תושב האיים הפיליפינים נורה למוות על ידי רשויות החוק, לאחר שניסה לתקוף שוטרים שאכפו את הנחיות משרד הבריאות בעקבות התפרצות הקורונה. התקרית התחוללה בסמוך למחסום משטרתי בעיר נסיפית, דרום המדינה, אחרי שסרב לשים מסכת פנים.

"תושב האזור סרב לשים מסכת פנים בזמן שהלך ברחוב", נכתב בדו"ח המשטרתי. "הוא הוזהר על ידי גורם משירותי הבריאות ששהה במחסום. בתגובה, התושב החל לגדף אותו, לפני ששלף מגל וניסה לתקוף את הנוכחים במקום".

View this post on Instagram

A post shared by Noticias Del Cibao (@noticiasdelcibao) on

בהמשך הדו"ח נכתב כי אחד השוטרים במחסום ירה למוות בחשוד אחרי שהזהיר אותו כמה פעמים. גורמים המעורים בפרטי החקירה סבורים כי החשוד היה שיכור בשעת המעשה. התקרית התחוללה ימים ספורים אחרי התבטאויותיו השנויות במחלוקת של נשיא המדינה, בהן איים כי שוטרים ירו למוות באלו שיפרו את הנחיות הבידוד.

"זו אזהרה לכולם", אמר רודריגו דוטרטה בנאום טלוויזיוני שנשא ביום רביעי. "מלאו אחר הוראות הממשלה בתקופה הקרובה ואל תפגעו בעובדי מערכת הבריאות וברופאים. זה פשע חמור – והוריתי לצבא ולמשטרה לירות למוות במי שיעשה צרות, יפר את ההנחיות ויפגע בהם. אל תתגרו בממשלה – אתם תפסידו במאבק הזה".

בארגון אמנסטי אינטרנשיונל גינו את הוראותיו של דוטרטה והוסיפו כי ישנם דיווחים מן המדינה על מעצרים בבגין הפרות סדר – בהם 21 תושבים שנעצרו לאחר שדרשו הקלות בתנאיהם. נכון להיום, יש באיים הפיליפינים יותר מ-3,600 אנשים שנדבקו בנגיף הקטלני, מתוכם נקבע כבר מותם של 163 בני אדם.