אריה פרמנה (צילום: קייטרס)
הייתי הילד הכי שמן בעולם | צילום: קייטרס

"הילד השמן בעולם" היה הכינוי שלנו בחטיבת הביניים, ועד היום יש לנו טראומות מזה. אנחנו לא רוצים לדמיין אפילו איך ההרגשה להיות הילד השמן בעולם באמת, אבל זה מה שקורה לאריה פרמנה, בן 10 מאינדונזיה שמגיע למשקל המטורף של 192 ק"ג. הוא גר בכפר קיפורווסרי ומשקלו לא מאפשר לו ללכת, כך שאינו יכול ללמוד בבית הספר. הוא לובש סרונג בלבד סביב מותניו, מאחר והוריו לא מסוגלים למצוא בגדים שמתאימים למידותיו.

אריה פרמנה (צילום: קייטרס)
לבוש סרונג בלבד, כי אין בגדים במידותיו | צילום: קייטרס

אריה חווה תכופות קשיי נשימה, וישן כשראשו שעון על הקיר כדי לאפשר לו לנשום – מה שגרם לחבורה תמידית על מצחו. לפי דיווחים מקומיים, אנשים מגיעים מהכפרים בסביבה כדי לחזות ב"פלא" שהוא "הילד השמן בעולם". מעליב כל כך.

אריה פרמנה (צילום: קייטרס)
אוכל חמש ארוחות גדולות ביום | צילום: קייטרס

תזונתו של אריה מורכבת מחמש ארוחות גדולות ביום. אמו, רוקאיה סומנטרי, מספרת: "הוא רעב תמיד, הוא מסוגל לאכול שתי ארוחות גדולות של אדם בוגר באותו זמן. הוא עייף תמיד ומתלונן על קוצר נשימה. הוא רק אוכל וישן, וכשהוא לא עושה את שתי הפעולות, הוא נכנס לאמבטיה ונשאר שם שעות". נשמע כמו החיים הכי טובים בעולם, אבל הם לא: "אין כאב גדול יותר מאשר לראות את ילדך סובל, הוא צריך עזרה מסביב לשעון".

אריה פרמנה (צילום: קייטרס)
אם הוא לא ישן ולא אוכל, נמצא באמבטיה | צילום: קייטרס

בתחילה אמרו הרופאים שמשקלו הגדול מהממוצע של אריה הוא סימן לבריאותו, אך כעבור זמן הדבר יצא מכלל שליטה וחרג בהרבה מהממוצע. אריה הוא בנם השני של הזוג רוקאיה ואדה סומנטרי, וכשנולד היה במשקל תקין של 3.17 ק"ג. הרופאים לא מצאו שום סיבה רפואית לעלייה הדרסטית במשקל, ומאחר שאין להוריו די כסף לניתוח או לשיקום, הם שמו אותו על דיאטה של אורז מלא תחת פיקוחם.

אריה פרמנה (צילום: קייטרס)
נולד במשקל נורמלי | צילום: קייטרס

"אף אמא לא רוצה להפסיק להאכיל את ילדה, אבל אין לי ברירה. אני לא בטוחה אם הדיאטה תעזור במשהו, אבל זה הדבר היחיד שאני יכולה לעשות כרגע", סיפרה רוקאיה. אולי חשיפת סיפורו תעזור למצוא מימון לטיפולו.

אריה פרמנה (צילום: קייטרס)
החל דיאטה של אורז מלא | צילום: קייטרס

(מקור)