכה, מופעי מוזיקה בהשתתפות אמנים מובילים, חנות פופ אפ למיזמי עיצוב ואומנות שיצרו אמנים ומעצבים מובילים ועוד.

איפה ומתי: מחסן 2, נמל יפו, 7-23 בדצמבר. א'- ה' 17:00-22:00, שישי 10:00-15:00, שבת 10:00-22:00

גילים: החל מגיל 3

פרטים נוספים: באתר.


מסע גיבורות לזכרן של נויה דן ורות פרץ ז"ל

מה בתוכנית: עמותת איתן כל אחד יכול המסייעת בשגרה לצעירים עם צרכים מיוחדים באמצעות אימוני כושר מעצימים תקיים לכבוד חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות מסע אלונקות לזכרן של נויה דן ורות פרץ ז"ל, צעירות עם צרכים מיוחדים שנרצחו ב-7 באוקטובר.

במסגרת מסע האלונקות שיתקיים בפארק הירקון בתל אביב ייקחו חלק מתאמני ומאמני איתן עם צרכים מיוחדים. כמו כן, בסיום המסע תקיים הדלקת נר שני של חנוכה.

איפה ומתי: יום שישי, 8 בדצמבר מתחם המגדלור, נמל תל אביב

גילים: לכל המשפחה

פרטים נוספים: באתר.


חנוכה במוזיאון אגם ראשון לציון

מה בתוכנית:  תיאטרון הקרון מציג: מעשה בעולם. פינגווין שובב עובר איתנו מסעות בדרך הביתה. תיאטרון בובות ייחודי המתרחש על הגוף, בשילוב ריקוד, מוסיקה ומסע בעולמות מופלאים. כ-45 דקות

איפה ומתי: מוזיאון אגם ראשון לציון, מיש"ר 1, ראשון לציון. שבת ה-16 בדצמבר בשעה 12:00

גילים:  3-8.

כמה זה עולה: 35 שקל לכרטיס.


חנוכה במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

מה בתוכנית: אמנות מקרוב – מפגש משפחות עם צרכים מיוחדים. נציץ לעולם האיור דרך סיור פעיל והכרות עם היצירות במוזיאון ונמשיך לפעילות יצירתית בסדנאות מוז"ה בהשראת התערוכה.

איפה ומתי: מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, יום שני ה-11 בדצמבר בשעה 16:30

גילים: הפעילות מיועדת לילדים בגילאים 4-12 ולמלווה מבוגר (כל ילד חייב במלווה מבוגר)

כמה זה עולה: 30 שקל לילד/ה, כניסת הורה בהרשמה מראש ללא תשלום.

פרטים נוספים: יש לרכוש כרטיסים מראש, מספר המקומות מוגבל


מוזיאון הילדים הישראלי בחולון

מה בתוכנית: מוזיאון הילדים הישראלי בחולון מציע יחד עם חמ"ל האיורים, פעילויות מיוחדות העוסקות בגבורה ואור, תערוכת "אסקפיזם" וסדנאות יצירה ייחודיות. לצד המסלולים, הפעילויות וההרפתקאות האהובות והמוכרות במוזיאון הילדים הישראלי.

איפה ומתי: מיום שני, 11 בדצמבר ועד יום חמישי, 14 בדצמבר,  מוזיאון הילדים הישראלי, חולון

תאריכי הסדנאות:

11.12 - סדנת חותמות סול בנושא "אור וגבורה" עם מאיה לוי 10:00-12:00
12.12 - סדנת ציור בצבעי מים ושעווה בנושא "מפיצים אור" עם איילת רזיאל 10:00-12:00
13.12 - סדנת מגזרות נייר בנושא "הגיבור/ה שלי" עם ליהי אופיר 10:00-12:00
14.12 - סדנת מגזרות נייר בנושא "הגיבור/ה שלי" עם שירי אלגור 11:00-13:00

גילים: גילאי 4 עד 120.

כמה זה עולה:  עלות הסדנאות – 15 שקל למשתתף

עלות כניסה למסלולי המוזיאון הקבועים -  68 שקל


הפילהרמונית לילדים - קונצרט הקוסם מארץ עוץ

מה בתוכנית: הפילהרמונית הישראלית תקיים קונצרט חנוכה מיוחד לילדים של הקוסם מארץ עוץ. אנו מאמינים שלאגדות ולמוזיקה יש יכולת מופלאה לעודד ולחזק ומזמינים אתכם להצטרף אלינו, בנר רביעי של חנוכה, לקונצרט מיוחד המשלב סיפור אהוב עם מוזיקה נהדרת. בסיום הקונצרט נאכל סופגניות ונחלק הפתעות לילדים.

