קרקפת מעוותת (צילום: ד"ר רמתין קאסיר)
הקפלים נראים כמו מוח | צילום: ד"ר רמתין קאסיר
בפעם הבאה שתראו מישהו עם ראסטות עבותות ברחוב, תדעו שלא תמיד מדובר בבחירה אופנתית מפוקפקת. קאסים רובינסון סבל ממצב נדיר, שגרם לקרקפת שלו להתעוות לצורה דמויית מוח - והחביא את המחלה בעזרת הדרדלוקס (צמות שנקראות גם "ראסטות"). לשמחתו (וכנראה גם לשמחת הוריו) הוא הצליח בעזרת ניתוחים לפתור את הבעיה, ולהתחיל את חייו מחדש.

קרקפת מעוותת (צילום: ד"ר רמתין קאסיר)
לאחר הניתוח | צילום: ד"ר רמתין קאסיר

הבריטי בן ה-30 סבל מהמצב הרפואי הנדיר שגרם לעור שעל ראשו להיות עבה מהרגיל ולהווצרותם של קפלים שהפכו את צורת ראשו לזו של מוח. מחלת העור, שנקראת cutis verticis gyrate גרמה לרובינסון לכאבים עזים, ואילצה אותו להסוות את ראשו בעזרת הראסטות ותספורת אחרות שהסוו את המחלה.

קרקפת מעוותת (צילום: ד"ר רמתין קאסיר)
עור הקרקפת היה עבה פי 4 מאדם ממוצע | צילום: ד"ר רמתין קאסיר

הקרפקת של הבריטי הצעיר הייתה עבה פי 4 מקרקפת נורמלית, והתרוממה לגובה של כמעט 2 סנטימטרים מעל הגולגולת. המחלה גרמה לו לסבל גם מבחינה פיזיולוגית וגם מבחינה חיצונית, והייתה לו לרועץ במשך חייו עד הניתוחים ששינו את הכל.

בשני ההליכים, שכל אחד מהם ארך כשעתיים, הסירו הרופאים כמויות עור עצומות ומתחו את הקרקפת כדי לכסות שטחים פתוחים שנותרו. כרגע לא ידוע פתרון רפואי אחר לבעיה, ממנה סובלים גברים פי 5 מנשים. "זה מושלם, אני מאושר, והתחלתי בחיים חדשים", מסיים הגבר שנדמה שנולד מחדש.