אריה פרמנה אחרי ניתוח להסרת עודפי עור, 2020 (צילום: truly, youtube)
אריה פרמנה אחרי ניתוח להסרת עודפי עור, 2020 | צילום: truly, youtube

אריה פרמנה היה מוכר פעם בתור "הילד השמן בעולם". בשנת 2016, כשהיה בן 10, הילד האינדונזי שקל 192 קילו, ורק חלם להיות רזה. המשקל של אריה הכביד עליו כל כך שהוא לא הצליח ללכת יותר ממטרים ספורים בלי לקרוס. כיום, לאחר שינויים קיצוניים בהרגלי האכילה וניתוח לקיצור קיבה שעבר בבית החולים באינדונזיה, הוא הצליח להשיל יותר ממחצית ממשקל גופו – כ-100 קילו.

כיום הוא בן 14 ושוקל 82 קילו, אבל עדיין נותר עם עודפי עור על חזהו, בטנו, גבו וזרועותיו. בעיקר הציקו לו עודפי העור בזרועות, והוא נהג ללכת עם חולצות ארוכות בלבד. גם כאשר השתתף בפעילויות ספורטיביות, עודפי העור היו משתפשפים ומציקים לו.

הנער עבר ניתוח ראשון להסרת עודפי העור מבין חמישה ניתוחים מתוכננים בבית החולים חסן סדיקין בבנדונג ביולי 2019. הניתוח הראשון התמקד בזרועותיו, הניתוח הבא מתוכנן להתמקד בעודפי העור שבחזה שלו, השלישי בבטן, הרביעי בירכיים וברגליים והחמישי במותניים. בין כל ניתוח צריך לחכות 3-6 חודשים, כך שהניתוחים יימשכו כשנתיים-שלוש בסך הכול.

אריה פרמנה (צילום: קייטרס)
צילום: קייטרס

ערוץ היוטיוב TRULY מלווה את הילד כבר מספר שנים במסעו הארוך לשינוי ואף פרסם בעבר סרטונים אחרים של התקדמותו של אריה. כעת, הם מפרסמים סרטון חדש ובו תיעוד הליווי לניתוח הראשון להסרת עודפי עור.

כשנשאל לפני הניתוח האם הוא מפחד, ענה בשלילה, והרופא שלו ציין שהוא חייך אפילו לפני הניתוח. אביו, אדה סומנטרי, הודה שהוא עצבני אך שהוא מתפלל שהניתוח, שאורכו חמש שעות, יעבור בהצלחה. הניתוח הצליח, ואריה נותר שבועיים בבית החולים לפני שחזר לביתו. כשחזר סיפר: "אני מאוד שמח, אין יותר עודפי עור. אני מרגיש יותר בטוח ועכשיו אני יכול ללבוש חולצות קצרות". הוא לבש את החולצה שלו מהימים שבהם היה בעודף משקל קיצוני וסיפר למראיין: "עכשיו נכנסים פה שלושה אנשים".

אריה פרמנה (צילום: קייטרס)
צילום: קייטרס

הניתוח הבא שמחכה לאריה בחזה הוא מסובך יותר, אולם בשל מגפת הקורונה, הניתוחים שלו, כמו דברים רבים בעולם, נעצרו והוא מקווה שיוכל להמשיך איתם בהקדם האפשרי. בינתיים, הוא ממשיך לשמור על דיאטה בריאה ועל שגרת אימונים עם המאמן האישי שלו, אדה ראי, אשר מקפיד להעלות מדי פעם סרטוני אימונים שלהם לאינסטגרם.

View this post on Instagram

A post shared by Ade Rai (@ade_rai) on

אנחנו לא יכולים לחכות לראות איך כל זה יגמר.