בקונצרט יבוצעו יצירות מאת דיקא, מוסורגסקי, ג’ון ויליאמס ועוד. מנצח הקונצרט הוא גיא פדר, השחקנים הם שי המבר ובן פרי, בהשתתפות רקדניות ממגמת המחול בקמפוס אריסון לאמנויות, תל אביב. על הכתיבה והבימוי אחראיים הדס קלדרון ועודד אהרליך, ארז שוורצבאום הוא מעצב הוידיאו ונטע רוטנברג אחראית על הכוריאוגרפיה.

איפה ומתי: יום ראשון, ה-10.12.23 בשעות 13:30 ו-11:00 (בשעה 11:00 מספר המקומות מוגבל). היכל התרבות בתל אביב

גילים: הקונצרט לגילאי שש ומעלה

כמה זה עולה: 65 לילד, 130 למבוגר. משפחות שפונו מדרום וצפון הארץ מוזמנות לקונצרט ללא עלות בהרשמה מראש בטלפון 3766*.


מוזיאון האשליות – חוויה שחובה לראות

מה בתכנית: המוזיאון מציע למבקרים עשרות אטרקציות שונות ומגוונות שיפעילו את המחשבה ויעוררו את הדמיון: אשליות גובה, אשליות היפוך, אשליות עיוות הנוצרות באמצעות מראות, אשליית אינסוף, אשליות אופטיות, הולוגרמות, אשליית ריחוף המדמות העדר כוח משיכה, קליידוסקופ, אביזרים בהם יש "טוויסט" מסוים ועוד.

 

מתי: ראשון עד חמישי 9:00-21:00 שישי 9:00-16:00  שבת 9:00-19:00

איפה: נמל תל אביב, מתחם צפוני, ביתן 26.

גיל: החל 4

כמה זה עולה: 99 שקל ומבצעים בועדי עובדים וכרטיסי אשראי

לפרטים: אתר המוזיאון www.musueumofillusions.co.il


מחזמר הקוסם בעיר רחובות

עיריית רחובות, החברה העירונית ובימת הנוער רחובות הרימו הפקת מחזמר ססגוני במיוחד - "הקוסם"

מה בתכנית: מחזמר "הקוסם" המבוסס על הסיפור הקוסם מארץ עוץ

מתי ואיפה: ימים שבת עד שישי  | 9-15.12.23 | בית העם רחובות, רחוב יעקב 48

כמה עולה: 20 שקל לילד/ למבוגר.

גילים: מגיל 4 ומעלה

להרשמה ופרטים נוספים: היכנסו ללינק הבא


חנוכה בתיאטרון בית ליסין עם ההצגה "המלאך"

מה בתוכנית: הצגה מוזיקלית מלאת הפתעות לכל המשפחה, מאת אפרים סידון ובבימויה של ציפי. כולנו היינו פעם מלאכים קטנים בשמים, עד שהמלאך הממונה החליט להפוך אותנו לבני אדם ולשלוח אותנו אל האדמה. אבל מה קורה כשמלאך בורח מן השמים ומגיע לכדור הארץ לפני שהפך לתינוק?

איפה ומתי:

ראשון 10/12, 17:00, תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר.

שני 11/12, 11:00, תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר.

שני 11/12, 16:00, תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר.

שלישי 12/12, 11:00, תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר.

שלישי 12/12, 16:00, תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר.

גילים: 4-12.

כמה זה עולה: 49-75 שקל.


קרקס פלורנטין מציג את SUPER HERO

מה בתוכנית: מיטב קטעי הקרקס מהעולם על במה אחת נודדת ברחבי ישראל. הקרקס בשיתוף פעולה עם משרד התרבות האוקראיני והוא חלק מ National circus of Ukraine.

