הסרטון שתיעד את האירוע האלים שהתרחש בגן המשחקים באשדוד זיעזע רבים. חבורת נערים התפרעה במקום ואחד הנערים התנגש בפעוטה, בתה של אורלי בן שושן, וזו נפלה על הרצפה. בעקבות כך התפתח עימות בין בן שושן ואחותה אתי מויאל לבין חבורת הנערים.

ליאל אלישע בת ה-12 ניגשה אל השתיים וביקשה סליחה בשמם, אלא שאז סטרה לה מויאל בחוזקה. המשטרה עיכבה לחקירה את השתיים בחשד לאיום ותקיפה, הן נחקרו באזהרה ושוחררו בתנאים מגבילים. בעוד שליאל טוענת כי בסך הכל ביקשה להשכין שלום ולהתנצל, האחיות טוענות כי היא התגרתה בהן ואיימה עליהן.

"אני ואחותי ירדנו עם הילדים לשחק בפארק שממש מתחת לבית שלי. הגיעה לשם קבוצת נערים שהתנהגו כמו בריונים, בפראות", תיארה בן שושן בשיחה עם נסלי ברדה ב"חדשות הבוקר", "הם בעטו, דחפו אחד את השני ובעטו בכדור, ומהעוצמה הבת שלי נפלה לרצפה. הם דחפו אחד את השני על הבת שלי, ובזמן שהיא הייתה על הרצפה מבוהלת ובוכה שני נערים שכבו מעליה. התעללו לי בילדה".

"רציתי להוריד אותם מעליה ולבדוק מה קורה", המשיכה בן שושן, "הם לא התנצלו, אפילו בסרטון הערוך לא שומעים לשנייה את המילה 'סליחה'. הם אמרו לי, 'אז מה אם הילדה שלך נפגעה? מה את מתכוונת לעשות?".

ועדיין, איבדתן שליטה. סטירה לילדה בת 12.
בן שושן: "מה שרואים בסרטון זה לגמרי לא יפה ולא מוצדק, לא פותרים אלימות באלימות, אבל אני אם חד הורית ושומרת על הבת שלי כמו לביאה. ראיתי פגיעה בבת שלי שנמשכה באלימות ובאיומים. ליאל דאגה להגיד לי כל רגע, 'אבא שלי יבוא אלייך לשבור לך את הרגליים'. נאמרו שם דברים לא פשוטים ולא קלים, קללות נגדי ונגד תינוקת קטנה שאין לה את היכולת להגיב".

גרסתה של ליאל שונה. "חברים שלי ואני שיחקנו משחק בינינו. אחד החברים דחף את החבר השני שהתנגש בילדה בטעות", טענה ליאל, "היא כנראה נפלה, האמא הסתובבה וראתה את זה והתחילה להתלהם. באתי לבקש סליחה וקיבלתי קללות ודחיפות. כן, החברים השתוללו קצת - אבל זה לא מצדיק את מה שאני קיבלתי".

האמהות שתקפו בת 12 בגן השעשועים מדברות (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12)
ליאל אלישע | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת12

אמא של ליאל, לוסי, הכחישה את הטענה כי בתה איימה על האחיות: "מי שמכיר אותי ואת המשפחה שלי יודע שהילדה שלי לעולם לא תתנהג בצורה כזו ולעולם לא תתבטא בצורה כזו. היא באה להשכין שלום, למנוע את השתלשלות העניינים ולהתנצל, היא ניסתה להגן על החברים שלה ולקחת אחריות על דבר שהיא בכלל לא עשתה. על זה היא קיבלה הפוך ממה שהיא הייתה צריכה לקבל".

אתי, אולי זאת הזדמנות לעשות סולחה ולהתנצל?
מויאל: "ביקשתי סליחה, גם מהאמא וגם מהאבא, והם עדיין מעלים פוסטים שמעוררים את הסערה שוב ושוב. אנחנו עדיין מקבלות קללות ואיומים על הילדים שלנו. חשבתי לסיים את זה, אבל הם פשוט ממשיכים".
בן שושן: "אני ספגתי אש יותר מכל אחד אחר. הפכתי להיות הדבר הכי מדובר שיש בימים האלה. אני מקבלת איומים מהחברים של ליאל וגם מהמשפחה שלה".

עורך הדין יניב טל שמייצג את משפחת אלישע הודיע כי בכוונתם להגיש תביעת נזיקין אזרחית: "מדובר בתקיפה חמורה כנגד קטינה בת 12 ללא הצדק סביר. אמא מבוגרת תקפה באכזריות ילדה והתקיפה התגלגלה לאירוע נוסף עם ילד שני. בנוסף לכך, אם הילדה תקפה בשנית את הקטינה ואיימה עליה במילים שיש לנו עילת תביעה ללשון הרע והוצאת דיבה. אנחנו נפעל במישור הפלילי, נדאג ששתי התוקפות יועמדו לדין ויוגש נגדן כתב אישום ובנוסף נגיש תביעת נזיקין אזרחית".