אז החלטנו להעביר את הקטנה, אוטוטו בת שלוש, מהחדר שלנו לחדר משלה. המשימה הראשונה שעמדה בפנינו היא השתלטות על החלל שהפך בינתיים לחדר כביסה, ועיצובו מחדש לשביעות רצון הפעוטה. אחרי המיטה, הוילונות והאהיל הצבעוני, משהו בכל זאת היה חסר. הקירות עדיין נראו קצת עירומים וחשופים. מה עושים? מתברר שמדבקות קיר הן פתרון מעולה לקישוט מתוק וצבעוני של חדרי ילדים. בדקנו שלוש מדבקות שוות.

מדבקות לילה טוב (צילום: סטיק אנד דיזיין)
מבחר נאה שמיוצר על ידי צוות מעצבים ואמנים | צילום: סטיק אנד דיזיין

מי אני: מדבקות לילה טוב מבית Stick and Design לעיצוב הבית והמכונית.
באתר החברה נתקלנו במבחר מדבקות, אבל התלהבנו במיוחד מהדוגמאות של הכבשים השובבות. אלה הודבקו במהרה ובקלות, ואף זכו לשמות חיבה. כמו כן, לדברי היצרנים, המדבקות מאיכות גבוהה ביותר, יורדות בקלות גם אחרי זמן רב ועמידות בפני חום, קרינת שמש, מים וקור.
כמה כמה: בכל אריזה מגיעות חמש מדבקות של כבשים בצבעים שונים, ושתיים בדוגמאות עננים, וכל זה בתמורה ל-125 שקלים. מחירי שאר המדבקות באתר נעים בין 42-235 שקלים.
תקנו אותי ב: האתר של Stick and Design.

מי אני: מדבקת פיה מבית לוקה.

מדבקת פייה מבית לוקה (צילום: לוקה)
כאב ראש, מהסוג הטוב | צילום: לוקה

המדבקות של לוקה עשו לנו כאב ראש, מהסוג הטוב. המבחר כל כך עצום, שהיה קשה מאוד לבחור רק מדבקה אחת. צרות של עשירים? יותר נכון, צרות של אנשים שקשה להם להחליט. בסוף, נפלה החלטה ובחרנו בפיה מתוקה שמתאימה בול לזו שכבר יש לנו בבית. המדבקה מצאה לה מקום נהדר ממש מעל שידת ההחתלה ונדבקה בקלות. גם עליה נאמר שהיא ניתנת להסרה בקלות, אבל בינתיים אין לנו שום צורך לעשות זאת.
כמה כמה: 90 שקלים. באתר תמצאו מבחר רב של מדבקות, גם לחדרים אחרים בבית, במחירים שונים.
תקנו אותי ב: אתר סודות, או בסניפי סודות ברעננה ובמושב בית יצחק.

מי אני: מדבקת טפט מבית שילב.

מדבקת טפט מבית שילב (צילום: בית שילב)
כמות אלמנטים מפנקת בכל אריזה | צילום: בית שילב

המדבקות של שילב נדבקות בקלות בכל מקום שרק תרצו בחדר: דלתות, חלונות, ארונות, שידות וכל משטח. אנחנו בחרנו במקום הכה ייחודי – הקיר. היתרון הגדול של קו המדבקות טמון בכמות האלמנטים המפנקת בכל אריזה, שמאפשרת לעטר את החדר כולו. הלכנו על דגם "גינה לי", הכולל 24 אלמנטים כמו פרחים, פרפרים, עצים וציפורים צבעים שונים. מקסים ופותח ים של אפשרויות.
כמה כמה: ארבעה גיליונות של מדבקות בצבעים שונים, בעבור 119.99 שקלים.
תקנו אותי ב: רשת שילב.

תמונה שווה אלף מילים

תמונה שווה אלף מילים (צילום: ביומבו)
צבעוניות מקסימה שמתאימה לכל גוון | צילום: ביומבו


מי אני: תמונת יום הולדת מבית אתר "ביומבו" (קיצור של "ביום בו נולדתי").
הנה לכם רעיון מקורי וייחודי לקישוט הקיר: תמונה מעוצבת עם אירועים ופכים שקרו ביום ההולדת של הקטקט, בשילוב איורים. מבין שלל התמונות, בחרנו בתמונת הקנבס, עשירה בצבעוניות מקסימה שמתאימה לכל גוון, ומציינת את היום בו נולדה בתי. בתמונה איורים מתוקים המותאמים לבן ולבת (סוס עץ, ליצן תלוי, כלבלב, מכונית וכדומה), וביניהם מוזכרים בקצרה ציוני דרך שאירעו בתאריך הרלוונטי, כמו למשל מי שלט בפלייליסט של ספטמבר 2009, כמה עלה קרטון חלב ומה היה ערך הדולר. כמו כן ניתן לשלב תמונה של התינוק וכמה מילים אישיות.
בשורה התחתונה: מתנה נפלאה שמוסיפה המון צבע וחן לחדר, ובינינו – אל תחכו שיקנו לכם, פנקו את המלאך שלכם בעצמכם. מגיע לו שיידע שביום בו נולד, אלירז מהאח הגדול הודח בכאילו, לא ככה?
 כמה כמה: 299 שקלים. באתר יצירות מקוריות נוספות, שנעות בטווח 145-375 שקלים.
תקנו אותי ב: אתר ביומבו.

יושב עליך בול

סט שולחן וכיסאות ממוחזרים מבית KROOOM (צילום: בוטן)
חזק, יציב וממוחזר | צילום: בוטן


מי אני: סט שולחן וכיסאות ממוחזרים של KROOOM.
הנה מוצר גם פרקטי, גם יפה וגם ידידותי לסביבה: שולחן מעוצב לקטנטנים שעשוי מקרטון ממוחזר וצבעוני. אצלנו, השולחן הפך במהרה לסדנת היצירה הביתית ולשולחן ארוחת הערב של הילדים.
השולחן עשוי מ-60 אחוז שאריות נייר ממוחזר, והוא בא עם שני כיסאות (אפשר לחסוך מקום ולדחוף אותם מתחתיו). כל הסט מקושט באיור צבעוני של בית קטן וקסום. למרות החששות, הרהיטים התגלו כחזקים ויציבים, וקל לנקותם מצבעים ושאריות אוכל.
הסט עצמו הגיע באריזה שטוחה, והרכבתו, שנראתה פשוטה בהתחלה, דרשה ריכוז ומחשבה בגלל הוראות לא ברורות. אבל התוצאה כאמור שווה את המאמץ, וגם המחיר הוגן בהחלט.
כמה כמה: 299 שקלים.
תקנו אותי ב: אתר בוטן.

>> לכתבה הקודמת במדור: מיטונת לתינוק
לכל כתבות הצרכנות לבית