במאי המופע ניר דב קפלן אומר כי הוא מבקש להקדיש את הקרקס לזכרו של הצנחן סמ"ר שחר פרידמן שנפל בקרב בעזה והותיר בצוואתו מורשת של שמחה ואושר. "תחייכו, תעריכו את הדברים הקטנים- טבע ומוזיקה. תהיו פתוחים, תאהבו את עצמכם ותהיו טובים לעולם", שחר פרידמן ז"ל 

איפה ומתי: בית החייל תל אביב, שבת 9/12 בשעות 10:30, 12:45, 16:00

היכל התרבות פתח תקווה יום ראשון 10/12 17:30 

היכל התרבות נס ציונה יום שני 11/12 17:30

גילים: מתאים לגילאי שנתיים ומעלה, לקטנים וגדולים. כל גיל צריך בכרטיס

כל ילד יקבל במתנה משחק קופסא של סולמות וחבלים לזכרו של סמ"ר שחר פרידמן ז"ל

בכל מופע תינתן הטבה 100 כרטיסים בחצי מחיר לילדי העוטף ולילדי הדרום והצפון אשר פונו מבתיהם

כמה זה עולה: ₪ 59.50 ₪ 119.00 מכירה מוקדמת כרטיס - כניסה ישראכרט-1+1 ב 119 ש"חMAX - קופון 55 ש"ח הנחה לכרטיס מזרחי טפחות - כרטיס ב-39 ש"ח אמריקן אקספרס - 1+1 ב 119 ש"ח Poalim Wonder - כרטיס ב-55 ש"ח + נקודות

אטרקציות לילדים בחנוכה באזור ירושלים

החופש ליצור: חנוכה במוזיאון המדע

יריד ייצור דיגיטלי, ניסויים מדעיים באש, סדנאות הדגמות ועוד. בואו לשוטט בין דוכנים אינטראקטיביים המכילים מוצרים שיוצרו בטכנולוגיות דיגיטליות מגוונות. הדפסות תלת מימד, בגדים שנעשו במדפסות, מודל מדויק של פסל של נפרטיטי כפי שהוא מוצג במוזיאון ברלין, חוסם עורקים שנשלח כקובץ לטובת חיילים אוקראינים, תוכלו להפוך נוזל למוצק בלחיצת כפתור ולחתוך בלייזר פיאט בד שתעצבו בעצמכם ועוד.

בנוסף, הדגמת אש לכל המשפחה עם שלל ניסויים מדעיים ומדליקים שיחברו בין אש לחומרים כימיים, סדנת בנייה של גליל קסם החושף מאילו תבעים מורכב האור, והדגמה של עשרת הדרכים לשכפול מפתח.

איפה מתי: חנוכה, 8-15 בדצמבר, מוזיאון המדע ירושלים

גילים: 3 ומעלה.

כמה זה עולה: 45 שקל, לתושבי היישובים המפונים הכניסה ללא עלות בהצגת תעודת זהות.


Magic Kass פארק השעשועים המקורה

מה: המבקרים בפארק השעשועים בחנוכה ייהנו מ 15 אטרקציות ומופע אשליות במחיר של כרטיס אחד, ושימוש במתקני הפארק ללא הגבלה. בין האטרקציות: מתקני אקסטרים ייחודיים כגון, Looper, Sky Tower, Air Race וה-Discovery 360 לצד בראשית, רכבת הרים חיצונית בגובה של למעלה מ-20 מטר, הממוקמת על גג המבנה, פיראטוס (mini ship), ספיידר (mini swing) וזאת לצד מבוך מראות באורך של כ-100 מ', המכיל 18 פיתולים. המבוך מורכב ממספר דרכים רצופות ובתוכן עשרות השתקפויות, ו - "Magic Ghost" – מבוך אימה חדשני וייחודי באורך 120 מטר, המכיל בתוכו אביזרים ואלמנטים מעוררי אימה ופחד.

איפה ומתי: 10-14.12 ראשון – חמישי בין השעות 11:00-19:00, הדקלה 6, מישור אדומים

גילים: לכל הגילים, עלייה למתקנים על פי גובה

כמה זה עולה: מחיר כניסה הכולל כרטיס משולב למופע ושימוש במתקני הפארק ללא הגבלה – 99 שקל. במכירה מוקדמת ברכישה דרך האתר עד גמר המלאי, ו- 125 שקל במכירה בקופות.


