אם לפעמים בא לכם לחזור לתקופות קדומות, כשמלכים ורוזנים זכו לא רק בחיים נוחים ובמיטב הפינוקים, אלא גם בריהוט יוקרתי ומכובד שיעטר את ארמונם, הנה נחמה קטנה: באמצעות פריטי ריהוט בדוגמת קפיטונאז' תוכלו לשוות לבית הוד והדר, גם אם בעורקיכם לא זורם דם כחול.

אין תמונה
ספת מטרופוליס. 11,900 שקל, נטוצי

מראה אלגנטי שמנצח את הזמן

עיצוב הקפיטונאז' מבוסס על טכניקה מסורתית שמאופיינת בריפוד נדיב, בבד עשיר ובשימוש בכפתורים רבים שמהדקים את כל אלה אל הבסיס. הכפתורים עצמם מאורגנים בתבנית מסודרת, ויוצרים סביבם כיווצים חינניים. התוצאה: מראה אלגנטי וייחודי שמנצח את הזמן.

אין תמונה
הדום ישיבה בעיצוב אילה צרפתי. החל מ-14,135 שקל, אקסלוסיב תאורה וריהוט
אין תמונה
ספה בעיצוב קפיטונאז'. 5,520 שקל, הקולקציה החדשה של ביתילי
אין תמונה
ספה דו-מושבית. 10,500 שקל, קרן ריהוט בוטיק

את פריטי הריהוט שנוצרו ועוצבו בטכניקה זו מייחסים למאה ה-14, תקופת הרנסאנס, שבה הקפידו על מראה עשיר, יוקרתי ועמוס בעיטורים מלכותיים. סגנון "כפתורי הגומות", אשר מציג מראה מעודן אך כבד למראה, המשיך לככב גם במאות הבאות, כשהיה מותאם למראה כפרי ולסגנון דרמטי ותיאטרלי בשל עושרם של הבדים והגוונים העמוקים. רהיטים מסוג זה עברו לפאר גם את חללי הבית המודרני הקריר, והם משווים לו מראה יצירתי, בשל הניגודיות הסגנונית העזה.

אין תמונה
ספה מעוצבת. 28,400 שקל, גלריית אמיר, בר יוחאי 4 תל אביב
אין תמונה
מושב מרופד בבדים מבית קנזו. החל מ-5,099 שקל, פיטרו הכט
אין תמונה
מושבים מעוצבים מקולקציית ז'אן פול גוטייה. מ-6,588 למושב, פיטרו הכט

שיק ענתיק בחדר האמבטיה

דור המעצבים החדש לקח את הכפתורים השקועים צעד אחד קדימה, והוביל אותם למחוזות חדשים ומפתיעים כמו חדר הרחצה, שזוכה לגרסת אריחים בעיצוב קפיטונאז'. חברת הבוטיק הספרדית EMPNASIS DUNE שמשווקת ברשת "ויה ארקדיה", מציגה אריחים בסגנונות שונים, כמו הרומנטי-נוסטלגי, הסגנון האורבאני שמאופיין בצבעי שחור מבריק או אפור-מט, וסגנון מלכותי המשלב נגיעות מוזהבות. סדרת capitone, בעיצוב חברת הבוטיק, שווקה תחת הסלוגן המבטיח: Prestige you can reach. כלומר, תוכלו ליהנות מהם גם אם אתם לא נצר לשושלת המלוכה הבריטית (199 שקל למטר).

אין תמונה
אריחים בעיצוב קפיטונאז' עם כפתורי זהב. מ-400 שקל למטר, אחים לוי
אין תמונה
אמבטיה משולבת אבני קריסטל. כ-100 אלף שקל, רשת נגב

גם ב"חזי בנק" זוכה חדר הרחצה למעמד שווה, אם לא נעלה יותר, משאר חללי הבית. האריחים, שמשמשים כמעטה הגנה מפני רטיבות ולחות, מקבלים חזות רכה של בד בריפוד קפיטונאז', ומשווים לחדר מראה נקי ומהודר, כיאה לרוחצים בו (החל מ-800 שקל למטר).

אין תמונה
אריחי קפיטונאז'. החל מ-800 שקל למטר, חזי בנק

קולקציית אריחי La Maison מביתIsla Tiles האיטלקי, המשווקת ברשת "אלוני", שואבת את השראתה מתקופת הבארוק ומבתי האופנה האיטלקיים ומכניסה לחלל האמבטיה את "שיק הענתיק" המלכותי (במחיר מלכותי של לא פחות מ-2,160 שקל למטר).

אין תמונה
סוג נוסף של אריחים מעוצבים. מ-800 שקל למטר, חזי בנק

ב"מרצפת רחובות" נרתמו לבעיית חללי האמבטיה הקטנים עם אריחים מלבניים ומבריקים שמחמיאים לסגנון המודרני ומציגים חזות אוורירית, דבר שגם מסייע בהגדלתו הוויזואלית של החלל (טווח מחירים: בין 220-280 שקל למ"ר).

אין תמונה
אריחים מעוצבים. החל מ-590 שקל למ"ר, רשת נגב

וב"נגב" הפכו את אריחי גרניט הפורצלן לכאלו המדמים כריות בד, בלחיצת כפתור אחת – הדפס מיוחד מדמה את הקפלים והקמטים בבד, ומכניס לחדרי הרחצה ולמטבחים נוכחות אריסטוקרטית מרשימה (החל מ- 590 שקל למ"ר).

