בית המשפט בארה"ב האריך את מאסרה של אם לשניים, שנגזרו עליה יותר מ-100 שנות מאסר בעוון סדרה של מעשים מגונים בבתה בת ה-5. אליזבת' האוואי, בת 42 ממערב וירג'יניה, הורשעה לאחרונה בהפצה של תוכן פדופילי ברשת פייסבוק – שם היא שלחה תיעוד של מעשיה המזוויעים לחלק מאנשי הקשר שלה.

הפרשה התפוצצה בדצמבר של השנה שעברה, כאשר האוואי נעצרה על ידי רשויות החוק במחוז מרסר והואשמה בסדרת עברות, כולל תקיפה מינית, הטרדה מינית, הטרדה מינית על ידי הורה/אפוטרופוס וגילוי עריות.

תחילה דווח כי עשוי להיגזר עליה עונש מאסר של עד 300 שנה, אך בסופו של דבר נגזר עליה לרצות 155 שנות מאסר אחרי שזו הודתה בהאשמות המיוחסות לה. עכשיו, בית המשפט החליט להאריך את מאסרה בעוד 20 שנה – אחרי שזו הורשעה בהפצת תוכן פדופילי.

האוואי הורשעה במעשיה אחרי שנחשף כי שלחה תיעוד מאחת התקיפות של בת ה-5 לרנדל פגס, חבר שלה ברשת החברתית, בפברואר של 2019. התובע מייק סטיוארט התייחס לפרשה בשיחה עם סוכנות הידיעות Bluefield Daily Telegraph ואמר כי האם ככל הנראה גרמה לבתה נזק לכל החיים.

"אנחנו נעשה כל שביכולתנו לדאוג שעבריינים כמוה יורחקו מילדים", אמר התובע והוסיף כי האוואי תרצה את 20 שנות המאסר הנוספות בבית סוהר פדרלי. גורמים המעורים בפרטי הפרשה מספרים שבגלל ההרשעה האחרונה של האם המתעללת, עליה לרצות עכשיו תקופת מאסר מינימלית של 65 שנה – משמע שהיא תוכל להגיש בקשה לשחרור מוקדם רק כשתהיה בת 108.

משרד השריף של מחוז מרסר החל לחקור את הפרשה בחודש אפריל של 2019, אחרי שכמה מהסרטונים נשלחו לתחנת המשטרה על ידי מסננים בפייסבוק (אנשים שתפקידם לצנזר תכנים הנוגדים את תנאי השימוש ברשת החברתית). סטיב סומרס, החוקר הראשי בפרשה, סיפר כי האם שלחה שלושה סרטונים במסנג'ר של פייסבוק – כולם היו תיעוד של אותה ילדה עוברת תקיפה מינית בחדר האמבטיה.

החוקר התייחס לסממנים שעזרו לו לזהות את האם התוקפת ואמר: "אפשר היה לראות סדקים ייחודיים על הקרמיקה בקיר ובאמבט עצמו. מעבר לזה, לאישה התוקפת היה קעקוע של פרצוף סמיילי על האצבע – בדיוק כמו להאוואי".