חנוכה 2023 בבית אבי חי

מה בתוכנית: בית אבי חי מזמין משפחות וילדיהם לקחת חלק בשלל פעילויות, שיתקיימו במהלך חג החנוכה: הצגות, מופע מוזיקלי ומופע סיפור, לצד פעילות יצירה. האירועים יתקיימו במבנה מאובטח ובסמוך למרחב מוגן, בהתאם להנחיות פיקוד העורף. משך הפעילות כשעתיים: שעה מופע ושעה של פעילות ייעודית לחג.

איפה ומתי: בית אבי חי, רחוב המלך ג'ורג 44 ירושלים, בתאריכים 10,11 ו-13 בדצמבר החל מ14:00.

גילים: גילאי 5 ומעלה.

כמה זה עולה: חינם.

פרטים נוספים: ההשתתפות חופשית בהרשמה מראש באתר כאן.


"פלאי ספרים" – חנוכה למשפחות בספרייה הלאומית

מה בתוכנית: במהלך חג החנוכה תפתח לראשונה לקהל הרחב את תערוכת הקבע "אוצר מילים", שבה מוצגים ספרים עתיקים בכתב יד, עותק של התלמוד המודפס הראשון, כתבי יד של  מיטב היוצרים והחוקרים  כגון ש"י עגנון, דויד גרוסמן , ישעיהו לייבוביץ, חנה סנש, הרב קוק ורבים נוספים. כן מוצגים ספרי מסעות דיגיטאליים חדשניים המביאים באופן חוויתי מסעות קדומים לארץ ישראל. הביקור בתערוכה נעשה בליווי חוויה קולית.

בנוסף, תקיים הספרייה לאורך כל החג פעילות נוספת למשפחות ולילדים בגילאי 6-12 סדנאות יצירה בנושאים שונים מעולמות התוכן של חג החנוכה והספרייה, ובהן: הכנת "ספר פלא" – שבו הילדים יוכלו לכתוב ולצייר על חוויותיהם בספרייה הלאומית; סדנת "הכי הכי" - היכרות עם הספרים הכי גדולים, הכי קטנים והכי מעניינים בספרייה; "פלאי ספרים" – פעילות חנוכה למשפחות בספרייה ועוד.

איפה ומתי: פעילות חנוכה בספרייה הלאומית תתקיים בכל ימות השבוע (15-10 בדצמבר) בין השעות 9:00 – 18:00.

גילים: הפעילות מותאמת לגילאי 6-12

כמה זה עולה: 40 שקל להורים ולילדים. הנחות מיוחדות לסטודנטים, גמלאים, אנשים עם מוגבלות ועוד. לתושבי עוטף עזה ויישובי גבול הצפון – ההשתתפות ללא תשלום.


חנוכה במגדל דוד מוזיאון ירושלים

מה בתוכנית: בחנוכה הקרוב מגדל דוד מוזיאון ירושלים מציע שבוע מלא בפעילויות לכל המשפחה: משחק ניווט ומשימות במצודה ובגלריות, סיורים בעקבות החשמונאים וסיפור חנוכה, ועמדת תחפושות ויצירה שיתקיימו מדי יום בחנוכה בין השעות 10:00 – 16:00

בנוסף, יתקיימו סיורי החנוכיות של מגדל דוד -  "להאיר את העיר" סיורים חווייתיים למשפחות באווירה החגיגית של חנוכה, בין חנוכיות, גבורות, ניסים ונפלאות. הסיורים יתקיימו בנחלאות, בזכרון משה וברובע היהודי. כמו כן המוזיאון מציע גם סיורי עששיות לכל המשפחה, בהם יגלו את סודות המצודה העתיקה בעקבות סיפור חנוכה. כולל חידון ומשחקים, הדלקת נרות משותפת וסופגניות.

איפה ומתי: מגדל דוד מוזיאון ירושלים ובנקודות נוספות בעיר, במהלך ימי החנוכה בין השעות 10:00 – 16:00. סיורי החנוכיות וסיורי העששיות מתקיימות בימים שונים ויש להתעדכן באתר המוזיאון

גילים: החל מגיל 3 – תלוי בפעילות

כמה זה עולה: בין 65 – 20 שקל. תלוי בפעילות.

