תושב בת ים כבן 30 נעצר הערב על ידי שוטרי מרחב איילון בחשד להתעללות קשה בכלבו. מעצרו של הבעלים התרחש בעקבות פניית mako, דוברת תנו לחיות לחיות אתי אלטמן, ופעילי בעלי חיים רבים. סרטון ההתעללות החל לרוץ ברשת, ומאות אזרחים התקהלו מתחת לביתו של הבעלים - עוד לפני שהגיעו השוטרים. 

מוקדם יותר הערב קיבלו פעילי בעלי חיים סרטונים קשים שבהם החשוד מכה את הכלב באכזריות. הוא השכיב אותו על הרצפה, קשר את רגליו, חבט בו באמצעות חגורה והתעלל בו במשך דקות ארוכות. הכלב יילל וזעק לעזרה, אך בעלי הכלב המשיך להכותו אותו ברצועה.

הפוסט הראשוני על התעללות הפך לוויראלי, ומאות אזרחים - ביניהם פעילי בעלי חיים - הקדימו את המשטרה והגיעו לביתו של האיש בבת ים. לפי הדיווחים בפוסט המקורי, מישל טרוני הוא זה שחילץ את הכלב, אך ההמונים במקום דרשו מהבעלים לשחרר את הכלב, ואיימו לבצע לינץ' אם ינסה להתנגד.

האירוע הועבר בשידור חי בפייסבוק בקבוצה People&dogs, בה חברים יותר מ-150,000 ישראלים, וצפו בו עשרות אלפי בני אדם. "כשראינו את הסרטונים לא יכולנו לשבת בבית בחיבוק ידיים. לא רצינו שהכלב הזה ימות כמו שקרה לכלב באשדוד שגסס למוות. החלטנו לנסוע לבית שלו ובמקביל הזעקנו את המשטרה", סיפר פעיל בעלי חיים.

שוטרי תחנת בת ים שהגיעו למקום ביקשו מההמון לאפשר להם להיכנס לבית ולעצור את החשוד. המוני האזרחים והפעילים שהתקהלו במקום התנגדו ואיימו לפגוע בבעלים, אך שוטרי תחנת בת ים הצליחו לבסוף לקחת את הבעלים לחקירה בסיוע שוטרי יס"מ. הכלב חולץ על ידי פקחי משרד החקלאות ונמצא במתקן סודי וממוגן של משרד החקלאות במרכז הארץ.

הכלב מבת ים שעבר התעללות חולץ (צילום: משרד החקלאות)
הכלב חולץ ונמצא במתקן סודי | צילום: משרד החקלאות

"הוא עשה מעשה חמור מאוד שיכול היה להסתיים במותו של הכלב", ציינה דוברת תנו לחיות לחיות אתי אלטמן בשיחה עם mako. "אנחנו לא נשתוק יותר על פגיעה של בעלי חיים. מה שקרה באשדוד היה חציית קו אדום. הפעם הפעילים הגיעו והצילו את הכלב מידיו של האדם המתעלל. אני מקווה שהוא יסבול בכלא ויענו אותו כפי שהכלב סבל".

בעלי הכלב יובא מחר, ככל הנראה, להארכת מעצר בבית משפט השלום. "אנחנו נחקור את בעלי הכלב באזהרה. נבקש את הארכת מעצרו. זה מקרה מזעזע ומחריד. נפתח לו תיק פלילי ונדרוש את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו", הדגיש קצין משטרה בכיר.

סייע בהכנת הכתבה: רועי שפריר