נונו ישנה - בין הכוכבים (צילום: צילום מסך מהאתר via.me)
לילה של כוכבים. נונה באחת מהתמונות שצילמה אמה | צילום: צילום מסך מהאתר via.me

אמהות רבות, בעיקר בתחילת הדרך, כשנדמה שהעולם כולו סובב רק סביב יצור קטן ותובעני אחד, חשות שאין להן זמן לעצמן, לטעינת מצברים, פנאי לעשות את מה שממלא אותן. מאמי קויידה, אם יפנית בת 41, החליטה לסחוט לימונדה מהלימונים של החיים, ובמקום לישון בזמן שבתה התינוקת נונו נמה את מנוחת הצהריים שלה, או לקפל ערימה נוספת של כביסה, היא החלה בפרוייקט אמנותי. עד כה צילמה האם למעלה ממאתיים תמונות של בתה הישנה, כשסביבה היא בוראת עולמות מחומרים רכים שבבית. התמונות יצאו לאחרונה בספר ביפן, שם זכו להצלחה רבה.

נונו ישנה - קשת בענן (צילום: צילום מסך מהאתר via.me)
היא בטוח חולמת חלומות טובים כשכל התפאורה הזאת סביבה | צילום: צילום מסך מהאתר via.me
נונו ישנה - תחת מטרייה (צילום: צילום מסך מהאתר via.me)
חושבים שהחיתול שלה יהיה רטוב מהרגיל אחרי שינה עם הרקע הזה? | צילום: צילום מסך מהאתר via.me
נונו ישנה - מבשלת (צילום: צילום מסך מהאתר via.me)
היא גם מבשלת מתוך שינה | צילום: צילום מסך מהאתר via.me

השמיכה היא בעצם קנבס ענק

הרעיון אינו חדש, לפני כשנתיים הופיעה סדרת תמונות דומות לאלה בהן מככבת תינוקת בשם מילה, שהוריה שניהם לקחו חלק בפרוייקט שנקרא "החלום בהקיץ של מילה", בו יצאה האם לברוא את חלומותיה של בתה סביבה בעודה ישנה, אך מעניין לראות כיצד חצה הרעיון יבשות, ואיך הוא מקבל טיפול מסור, אך מסוג שונה, בידיים אימהיות מתרבות אחרת. קוידה אומרת שאת הרעיונות לציורים התלת מימדיים שהיא יוצרת סביב הבת הישנה היא מביאה מספרי תמונות וספרי ילדים שונים, ומשתמשת אך ורק במה שבסביבתה הקרובה: מגבות, בגדים, צעצועים, חיתולי בד וחפצים יומיומיים. האם, שמודה שעם הזמן התמכרה לסדרת התצלומים והפכה אותה למרכז חייה, התחילה לצלם בזמן התנומות היומיות של נונו, ואחר כך החלה לעבוד סביבה גם בלילות, כשהיא משכיבה את הילדה לישון במרכזה של שמיכה גדולה שמשמשת לה כקנבס לכל דבר.

לעמוד הפייסבוק  "להיות הורים טובים" כבר עשיתם לייק?

 

קויידה, שעד לפרסום ספרה והצלחתו לאחרונה עבדה בשעות היום כקריקטוריסטית ובעיקר כברמנית בבר השכונתי, גאה מאוד בשינוי שחל בחייה, והיא עכשיו צלמת מקצועית. "התמונות שלי צריכות להוות השראה לכל האמהות". היא אומרת. "אם לא הייתי עושה נסיונות כאלה, החיים שלי לא היו משתנים. התינוקת שלי היא חלק מהשינוי הזה, ואני שמחה על כך. בהתחלה לא הייתי בטוחה שאצליח לגרום לבגדים להיראות כמו תמונות ממש, אבל אחרי הניסיון הראשון שלחתי תמונה לבעלי, והיא הצחיקה אותו. הוא הבין את הכוונה וזה עודד אותי".

נונו ישנה - בתוך ספר (צילום: צילום מסך מהאתר via.me)
הסיפור שאינו נגמר גם בשינה | צילום: צילום מסך מהאתר via.me
נונו ישנה - קולעת צמה (צילום: צילום מסך מהאתר via.me)
כבר יודעת לקלוע צמה | צילום: צילום מסך מהאתר via.me
נונו ישנה - בגד ים (צילום: צילום מסך מהאתר via.me)
ויש לה גם חברים בחלומות | צילום: צילום מסך מהאתר via.me

קצונורי, אביה של נונו, כאמור תומך מאוד בפרוייקט, והוא אף שמח שאשתו החלה לצלם בשעות הלילה, מאחר שאלה הן שעות עבודתו כמנהל בר. "כשאני מקבל בלילה תמונות זה משמח כי אני יודע שהבת שלי בידיים טובות ומצבה טוב בזמן שאני עובד קשה".

נונו ישנה - אוכלת אבטיח (צילום: צילום מסך מהאתר via.me)
עושה חשק לאבטיח | צילום: צילום מסך מהאתר via.me
_OBJ _OBJ

>> איך נראים החיים מגיל אפס ועד שלוש? קבלו עוד פרויקט מהמם