ז'אן פייר כהן נמצא בתדירות גבוהה על קו ישראל-צרפת. עכשיו הוא הגיע לארץ כדי לתכנן איך תראה דירת חלומותיו. הטרנד של רכישות המוניות של נדל"ן ישראלי בידי צרפתים כבר זכה ללא מעט ביקורת, ועכשיו נדמה שהמגמה הזאת חוזרת. מאות צרפתים ביקרו בפסח הזה במשרדי המכירות ורכשו דירות. רק שהפעם לא מדובר בדירות חדר וחצי להשקעה, אלא בדירות מרווחות ומעוצבות כדי שיוכלו להשתקע בארץ.

לא מוותרים על נוף לים

"בעבר התעסקתי יותר בדירות נופש, היום אני פוגשת יותר אנשים שמבקשים ממני לתכנן עבורם בית למגורים", אומרת אריאלה עזריה, אדריכלית ומעצבת פנים.

חברות הבנייה מדברות על עלייה של 40 אחוז ברכישת דירות על ידי צרפתים במהלך חג הפסח, בהשוואה לאותו מועד בשנה שעברה. "הצרפתים, האנגלים והבלגים חוזרים ובגדול", אומרת יפה סדן, סמנכ"לית שיווק ומכירות, חברת יוסי אברהמי. "אנחנו רואים תנועה מוגברת שלהם במשרדים שלנו בתל אביב ובאילת. כמובן שהם רוצים את הנוף לים, את היוקרה, אבל הם כבר מבקשים דירות גדולות ונוחות למגורים לטווח ארוך", אומרת סדן.

"בעבר אלו היו דירות נופש לתקופת הקיץ ליד הים במחירים נמוכים יחסית", אומר יקי בריגה, מנכ"ל חברת ציון בריגה ובניו. "היום כבר מדובר בדירות גדולות יותר, מפוארות יותר שמיועדות לטווח ארוך".

בענף הנדל"ן היו בטוחים שגל משקיעי החוץ נבלם, אבל הרצח בטולוז ואירועים אנטישמיים אחרים בעולם שינו את המגמה. "אין ספק שבעולם אנחנו מרגישים פחות ופחות טוב", מאשר ז'אן פייר. "לעומת זאת, בישראל אנחנו מרגישים יותר ויותר טוב".

"אנחנו מתחילים בדירה לחופשות ואם היא תמצא חן בעינינו נמשיך לזמן ארוך יותר", אומר פנחס שרכש דירה למגורים בארץ.

>> קבלו  שיפוץ בית של משפחה צרפתית שעלתה לארץ