רשויות האכיפה באיראן הסעירו את הגולשים ברשת לאחר שעצרו אמן פרקור מקומי בעוון "התנהגות וולגרית" בשטח ציבורי. חוסיין רחימי, ראש יחידת הסייבר במשטרת טהרן, הודיע ביממה האחרונה כי אנשיו עצרו את אלירזה ג'פלהי, אמן פרקור בן 28, בעקבות סדרת תמונות וסרטונים פרובוקטיביים בחשבונות המדיה החברתיים שלו.

אלירזה מוכר ברחבי העולם בזכות פעלולי הפרקור הנועזים שלו במערב טהרן. כיום, יש לו מאות אלפי עוקבים ברחבי הרשתות החברתיות, כולל יותר מ-141 אלף באינסטגרם בלבד. בתחילת החודש, הוא פרסם סדרת תמונות המציגות אותו מתנשק עם אישה מסתורית על גגות הבירה בשעת השקיעה. הפוסט גרף יותר מ-33 אלף לייקים, אך גם תפס את תשומת ליבם של קציני המשטרה בעיר.

View this post on Instagram

A post shared by @alirezajapalaghy on

View this post on Instagram

A post shared by @alirezajapalaghy on

"החשוד נעצר על ידי יחידת הסייבר של משטרת טהרן", סיפר רחימי בהודעה לתקשורת. "אנחנו מגנים באופן נחרץ את מעשיו של אלירזה ומשתפת הפעולה שלו. כעת, הם יאלצו לתת דין וחשבון על מעשיהם בפני בית המשפט".

רחימי הוסיף כי האישה שבסדרת התמונות והסרטונים עדיין לא נעצרה, אבל פקודיו פועלים במלוא המרץ למצוא אותה ולהביאה בפני בית המשפט. על פי החוק המקומי, נשים יכולות להראות בשטחים ציבוריים רק את פניהן, ידיהן וכפות רגליהן. כמו כן, הן יכולות ללבוש רק בגדים בצבעים מסוימים.

View this post on Instagram

A post shared by @alirezajapalaghy on

זוהי כמובן לא הפעם הראשונה שאושיית רשת איראנית מסתבכת עם הרשויות. בחודש אוקטובר האחרון, סהר טבר, המוכרת בתור "אנג'לינה ג'ולי האיראנית", נעצרה גם בגלל התוכן הפרובוקטיבי שלה באינסטגרם.

האינפלואנסר הצעירה נאסרה מאוחר יותר, בעקבות הרשעתה בחילול קודש, הסתה לאלימות, הפרה של חוקי הלבוש הלאומיים ועוד. בחודש שעבר, סנגורה של טבר טען כי מצבה הבריאותי התדרדר מאחורי הסורגים אחרי שנדבקה בנגיף הקורונה. למרות זאת, הנהלת הכלא הכחישה בתוקף את הדיווחים.