המשטרה עיכבה הבוקר לחקירה זוג אחיות שחשודות באיום ובתקיפה של בת 12. השתיים התעמתו עם קבוצה של של נערות ששיחקה אתמול בגן משחקים באשדוד לאחר שבזמן המשחק אחד הילדים מעד ופגע ברגל של פעוטה ששיחקה במקום.

אמה של הפעוטה זעמה על הילדים, אך לפי עדים במקום האלימות החלה דווקא כשליאל אלישע בת ה-12 ביקשה להתנצל בפניה על האירוע. "ביקשתי סליחה בשמי ובשם כל החברים שלי על מה שקרה. זה לא היה בכוונה. ואז האימא של התינוקת התנפלה עליי וקיללה אותי, היא דחפה אותי ואיימה לפגוע בי ושתשלח אותי לבית חולים", סיפרה ליאל לבני משפחתה.

ליאל חשבה שבזה נגמר האירוע אך מתברר שהוא רק התחיל. בשלב מסוים אחד הנערים שהתעצבן על התנהגות האם סינן קללה ואז במקום התפתחה מהומה. אחותה של האם הסתערה לעברה של ליאל ואמרה לה: "אל תסתכלי עליי בגובה העיניים. תעופי לי מהפרצוף אני אראה לך מה זה". 

"קפאתי במקום", שחזרה ליאל בפני משפחתה, "הנער שקילל בכלל לא התכוון לכלום. אני ביקשתי שוב סליחה. אנחנו לא ילדים אלימים. ואז היא האחות בא ונתנה לי סטירה חזקה לפנים. אני לא ילדה אלימה אז לא הגבתי".

לוסי אלישע, אמה של ליאל, לקחה אותה אתמול בערב לתחנת המשטרה בעיר והגישה תלונה נגד האם החשודה באיומים כלפי בתה ונגד אחותה שהכתה אותה על פי החשד. "מה שקרה פה זה מקרה חמור ביותר. אישה מרביצה לילדה בת 12 שלא עשתה לה כלום. היא ביקשה יפה סליחה בשמה ובשם כל החברים על המקרה והיא בתגובה מכה אותה", אומרת האם לוסי בעצב בשיחה עם mako, "לאיפה הגענו במדינה הזו? הבת שלי בטראומה מכל המקרה. היא ילדה טובה ומעולם לא הרימה יד על איש. זה יכול היה להסתיים ברצח".

כאמור, חוקרי משטרת אשדוד עכבו הבוקר את האם ואחותה החשודות בתקיפה. הן נחקרו באזהרה ושוחררו ובתנאים מגבילים ובין השאר נאסר עליהן ליצור כל קשר ישיר או עקיף עם ליאל אלישע או עם בני משפחתה.