ערכה לניהול זמן

אין תמונה
כרטיסייה לכל מטלה
בעולם כל כך עמוס ורב משימות, כשאנחנו בקושי מצליחים לארגן את הזמן שלנו, ארגון הזמן של הילדים הופך למטלה מסובכת עוד יותר. מי לא מכיר את זה? שעת ערב ואנחנו רוצים שהם כבר יתחילו להתארגן לשינה, יסיימו לאכול בזמן, יסדרו אחריהם וייגשו כבר למקלחת, וכל זה בזמן שאנחנו עונים למייל האחרון מהעבודה. הכל הופך לכאוס ואחרי עוד ועוד תחנונים אנחנו מצליחים איכשהו לדחוף אותם למקלחת ולמיטה ונשארים עם ערמות הבלגן שהשאירו אחרים בנוסף לכלים והכביסה. ועוד לא דיברתי על איך שנראה הבוקר. אז מה הפתרון? להעביר את האחריות על המשימות של הילדים אליהם! נשמע כמו מתכון לעוד יותר בלגן? לאו דווקא.

רוית לירון ומרב זימלר יצרו בכישרון רב ערכה שתגרום לכל ביצוע המשימות להראות כמו משחק או תחרות, ובעצם מעבירה את העברת האחריות אליהם. הרעיון פשוט: מדובר בערכה שמחולקת למשימות יום ומשימות ערב. את לוח המשימות שמים במקום נגיש  ואחרי כל משימה שהילד ביצע  הוא הופך את הכרטיסייה הרלוונטית ומקבל תמונה של חיוך. הדמות המצויירת שמלווה את המשימות נקראת "טיקיטק" כדי שתוכלו לחבב את עניין העמידה בזמנים על הילדים, וילד שביצע את כל המשימות יכול לגשת לצבוע את הדמות בדף המעקב היומי. אחרי שצוברים מספיק טיקיטקים, כפי שמחליטים ביחד מראש, אפשר גם להבטיח פרס (רצוי פרס של בילוי זמן ביחד ולא פרס כספי).

הערכה, שמומלצת על ידי מכון אדלר, מיועדת לילדים מגיל 5-9. מצורף גם שעון חול לערכה ואז אפשר ממש להפוך את המשימות למשחק תחרותי שתמיד מגביר את המוטיבציה. באתר של "טיקיטק" תוכלו למצוא גם טיפים נוספים לתכנון תקציב, תכנון ארוחות ותכנון זמן חופש.
בשורה התחתונה: להתחיל עם ניהול זמן לילדים בצורה כל כך כיפית ומשחקית גם נותן רווח מיידי שמקל על היומיום, וגם ללא ספק תורם להם לעתיד בהתמודדות עם לוח זמנים ומשימות. מבחינתנו זה winwin.
מחיר: 70 שקלים לפני משלוח.
איפה: באתר טיקיטיים. 

ספר השנה שלי

אין תמונה
ספר שהופך ליומן אישי
לפעמים, כשאנחנו מגיעים הביתה לאחר יום ארוך מהעבודה, אנחנו רוצים לעשות פעילות כלשהי עם הילדים, כזו שתהיה מגבשת, אבל הבעיה היא שלא תמיד יש לנו את האנרגיות להתחיל לחפש פעילות מתאימה. ספר חדש, שקרא "ספר השנה שלי", מציע פתרון בדיוק עבור זה. הוא מאגד בתוכו שלל פעילויות שהורים יכולים לעשות עם ילדיהם במשך רבע שעה עד שעה בכל יום, ומאפשר להם בכך ליצור מעין יומן שמתעד את חוויות היום שלהם. כל הפעילויות הן כרונולוגיות לפי עונות השנה ומותאמות אף לחגים ומועדים. ניתן למצוא שם עולמות תוכן העוסקים באיכות הסביבה, בריאות, תזונה, רגשות, יצירה בטיחות ועוד. בשלל הפעילויות הילדים גוזרים, כותבים, מציירים מדביקים ומה לא.
הקטנה ראתה, התלהבה, הדביקה, גזרה וציירה. בינתיים היא עוד לא מבינה במאת האחוזים מה המטרה של זה, אבל די בטוח שכשתגדל זאת תהיה מזכרת מצוינת. הספר נכתב על ידי לאה קנטור מטרסו ושרי יצחק והוא מיועד לגילאי טרום חובה ועד כיתה ב'.
בשורה התחתונה: מתנה נהדרת וחינוכית לחגים.
מחיר: 118 שקלים.
להשיג: בחנויות הספרים או בהנחה באתר "כלטקסט".

מנורת שולחן

אין תמונה
מכניסה שיק לכל שולחן כתיבה
אף שולחן כתיבה ללימודים לא שלם בלי מנורת שולחן שתאיר לילדים את הספרים והמחברות. ובניגוד לנו, ההורים, שלרוב הסתפקנו במנורה פשוטה, לילדים של היום יש דרישות קצת יותר מתוחכמות. טוב, נו, נודה על האמת, לנו ההורים יש דרישות יותר מתוחכמות עבורם. רשת מחסני תאורה משווקת בימים אלו קולקציה שמתאימה בדיוק לשולחן הכתיבה של ילדינו במחירים שנעים בין 39.90 ל-149.90 שקלים. אנחנו התנסינו במנורה אדומה מתכווננת בעלת שלושה מפרקים שעוזרים לה להתאים את עצמה לכל גובה וזווית אפשרית כמעט.
בשורה התחתונה: מנורה יפה שתשדרג כל שולחן כתיבה וחדר, אבל יקרה.
מחיר: 149.90 שקלים.
להשיג: רשת מחסני תאורה.

כסא אוכל לתינוק

אין תמונה
גם תיק לאביזרים לתינוק וגם מושב
לשבת במסעדה עם פעוט שלמד כבר לשבת ולהשליך כל דבר אפשרי ברדיוס שלו זה לא שוס גדול. אבל מה לעשות שלסבא יש יום הולדת עגול וכולם מתבקשים להתכנס בחדרVIP  חגיגי? וגם אם לא חגיגי, אלא סתם סביב שולחן החג של דודה בבית?
BENBAT מציעה לעזור עם מושב ההגבהה "Feed&Go Yummigo" המשמש גם כתיק אחסון ומאפשר להתנייד. הכיסא מעוצב לישיבה נוחה ובטוחה בזכות המושב והגב המרופדים, זוג רצועות חיבור לכל כסא המונעות החלקה, רתמה עם 3 נקודות בטיחות המגינות על הפעוט מנפילה, ומסגרת קשיחה במושב המבטיחה יציבות לפעוט. אגב, לילדים שאינם זקוקים לקשירה אלא רק להגבהה – זה לגמרי עושה את העבודה. אהבתי גם את האחסון שמאפשר לתקוע שם משחקים, בגדים להחלפה ואיזה חיתולי אהוב שהילד לא יכול בלעדיו.
בשורה התחתונה: יציאה נחמדה. כלומר, ישיבה נחמדה.
מחיר: 175 שקל.
להשיג: ברשת דוקטור בייבי ובחנויות למוצרי תינוקות.

>> כבר עשיתם לייק לעמוד הפייסבוק שלנו?

>> במדור הקודם: עגלה שמתקפלת לתיק

לכל המדורים הקודמים