אזהרה: התוכן עלול להיות קשה לצפייה

חברתו לשעבר של אלן מוריסון, תושב בת ים שנעצר אמש בחשד להתעללות בכלב, מסרה היום בצהריים עדות בתחנת המשטרה בעיר. "כשראיתי את הסרטונים התהפכו לי המעיים. הבנתי שצריך לעשות הכול, אבל הכול, להציל את טיילור", סיפרה האקסית למקורביה. מוריסון תיעד עצמו מתעלל בכלבו טיילור, בן השנתיים, אותו אימץ מעמותת צער בעלי חיים בחיפה, שם שהה הכלב עד לפני כשנה, בשם סתיו.

כזכור, אמש סערו הרוחות ברשתות החברתיות, כאשר סרטונים קשים בהם נראה גבר מכה את כלבו באכזריות הפכו לוויראליים והופצו בין אלפי גולשים. מהר מאוד התברר שזירת האירוע נמצאת בבת ים ומאות אזרחים - ביניהם פעילי בעלי חיים - הגיעו למקום. בית משפט השלום בתל אביב האריך ביממה אחת את מעצרו של מוריסון, בן ה-27, כאשר הוא גם נשלח להסתכלות פסיכיאטרית כדי לברר האם הוא כשיר לעמוד לדין. "עשיתי את זה כדי לנקום באקסית שלי שעזבה אותי. איבדתי כיוון. אני שפוי לגמרי. אני לא חולה נפש. אני מצטער מעומק ליבי על מה שקרה, לא יודע מה קרה לי באותן דקות. עשיתי טעות גדולה. כואב לי על הכלב. זה יצא משליטתי", הסביר לחוקרי משטרת בת ים.

לפי עדותה, האקסית של מוריסון והוא ניהלו מערכת יחסים במשך כחודש וחצי. לאחר מכן היא החליטה להיפרד בטענה שאינו מתאים לה. כנקמה על כך שנפרדה ממנו, מוריסון שלח לה שני סרטונים בהם הוא מתעלל בכלב טיילור. האקסית התקשרה מיד לפעילת בעלי החיים סמדר אסא, וזו למעשה פתחה מעין חמ"ל בביתה להצלת טיילור.

"התקשרתי לפעילי בעלי חיים בתל אביב כדי שיפעלו ויגיעו לביתו של בעל הכלב", סיפרה אסא בשיחה ל-mako. "שלחתי את הסרטונים לאתי אלטמן, שפנתה לכל מי שהיא יכולה כדי להגיע לגורמים במשטרה ולאנשים כדי שיחלצו את הכלב מהבית. לא רציתי ישר לפרסם פוסט וסרטונים, כדי שלא יעלים את הכלב ויפגע בו ויברח מהבית. פעלתי בחשאיות גמורה ואני שמחה שהצלחנו. רק לאחר מכן פרסמנו פוסטים עם סרטונים והמון אנשים הגיעו לחלץ את הכלב, יחד עם המשטרה".

ל-mako נודע עוד כי מוריסון סבל מבעיות נפשיות עוד כשהתגורר עם הוריו בניו יורק, אך הוריו היו המומים ממעצרו. "לא ידענו שהוא נעצר. אנחנו בהלם מהסרטונים שראינו. הוא לא טיפוס אלים. היו לו בעיות בארה"ב אבל הוא לא אמר לנו כלום על מה שקורה איתו בארץ", סיפרו ההורים לאחד המקורבים.

הכלב טיילור יוחזר בקרוב מהמקום המוגן בו הוא מוחזק על ידי משרד החקלאות לעמותה בחיפה. מאות ביקשו לאמץ את טיילור אבל הם יצטרכו להמתין עוד כמה חודשים עד שיסתיימו ההליכים המשפטים נגד מוריסון.

אלן מוריסון (צילום: פייסבוק\Alan Morrison)
מוריסון | צילום: פייסבוק\Alan Morrison