לפזר את האור ברכות

שימושים מפתיעים נוספים לעיצוב הקפיטונאז' ניתן למצוא בגזרת התאורה הביתית. לדים שקועים בקיר מרכזי מפזרים את האור ברכות ויוצרים מראה אמנותי כשל כיווצי בד, ממש כמו בגרסה המרופדת. חברת "מתן אור" מציעה גופי תאורה מסוג זה, מבית חברת "סברובסקי" העולמית, שמפזרים בחלל את אור היקרות הנחשק (החל מ- 3,500 שקל לסט של שישה לדים).

אין תמונה
לדים שקועים. מ-3,500 שקל לסט של שישה לדים, מתן אור

האמנית והמעצבת אילה צרפתי מספקת אף היא גרסת גופי תאורה משלה ל- Aqua Creations, המשווקת ב"אקסלוסיב" – מדובר בגופי תאורה עם נוכחות מרשימה ועם כיווצי בד מעודנים שיוצרים פרשנות מעולם האגדות לסגנון המלכותי השמרני (החל מ-15,920 שקל).

אין תמונה
גופי תאורה של המעצבת אילה צרפתי. החל מ-15,920 שקל, אקסלוסיב

לשלב עבר, הווה ועתיד

וכמובן שלא נזנח את ריהוט הקפיטונאז' המסורתי, אשר מעצים את תחושת הנהנתנות והתיאטרליות, באמצעות כורסאות וספות רחבות, שזלונגים, כיסאות עמוסים בעיטורים ובפיתוחים – כל אלה בשילובי עץ ומתכת ועם דגשים בגוונים מטאליים של זהב או כסף ומבחר בדים עשיר.

אין תמונה
פוף מעוצב. החל מ-31,755 שקל, פיטרו הכט
אין תמונה
כורסת ברצלונה. 5,990 שקל, איי.די.דיזיין
אין תמונה
ספות וכורסאות. החל מ-9,900 שקל, איי.די.דיזיין
אין תמונה
מבחר פריטי ריהוט בעיצוב קפיטונאז'

1. כיסא תינוק במבינו. 8,000 שקל, אריק בן שמחון.
2. ספת ARTIFORT. החל מ-9,000 שקל, פיטרו.
3. כורסה. 4,200 שקל, גלריית הומאז', עולי ציון 11, שוק הפשפים ביפו.
4. כרית לכיסא. 29 שקל, איקאה.
5. כורסת קראון. 5,500 שקל, פלורליס.

"התיאטרליות והדרמה של הפריטים המגולפים יוצרים תחושה של כובד, שלא ממש מתאים לאורח החיים המודרני", אומר אילן מוגרבי, מנכ"ל ובעלים משותפים של Exclusive Lighting Furniture. "מעצבי מוצר מנהלים כיום דיאלוג מודרני עם סגנונות העיצוב של העבר, לא מתוך ביקורתיות, אלא על מנת לאפשר לעבר, להווה ולעתיד שלנו לחיות יחד בשלום", הוא מוסיף ומצביע כדוגמה על שזלונגים וכורסאות בדוגמת קפיטונאז', המשודכים לבסיסי מתכת בקווים ישרים וללא פיתוחים. בנוסף, ישנם שלל רקמות, טלאי קטיפה והדפסים דיגיטאליים, שמחליפים את בדי הקטיפה החלקים ומכניסים מעט הומוריסטיות ויצירתיות לחלל.

אין תמונה
טפט בעיצוב קפיטונאז'. 72 שקל למטר, גולדשטיין גלרי טפט
אין תמונה
ארון קפיטונאז' בעיצוב ליעונה מנקלי לפורטל אדירה. חידוש ארון קיים: כ-800 שקל
אין תמונה
פריטים של המעצבת חגית סער: ארון - 20 אלף שקל, כורסה - 8,000 שקל
אין תמונה
עוד פריטים לבית בעיצוב קפיטונאז'

1. שזלונג מיקי מקס. החל מ-22 אלף שקל, אריק בן שמחון.
2. הדום תיבת אחסון. 590 שקל, טורקיז האוס.
3. כורסה בעיצוב פטרישיה אורקיולה. החל מ-24,220 שקל, אקסלוסיב.
4. שידת החתלה בעיצוב חגית סער. 6,500 שקל.
5. כרית מעוצבת. 169 שקל, ביתילי.

גם המעצבת הספרדייה פטרישיה אורקיולה מציעה פרשנות משלה לטכניקה, בכורסאות המעוצבות בשיק בוהמייני שיצרה עבור חברת מורוסו, שמשווקות ב"אקסלוסיב". אורקיולה שמה דגש על הצורה והאסתטיות של הפריט, יחד עם איכות הטקסטורה של הקפיטונאז'. התוצאה היא כורסה מעוגלת שצורתה אינה מוגדרת כשאר הכורסאות המסורתיות, דבר שמעצים את יופיו של המשטח המרופד, זרוע הכפתורים (החל מ-24,200 שקל).

אין תמונה
ריפוד של בית העיצוב דדאר. החל מ-300 שקל למטר, רנבי הום קוטור
אין תמונה
אפשר למצוא את הריפוד גם בצבעים אחרים
אין תמונה
שזלונג בעיצוב קפיטונאז'. 2,550 שקל, ביתילי
אין תמונה
ספה תלת מושבית. במחיר מבצע של 5,520 שקל עד ה-31.12.10, ביתילי
>> מה דעתכם להפתיע את האורחים עם פוף בצורת סופגניה?