פרטים נוספים: באתר או בטלפון 2884*


חג של אור במרכז מורשת בגין בירושלים – חוויה מוארת לכל המשפחה

מה בתוכנית: מרכז מורשת בגין בירושלים מזמין אתכם להגיע עם המשפחה בימי החנוכה וליהנות מסיורים תיאטרליים ומוזיקליים בנוף הירושלמי, לצעוד בעקבות גיבורים, לשיר את שירי החג האהובים, לשמוע על סיפורי הגבורה מימי החשמונאים ועד ימינו וליהנות מביקור חוויתי במוזיאון בגין בעקבות מסע חייו של ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל.

איפה ומתי: מרכז מורשת מנחם בגין רחוב ש.א נכון 6, ירושלים | 14-10 בדצמבר, כ"ז בכסלו עד ב' בטבת 

גילים: מגיל 8 ומעלה

כמה זה עולה: החל מ-10 שקל למשתתף | כל הפעילויות בהרשמה מראש

פרטים נוספים: באתר.


"מחפשים חשמונאים בגבעות מודיעין"

מה בתוכנית: טיול משפחתי מיוחד בו ננסה לגלות איפה באמת היו המכבים ממשפחת החשמונאים. נצלול להיסטוריה ונטייל במקומות בהם ככל הנראה ביקרו גם החשמונאים.

הטיול משלב נסיעה ברכבים פרטיים וסיורים קצרים.

איפה ומתי: יום שני, 11 בדצמבר 2023 בשעה 9:30. יער בן שמן והסביבה. משך הטיול שלוש וחצי שעות.

גילים: לכל המשפחה

פרטים נוספים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט


גיבורים בזמן הזה באתר מורשת לאומי גבעת התחמושת

מה בתוכנית: פינות יצירה, סדנאות להכנת חנוכיות, מגני דוד וחרבות אור, פינות איפור, הצגה "הכל במזוודה", והדרכות מרתקות במוזיאון ששת הימים לגילאי 12 ומעלה.

איפה ומתי: 10/12-14/12 בין השעות 10:00-16:00

גילים: לכל המשפחה

כניסה: 20 שקל

כרטיס משפחתי (ל-5 אנשים) 80 שקל

כניסה חופשית לתושבי הדרום והצפון


סודות ואורות מתחת לחומות

מה בתכנית: חזיון אורקולי לכל המשפחה במערת צדקיהו. תעלומה בת אלפי שנים במערת המסתורין. החיזיון האורקולי החדש – "סודות מתחת לחומות" - לוקח אותנו למסע בזמן, אל תקופת בית ראשון, האגדות והמיתוסים של תקופת בית שני ואל עוד סודות רבים הקשורים במערה המסתורית. מערה צדקיהו הענקית בממדיה והמפתיעה בייחודה נחפרה מאז העת העתיקה בידי אדם לאורך כ-250 מטר עמוק מתחת לסמטאות השוקקות של העיר העתיקה. בחפירות במערה התגלו גם מטבעות מהתקופה החשמונאית, וההערכה כי המערה-מחצבה היתה בשימוש בתקופה החשמונאית.

איפה ומתי: מערת צדקיהו, רח' סולטן סולימאן, ירושלים, בתאריכים: 7, 10, 11, 12, 13, 14 בדצמבר, 2023, כ"ד כסלו, כ"ז כסלו-ב' טבת, תשפ"ד, כל שעה עגולה בין השעות 12:00-15:00 (סיום ב-16:00).

גילים: החל מגיל 7

כמה זה עולה: 35 שקל למבוגר, 25 שקל לילד/גימלאי/חייל


חנוכה בגן החיות התנ"כי

מה בתוכנית: האכלות והעשרות מודרכות במגוון התצוגות, כל יום החל מהשעה 10:00. הפעילויות מתקיימות, בין היתר, בתצוגת הפילות, השימפנזים, הפינגווינים, האורנג אוטנים, הג'ירפות ועוד.

בכל יום החל מהשעה 11:00, בכל שעה עגולה, מתקיימת פעילות מודרכת ב"בבית-חי"- היכרות מקרוב עם בעלי חיים קטנים ומקסימים, ביניהם צבים, צ'ינצ'ילות, חרדונים ועוד.

איפה ומתי: ימים א-ה' ושבת 16:30-09:00

שישי 16:00-09:00  

כניסה אחרונה עד שעתיים לפני סגירת הגן.

גילים: החל מגיל שנתיים.

