מנורות שוטחות - רפסודה (יח``צ: רפסודה,  יחסי ציבור )
50 מעצבים ישראליים בחנות אחת | יח``צ: רפסודה, יחסי ציבור

כל מי שאוהב קניות לא צריך שום סיבה מיוחדת כדי להוציא את כרטיס האשראי לטיול. ובכל זאת, כיף לגלות שיש מי שעמלים כדי להעניק לנו חוויית קניה עם ערך מוסף, כזו שלא מותירה רושם רק בחשבון העו"ש אלא מספקת גם פן תרבותי נוסף. ביום שלישי הקרוב (02.02) תיפתח בנמל תל אביב "הרפסודה", חנות שתוקדש כולה לעיצוב ישראלי.

החנות תהיה פתוחה לשלושה שבועות בלבד, ויוצגו בה עבודות מקוריות של 50 מעצבים ישראליים. הפריטים המוצגים יהיו ממגוון רחב של תחומי עיצוב - ריהוט, אופנה, תאורה, מגזינים, גרפיקה, עיצוב תעשייתי ועוד. הדגש ברפסודה יהיה על מהדורות מוגבלות, ועל חשיפה של מעצבים צעירים לצד מוכרים. חנות הספרים "סקצ'בוק" תציע למכירה מגוון של ספרי עיצוב ואמנות, ו"האוזן השלישית" תמכור מוסיקה וסרטים של יוצרים ישראליים.

על העיצוב הייחודי של החנות אחראי יעקב ששון, שמעצב עם חומרי גלם שהוא מגדיר כ"זבל של תל אביב". בחלל, שגודלו כ-400 מ"ר, עיצב ששון מערך מורכב שעשוי כולו על טהרת החומרים הממוחזרים, כמו דלתות וחלונות עץ, רמקולים וטלוויזיות ישנות. בתוך המערך יוצגו המוצרים השונים, כשמאחוריהם בולטת עבודה גרפית בגובה של שבעה מטרים של המאייר פילפלד. מעבר לחוויה שהחנות תספק למבקרים, היא מיועדת גם לשמש מקום מפגש לקהילת המעצבים ולסדרה של שיחות בנושאי עיצוב שיתקיימו כל יום ראשון בשעה 20:00. המפגשים פונים בעיקר לקהל מעצבים, אבל פתוחים גם לקהל הרחב. הכניסה ללא תשלום אבל מותנית בהרשמה מראש באתר הנמל.

שני הררי, מעצבת אופנה וטקסטיל, היא אחת מהמעצבות שישתתפו באירוע הפתיחה. הררי, בוגרת Accademia di Costume e di Moda ברומא והחוג לעיצוב טקסטיל בשנקר, תציג ברפסודה קולקציה של תיקים בהדפסי עבודת יד בשלושה צבעים - אפור בהיר, אפור כהה וצבע חול. הררי, שמעצבת בדרך כלל טקסטיל לילדים, עשתה טרנספורמציה לדימויים ו"ביגרה" אותם מעט על מנת שיפנו לקהל המבוגרים.

לפני מספר חודשים, הפיצו יוזמי המתחם "קול קורא" בקרב קהילת המעצבים המקומית. הררי הייתה בין המעצבים שנבחרו להציג, לאחר ששלחה תמונות וטקסטים של עבודותיה. היא מסבירה שלא מדובר בעוד שוק מעצבים (לא שיש בזה משהו רע!), אלא בחוויה ייחודית של מעין חנות-גלריה: "מכיוון שמדובר במיזם שיהיה פתוח רק שלושה שבועות, אני חושבת שהרפסודה הולכת להיות חוויה שונה ויחודית שמשלבת מימד מסחרי ולא מסחרי. מבחינתי מדובר בזכות גדולה וגם בהזדמנות, ואני חושבת שגם המבקרים במקום יזכו לחוויה אחרת".

הרפסודה תינעל ב-22.02, באירוע פירוק חגיגי שיתרחש בשעות 18:00-22:00.

שעות הפתיחה:
א'-ה' 11:00-20:00
ו' 09:00-15:00
שבת 18:00-22:00

הרפסודה ממוקמת בהאנגר 20 בנמל תל אביב. הכניסה לרפסודה ולמתחם הנמל חופשית ונגישה לנכים ולבעלי מוגבלויות מרחוב יורדי הסירה.