כמה זה עולה: מבוגר 68 ₪

ילד(מגיל 3-18) 52 ₪

שוטר, סטודנט, חייל, אזרח ותיק (בהצגת תעודה)  52₪

אנשים עם מוגבלות - ילד או מבוגר (בהצגת תעודה) 35 ₪

פרטים נוספים: להבטחת הביקור יש להזמין כרטיסים מראש באתר גן החיות: www.jerusalemzoo.org.il

מומלץ להתעדכן טרם הביקור באתר האינטרנט וברשתות החברתיות על מנת לוודא שלא חל שינוי בפתיחת הגן בהתאם להנחיות פיקוד העורף.


חנוכה באקווריום ישראל

מה בתוכנית: פעילות ייחודית בכיתת הלימוד שם ניתן יהיה לצפות במדוזות צעירות ובבקיעת סרטנים קטנטנים בבינוקולר. בנוסף פעילות חוש מישוש.

בחשיפה ראשונה - הצצה אל העבודות על שלד לוויתן המצוי, באורך 17 מטרים, שנחשף לפני כחצי שנה בחולות ניצנים וצפוי להתלות בשנה הקרובה באקווריום.

איפה ומתי: ימים א-ה' ושבת 16:30-09:00

שישי 16:00-09:00 

כניסה אחרונה עד שעתיים לפני סגירת האקווריום.

 גילים: החל מגיל שנתיים.

 כמה זה עולה: מבוגר 62 שקל

                     ילד 51 שקל

 פרטים נוספים: להבטחת הביקור יש להזמין כרטיסים מראש באתר אקווריום ישראל: www.israel-aquarium.org.il

מומלץ להתעדכן טרם הביקור באתר האינטרנט וברשתות החברתיות על מנת לוודא שלא חל שינוי בפתיחת האקווריום בהתאם להנחיות פיקוד העורף.

אטרקציות לילדים בחנוכה באזור הדרום

ניצחון האור בלונדע מוזיאון הילדים של באר שבע - מאירים את החג ביחד

מה בתוכנית: פעילות משפחתית, חווייתית ומעשירה, שמלמדת את סיפור החג וניצחון האור על החושך באמצעות משחק והנאה, הכוללת משימות משפחתיות ברחבי המוזיאון, פינת יצירה ייחודית לקטנים ולגדולים, הדלקת נרות חגיגית בכל יום, חצר משחקי רצפה משפחתיים ושמונה מרחבי ידע, בהם למעלה מ-50 מתקנים אינטראקטיביים ייחודיים. המוזיאון הוא מתחם חווייתי והתנסותי רב גילאי, המעוצב כעולם הילדים, והפעילויות בו מותאמות ללמידה באמצעות משחק עצמאי ומשותף, ומקנות מיומנויות מותאמות גיל.

מומלץ להצטייד בגרביים – הכניסה למקום ללא נעליים.

איפה ומתי: לונדע, מוזיאון הילדים של באר שבע ע"ש ג'ק, ג'וזף ומורטון מנדל, רחוב דוד הראובני 25, באר שבע. במהלך חנוכה 9:30 עד 17:30 ובשישי עד 14:00.

גילים: לכל המשפחה

כמה זה עולה: כרטיס החל מגיל שנתיים: 57 שקל.

פרטים נוספים: מומלץ להזמין מראש דרך האתר.


ניצחון האור על החושך בצריף בן גוריון

מה בתוכנית: בצריף בן-גוריון, יתקיימו סיורים מיוחדים שיעזרו להאיר את הסמלים המאחדים מביתו במדבר של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל. בכל שעה עגולה, יוחשך צריף המגורים של פולה ודוד בן-גוריון והמבקרים בסיורים המודרכים יקבלו עששיות. באמצעות העששיות יוכלו להציץ ולהכיר את דמותו, אישיותו ואורח חייו של בן-גוריון.

בין החפצים הנמצאים בביתו ישנן חמש חנוכיות. בין החנוכיות המוצגות ניתן למצוא חנוכיה המנגנת את המנון המדינה, "התקווה" וחנוכייה שעליה קנים בצורת המכבים. במתחם מגוון תצוגות אינטראקטיביות בנושאים ציונות, הנגב, צבא העם והחברה הישראלית.

איפה ומתי: צריף בן גוריון בשדה בוקר בימי חופשת חנוכה מהשעה 10 ועד 15 בכל שעה עגולה.

גילים: מגיל 3.